Noc w przedszkolu – polska czarna komedia od Netflix na pierwszym zwiastunie

21.12.2022 |
| Clock Przeczytasz w 2 Minuty
Noc w przedszkolu – polska czarna komedia od Netflix na pierwszym zwiastunie
Przeczytasz w 2 Minuty
Zwiększ rozmiar tekstu

Do serwisu Netflix zmierza kolejna polska nowość. To “Noc w przedszkolu” – film w konwencji czarnej komedii, opowiadający o pewnych przedszkolnych jasełkach. Nie dajcie się jednak zwieść tematyce. Nie będzie to kolejny z cyklu okolicznościowych “comfort movies”. Namiastki tego, czego możecie się po nim spodziewać, dostarcza udostępniony niedawno pierwszy zwiastun produkcji. 

Noc w przedszkolu – zwiastun

Netflix nie zwalnia, nieustannie poszerzając swoją ofertę o coraz to nowsze polskie propozycje filmowe i serialowe. Po tytułach, takich jak “Wielka woda”, “Gang zielonej rękawiczki”, “Królowa”, “Broad Peak”, a ostatnio również “Brokat” i “Pewnego razu na krajowej jedynce” przyszła pora na “Noc w przedszkolu”. A pamiętajmy, że w planach są też kolejne rodzime produkcje!

Wracając jednak do ostatniego tytułu, jest to propozycja stworzona z myślą o tegorocznym okresie świątecznym. Podążając za oficjalnym opisem filmu, jego akcja rozgrywa się podczas próby przedszkolnych jasełek. Ta jednak nie przebiega zgodnie z planem:

Młody mężczyzna sabotuje próbę jasełek, aby uniemożliwić grupie ekscentrycznych rodziców i nauczycieli wyrzucenie z przedszkola syna swojej dziewczyny.

Brzmi jak materiał na dobrą komedię? Po części tak. Twórcy postanowili zejść jednak głębiej, sięgając również po mroczne, pełne niepokoju tony. Niejednokrotnie idealizowany okres świąteczny staje się w ten sposób czasem konfrontacji ze swoją ciemną stroną, a dla głównego bohatera – procesem dojrzewania do roli ojca. 

Noc w przedszkolu – obsada i twórcy 

Scenariusz filmu “Noc w przedszkolu” jest dziełem Marka Baranowskiego, a reżyseria – Rafała Skalskiego, który wcześniej miał okazję współpracować przy serialu “Brokat”. 

W obsadzie tytułu znaleźli się: Piotr Witkowski (“Proceder”), Lena Góra (“Król”), Zbigniew Zamachowski (“Sexify”), a także Sylwia Boroń, Piotr Borowski, Matylda Damięcka, Aleksandra Domańska, Dobromir Dymecki oraz Julia Wyszyńska.

Kiedy premiera?

“Noc w przedszkolu” zadebiutuje na Netflix 28 grudnia. 

Źródło: Netflix, materiały prasowe

Może Cię zainteresować:

Z wykształcenia prawniczka i specjalistka ds. social mediów. Z zamiłowania pasjonatka podróży, kina i swojego królika. Na co dzień stara się otaczać wszystkim, co inspiruje i uwrażliwia, aby potem móc przelać (nie wylać!) to na klawiaturę swojego komputera.