Premiera słuchawek Nothing Ear (stick) – super design, ale czy jakość również?

30.10.2022 |
| Clock Przeczytasz w 4 Minuty
Premiera słuchawek Nothing Ear (stick) – super design, ale czy jakość również?
Przeczytasz w 4 Minuty
Zwiększ rozmiar tekstu

Całkiem niedawno informowaliśmy o tajemniczej zapowiedzi urządzenia Nothing. Ciekawostką było jednak to, jaki rodzaj sprzętu tym razem zaprezentuje marka, która przyzwyczaiła nas do dość nowatorskiego podejścia do marketingu. Tak, jak kolorowa papuga zapowiadała premierę smartfona Nothing Phone (I), tak teraz motyl zwiastuje nadejście nowych słuchawek. Nothing Ear Stick, bo tak się nazywają, zachwycają innowacyjnym i niespotykanym designem. Jeśli okaże się, że grają równie dobrze, jak wyglądają, mogą być silną konkurencją dla Apple Air Pods 3.

Nothing Ear Stick

Twórca marki Nothing w przeszłości odpowiadał za stworzenie innego innowacyjnego brandu – OnePlus. Do kupienia pierwszych modeli „killera flagowców’ trzeba było otrzymać rekomendację. Po przejęciu przez chińskie Oppo producent stał się jednak taki, jak wszyscy inni. Teraz oczy fanów „starego, dobrego” OnePlusa, czy po prostu miłośnicy ciekawych urządzeń kierują swoje spojrzenia na Nothing. Nothing Phone (I) nie zawiódł oczekiwań, choć nie jest tak przełomowym telefonem, jakiego wielu się spodziewało. Przyszła kolej na prezentację kolejnego już urządzenia.

Nothing Ear (Stick) to słuchawki bezprzewodowe TWS.

Co ciekawe, marka sprzedaje już dość podobne urządzenie. Nothing Ear (I) to typowe dokanałówki bezprzewodowe z etui ładującym. Czym wyróżniają się więc najnowsze Nothing Ear (stick)? Mają nieco inną konstrukcję z odlewem z tworzyw sztucznych zamiast wymiennych gumek. Przypominają więc na przykład słuchawki Apple Air Pods 3. generacji.

Nothing Ear Stick

Nothing znów wykorzystuje przezroczyste tworzywo do konstrukcji urządzenia

Najwyraźniej projektanci marki Nothing lubią nieco futurystyczny, wręcz steampunkowy wygląd sprzętów. Nothing Phone miał przezroczysty tył obudowy z widocznymi niektórymi podzespołami i z dodatkowym efektownym podświetleniem LED. Podobny zabieg zastosowano w przypadku słuchawek. Nothing Ear Stick mają obudowę, przez którą możemy dostrzec ich wnętrze. Podobnie jest zresztą w przypadku etui pełniącego też funkcję powerbanka. Dzięki przezroczystej obudowie z tworzywa widzimy znajdujące się tam słuchawki. Etui ma wydłużony kształt przypominający walec.

Słuchawki TWS Nothing Ear (stick) mają konstrukcję douszną, co zapewni komfortowe słuchanie muzyki przez wiele godzin.

Ich użytkownik nie jest przy tym aż tak odcięty od świata zewnętrznego, jak w przypadku słuchawek dokanałowych z wymiennymi gumkami. Tam zwykle możemy bowiem liczyć na doskonałą, pasywną redukcję hałasu, jak również na ANC (aktywna redukcja dźwięków otoczenia). Technologii ANC nie znajdziemy w Nothing Ear Stick – jeśli jej szukasz, możesz wybrać drugi z modeli słuchawek Nothing.

Etui ładujące Nothing Ear Stick

Rezygnując z możliwości odcięcia się od otoczenia, czy uzyskania mocnego i głębokiego basu, w słuchawkach Nothing Ear Stick zyskujemy natomiast dużą wygodę i bezpieczeństwo. Usłyszymy w nich nadjeżdżający samochód, czy inne zagrożenie dla biegacza lub rowerzysty. Dzięki nie tak ścisłemu wpasowaniu się w przewód słuchowy, słuchawki nie będą też aż tak męczące dla uszu.

