Search icon

Nothing Phone (3) – będzie przyjazny dla użytkownika i wyposażony w funkcje AI

09.06.2024 |
| Clock Przeczytasz w 3 Minuty
Nothing Phone (3) – będzie przyjazny dla użytkownika i wyposażony w funkcje AI
Przeczytasz w 3 Minuty
Zwiększ rozmiar tekstu

Czwarty model marki Nothing ma być najlepszy spośród dotychczasowo zaprezentowanych smartfonów. Sporą rolę może w tym odegrać sztuczna inteligencja, pomocna przy codziennych zadaniach. Carl Pei zapowiada Nothing Phone (3) porównując smartfon do Nintendo.

Nothing Phone jak Nintendo

Podczas projektowania smartfonów różne marki stawiają na nieco odmienne aspekty. Czasem chodzi o maksymalną wydajność, niekiedy o niską cenę lub o wykończenie premium. Część producentów chce natomiast, aby ich topowe telefony były po prostu jak najlepsze w każdym aspekcie. Carl Pei, czyli twórca marki Nothing (kiedyś odpowiedzialny za powstanie OnePlusa) ma natomiast zupełnie inne założenia dotyczące nadchodzącego modelu.

Nothing Phone (3) ma po prostu wywoływać uśmiech na twarzy użytkownika.

Oczywiście, powinien być też użytecznym i funkcjonalnym smartfonem, po którego będziemy sięgać z największą przyjemnością i chętnie. W ostatnim wpisie na platformie X (dawniej: Twitter) Carl Pei napisał nawet, że Nothing Phone (3) ma być jak Nintendo wśród smartfonów. Cóż, trudno odmówić japońskiej marce sporego uroku. Zdobywa serca użytkowników nie ze względu na najlepszy ekran jej konsoli czy ultrawydajność. Po prostu jest dopracowanym, przemyślanym i przyjaznym dla użytkownika sprzętem.

Właśnie tego możemy się więc spodziewać po flagowym Nothing Phone (3). Zapewne nie znajdziemy tam topowego procesora (raczej jeden z poprzednich modeli), czy wyśrubowanych do maksimum parametrów aparatów. W zamian otrzymamy natomiast dopracowane oprogramowanie z licznymi funkcjami AI.

Nothing Phone (3) z ciekawą zapowiedzią

W oprogramowaniu Nothing Phone (jednej z kolejnych wersji NothingOS) powinniśmy znaleźć liczne funkcje związane ze sztuczną inteligencją. Nothing Phone (3) może mieć dość nietypowy, „dynamiczny” ekran główny. Oznacza to być może koniec z typowymi ikonami i wyglądem znanym dotychczas. Menu miałoby się natomiast w inteligentny sposób dostosowywać do aktualnej sytuacji i oczekiwań użytkownika. Jeśli idziemy na koncert lub inne wydarzenie, na wyświetlaczu zobaczylibyśmy na przykład kod QR będący biletem.

Nothing Phone 2a
Nothing Phone (2a)

Największą zmianą ma być niezła integracja sztucznej inteligencji z oprogramowaniem smartfona. AI miałoby być dostępne nie tylko w poszczególnych narzędziach, ale także przy zablokowanym ekranie. Obecnie ciężko powiedzieć, jak moglibyśmy wywoływać inteligentnego asystenta i jakie będą jego możliwości. Zapewne chodzi o jakąś kombinację klawiszy (a może dodatkowy przycisk na obudowie?) lub nową komendę głosową.

Z pewnością Nothing wykorzysta też możliwości, jakie daje interfejs graficzny Gyph – system wielu diod LED z tyłu transparentnej obudowy (znajdziemy je w każdym dotychczas zaprezentowanym modelu marki). Dziś zmieniające się podświetlenie może działać w roli powiadomień, czy sygnalizować upływ czasu (np. do przyjazdu Ubera, czy dostawy jedzenia). Możliwości wydają się jednak o wiele większe, szczególnie jeśli producent zdecydowałby się na jeszcze bardziej rozbudowane podświetlenie Nothing Phone (3).

Wiele wskazuje na to, że w inteligentnych narzędziach w NothingOS producent wykorzysta możliwości, jakie daje ChatGPT. Już dziś na rynku są w końcu słuchawki Nothing Ear, czyli pierwsze dokanałówki TWS zintegrowane z chatbotem OpenAI.

Premiery Nothing Phone (3) spodziewamy się na rok 2025. Dotychczas marka wypuściła już na rynek trzy smartfony.

Właściwie każdy z nich zbiera bardzo dobre opinie. Pierwszy smartfon był nie lada zaskoczeniem. Marka bez doświadczenia na rynku (choć jej twórca Car Pei w przeszłości pracował w OnePlus) pokazała świetnie dopracowany, nietuzinkowy z wyglądu telefon. Mimo niezbyt mocnej specyfikacji, dobra optymalizacja oprogramowania pozwoliła na sprawne działanie. Specyfikacja smartfona nie miała też właściwie żadnych braków. Następcą Nothing Phone (1) może być model Phone (2a) z nieco poprawioną specyfikacją, choć bez rewolucyjnych zmian.

Premiera NOthing Phone 2
Nothing Phone (2)

Trzeci model to Nothing Phone (2), który jest jednak urządzeniem wyższej klasy. Może konkurować z tańszymi flagowcami lub modelami sprzed kilkunastu miesięcy. Ma dobrą cenę i mocną specyfikację, a przy tym wygląda świetnie. Z niecierpliwością czekamy zatem na kolejne informacje na temat Nothing Phone (3).

Telefony Nothing

Może zainteresują Cię też inne artykuły

TEMATYKA:
Telefonami komórkowymi interesował się jeszcze w czasach, gdy przedrostek “smart”-” oznaczał możliwość wysłania SMS-a. Przed dokonaniem jakiegokolwiek zakupu zawsze ogląda wszystkie recenzje i testy. W wolnych chwilach lubi grać w szachy i na gitarze basowej.