Search icon

Nothing Phone (1) Lite – fake news, czy telefon faktycznie powstaje?

15.10.2022 |
| Clock Przeczytasz w 3 Minuty
Nothing Phone (1) Lite – fake news, czy telefon faktycznie powstaje?
Przeczytasz w 3 Minuty
Zwiększ rozmiar tekstu

Premiera Nothing Phone (1) była jednym z najbardziej wyczekiwanych wydarzeń w 2022 roku. Cały świat miłośników elektronicznych urządzeń, smartfonów i różnych gadżetów z niecierpliwością czekał na ten tajemniczy model. Dużą rolę odegrał w tym świetny marketing. Marka Nothing, której założycielem jest jeden z twórców OnePlusa, wie jak wywołać wokół siebie sporo szumu. Finalnie otrzymaliśmy przyzwoity smartfon z wyższej-średniej półki cenowej. Jednym z wyróżników modelu są świecące panele LED w tylnej części obudowy. Są efektowne i mogą informować o powiadomieniach, czy przychodzących połączeniach.

Nothing Phone w niższej cenie, ale bez światełek

Co składa się na cenę telefonu? Poza kosztami dystrybucji, marżą producenta, czy podobnymi składnikami, duży udział w końcowej cenie zakupu mają użyte podzespoły. To z tego względu producenci czasem idą na pewne kompromisy, oferując słabsze ekrany, czy mało przydatne, dodatkowe aparaty fotograficzne z mizerną matrycą. W przypadku Nothing Phone (1) najwyraźniej sporym kosztem dla producenta jest umieszczenie w przezroczystej obudowie świecących LED-ów.

W tańszej odmianie smartfona „świecące plecki” mogą zniknąć. Efekt? Niższa cena zakupu smartfona Nothing Phone (1) Lite.

Producenci nierzadko chcą uzupełniać gamę modelową o różne odmiany swoich smartfonów. W przypadku dość młodej marki, jaką jest Nothing, w sprzedaży jest obecnie tylko jedno urządzenie. Smartfon dostępny jest w dwóch kolorach – czarnym i białym. Pewne cięcia poskutkowałyby niższą ceną i zapewne znalezieniem nowych klientów.

Specyfikacja Nothing Phone jest nieprawdziwa, ale może się to zmienić

Co jeszcze może stracić Nothing Phone Lite?

Usunięcie świecących LED-ów z jednej strony wydaje się małą stratą. Z drugiej jednak nietypowa obudowa i efekty świetlne są jednym z wyróżników tego modelu. Gdy ich zabraknie, smartfon zbliży się do „przeciętności”.

Kolejną zmianą in minus będzie rezygnacja z możliwości bezprzewodowego ładowania.

Ta funkcja Nothing Phone (1) jak najbardziej wpływa już na komfort codziennego użytkowania i funkcjonalność smartfona. To nie koniec zmian. Także ilość pamięci RAM ulegnie zmianie – z 8 do 6 GB. Jest jednak pewna zmiana na korzyść. Chodzi o pojemność baterii. Jeśli producent zdecydowałby się wyjąć z obudowy cewkę indukcyjną (do ładowania bezprzewodowego), mógłby zmieścić w smartfonie większą baterię. Według internetowych przecieków po zmianach miałaby pojemność 5000 mAh (obecnie 4500 mAh z szybkim ładowaniem 45 W).

problemy z Nothing Phone

Pozostałe parametry pozostałyby bez zmian. Smartfon posiadałby wciąż ten sam aparat – z główną matrycą 50 MP. Ekran w urządzeniu to AMOLED 120 Hz o wielkości 6.55″ i z rozdzielczością Full HD+.

Czy Nothing Phone Lite powstanie?

Czy takie zmiany mają sens? Z pewnością nie są to tak duże cięcia, jak w przypadku wielu smartfonów z dopiskiem „Lite” w nazwie. Tam najczęściej poza zbliżonym designem wszystkie podzespoły różnią się znacząco (na minus) od „pełnej” wersji. Jeśli uboższy Nothing Phone (1) Lite otrzyma zauważalnie niższą cenę, zakup tańszej wersji będzie jak najbardziej dobrym wyborem. Dziś smartfon kosztuje 2300-2400 złotych.

Jeśli w ogóle smartfon ten powstanie, gdyż w internecie pojawiają się również głosy, że informacja o pracach nad wersją Lite nie ma potwierdzenia u producenta. Czy zatem przecieki o Nothing Phone Lite to fake news? Przekonamy się w najbliższych miesiącach.

nano google news

Może zainteresują Cię także inne artykuły

TEMATYKA:
Telefonami komórkowymi interesował się jeszcze w czasach, gdy przedrostek “smart”-” oznaczał możliwość wysłania SMS-a. Przed dokonaniem jakiegokolwiek zakupu zawsze ogląda wszystkie recenzje i testy. W wolnych chwilach lubi grać w szachy i na gitarze basowej.