Dane techniczne i funkcje Nothing Ear (stick)

Pierwszy model słuchawek dostępny jest dziś w cenie niecałych 500 złotych i oferuje bogatą funkcjonalność i niezłe brzmienie. Podobnie powinno być w przypadku Nothing Ear Stick. O wysoką jakość brzmienia mają zadbać przede wszystkim przetworniki sporych rozmiarów – mają średnicę aż 12,6 milimetrów (1 mm większa średnica, niż w poprzedniku).

Słuchawki Nothing Ear Stick są wodoodporne, co potwierdza certyfikat IP54.

Łączność z innym urządzeniem odbywa się poprzez Bluetooth 5.2 z SBC i AAC. Ładowanie odbywa się natomiast niestety tylko przy pomocy kabla USB-C. Nie znajdziemy tu ładowania bezprzewodowego. Bateria w słuchawkach powinna wystarczyć na około 7 godzin słuchania muzyki. Etui ładujące pozwala podładować je trzykrotnie, co łącznie daje około 29 h działania słuchawek. Mamy tu funkcję szybkiego ładowania – zaledwie 10 minut ładowania pozwoli na 9 godzin słuchania muzyki. Czas pracy jest nieco krótszy w przypadku rozmów głosowych. Same słuchawki pozwolą na 3 godziny rozmowy, a razem z etui uzyskujemy łącznie 12 godzin.

Słuchawki mają natomiast czujnik zbliżeniowy – mogą zatrzymać muzykę po wyjęciu jednej z nich z ucha. Oczywiście nie zabrakło też paneli dotykowych na każdej słuchawce – pozwolą sterować słuchawkami przy użyciu gestów różnymi funkcjami. Ustawimy je w aplikacji Nothing X (Android i iOS). Aplikacja ma też funkcję szukania słuchawek (wydają wtedy głośny, wysoki dźwięk), czy pozwala dostosować brzmienie do swoich preferencji. Jak przystało na nowoczesne urządzenie, Nothing Ear Stick posiadają obsługę Google Fast Pair – błyskawiczne parowanie ze smartfonem. Podłączając słuchawki do smartfona marki Nothing otrzymujemy dodatkową funkcję – tryb z niskimi opóźnieniami.

Specyfikacja Nothing Ear (stick)

 • Wymiary słuchawek: 29,8 x 19,8 x 18,4 mm, waga 4,4 g
 • Wymiary etui/powerbank: 87,1 x 29,8 x 29,8 mm, waga 46,3 g
 • Typ: słuchawki douszne, bezprzewodowe
 • Komunikacja: Bluetooth 5.2 z SBC i AAC
 • Przetworniki: 12,6 mm, dynamiczne
 • Czas słuchania muzyki: słuchawki 7 godzin, z etui ładującym do 29 godzin
 • Czas rozmów głosowych: słuchawki 3 godziny, z etui ładującym do 12 godzin
 • Ładowanie: kabel USB-C, szybkie ładowanie (9h słuchania muzyki po podładowaniu przez 10 minut)
 • Obudowa: tworzywo sztuczne, certyfikat wodoszczelności IP54
 • Funkcje: sterowanie gestami dotykowymi, equalizer, Google Fast Pair,
 • Premiera: październik 2022
 • Kolor: biało-przezroczysty
 • Cena: 559 złotych

Ile kosztują nowe słuchawki Nothing Ear (stick)?

Słuchawki zostały wycenione na około 550 złotych. Można więc powiedzieć, że koszt zakupu obu modeli słuchawek Nothing jest niemal identyczny. Pozostaje nam wybór, czy wolimy bardziej wygodne słuchawki z nieco lepszymi parametrami – Nothing Ear (stick), czy nieco starszy, ale wyposażony w ANC i dobrze tłumiący hałas z otoczenia Nothing Ear (I).

Może zainteresują Cię także inne artykuły

TEMATYKA:
Telefonami komórkowymi interesował się jeszcze w czasach, gdy przedrostek “smart”-” oznaczał możliwość wysłania SMS-a. Przed dokonaniem jakiegokolwiek zakupu zawsze ogląda wszystkie recenzje i testy. W wolnych chwilach lubi grać w szachy i na gitarze basowej.