Nocny agent – 2. sezon oficjalnie zapowiedziany. Co czeka Petera Sutherlanda?

05.04.2023 |
| Clock Przeczytasz w 2 Minuty
Nocny agent – 2. sezon oficjalnie zapowiedziany. Co czeka Petera Sutherlanda?
Przeczytasz w 2 Minuty
Zwiększ rozmiar tekstu

“Nocny agent 2” został oficjalnie zapowiedziany! Najnowszy, zaskakujący hit Netflixa ma na koncie 3. najlepszy weekend otwarcia w historii seriali oryginalnych platformy. Podbił też TOP 10 w aż 93 krajach! O czym opowiada i co przyniesie jego kontynuacja? 

Nocny agent – 2. sezon z oficjalną zapowiedzią

Chyba nikt nie spodziewał się, że “Nocny agent” może okazać się aż tak wielkim sukcesem. Netflix nie miał więc wątpliwości – zaledwie 6 dni po premierze ogłosił, że 2. sezon serialu oficjalnie powstanie. 

Na platformę zmierza kolejnych 10 odcinków serialu, które zadebiutują na jego łamach już w 2024 roku. Co stoi za fenomenem tytułu? 

Nocny agent 2 – o czym opowie nowy sezon serialu? 

Dla niewtajemniczonych, “Nocny agent” to thriller szpiegowski, stworzony na podstawie książki autorstwa Matthew Quirka o tym samym tytule. Poznajemy w nim Petera Sutherlanda (Gabriel Basso) – podrzędnego agenta z Białego Domu, pełniącego zmianę przy telefonie, który nigdy nie dzwoni. Kiedy pewnej nocy to się zmienia, bohater wplątuje się w spisek zagrażający całemu systemowi politycznemu w USA. 

O czym opowie “Nocny agent 2”? Na tę chwilę wiadomo na ten temat niewiele. Podążając za słowami Shawna Ryana – twórcy tytułu – możemy jednak liczyć na zupełnie nową odsłonę tej historii: 

Zawsze wiedziałem, że chcę, aby każdy sezon był w przeważającej części samodzielną historią. W tym przypadku środek ciężkości znajdował się w Waszyngtonie oraz Białym Domu. Mieliśmy mnóstwo postaci, ale w znacznej mierze odpowiedzieliśmy na większość pytań i rozstrzygnęliśmy, co się wydarzyło. Mam nadzieję, że [była – przyp. red.] to naprawdę satysfakcjonująca podróż dla widzów. W 2. sezonie […] myślę, że będzie to zupełnie nowa lokalizacja, z zupełnie nowym zestawem problemów. Postaci z 1. sezonu będą jego niewielką częścią i otoczy je wielu nowych bohaterów.

Wśród powracających postaci znajdą się Peter Sutherland oraz Rose Larkin (Luciane Buchanan) – druga, kluczowa bohaterka serialu. 

Myślę, że można bezpiecznie powiedzieć, że Peter i Rose byliby jednymi z niewielu postaci z 1. sezonu, które zobaczymy w 2. sezonie i w które chcielibyśmy dalej się zagłębiać […]

– stwierdził Ryan. 

Opowiedziana w ten sposób historia będzie autorską wizją twórców. Powieść Matthew Quirka nie doczekała się bowiem swojej kontynuacji. Jak wspomniał zaś Shawn Ryan, znacząca większość podniesionych na łamach 1. sezonu wątków została już rozstrzygnięta. 

Kiedy premiera 2. sezonu Nocny agent?

“Nocny agent 2” zadebiutuje w serwisie Netflix w 2024 roku. Dokładna data premiery nie jest jednak na tę chwilę znana. 

Źródło: Netflix, Collider

Może Cię zainteresować:

Z wykształcenia prawniczka i specjalistka ds. social mediów. Z zamiłowania pasjonatka podróży, kina i swojego królika. Na co dzień stara się otaczać wszystkim, co inspiruje i uwrażliwia, aby potem móc przelać (nie wylać!) to na klawiaturę swojego komputera.