Search icon

Nieoficjalnie: Samsung Galaxy Z Fold FE i Galaxy Z Flip FE już powstają

10.04.2024 |
| Clock Przeczytasz w 3 Minuty
Nieoficjalnie: Samsung Galaxy Z Fold FE i Galaxy Z Flip FE już powstają
Przeczytasz w 3 Minuty
Zwiększ rozmiar tekstu

Od kilku lat wśród najpopularniejszych smartfonów Samsunga znajdziemy flagowe „Galaktyki” S z dopiskiem „FE”. To nieco tańsza odmiana, łącząca cechy topowego telefonu z ceną niemal jak w modelu ze średniej półki. Najnowsze doniesienia dostępne w sieci pokazują natomiast, że modele FE pojawią się również winnych smartfonach koreańskiej marki. Co miałyby zaoferować składany Samsung Galaxy Z Flip FE lub większy, Galaxy Z Fold FE?

Zapowiedź: składany Samsung również w wersji FE?

Jeśli składany Samsung FE rzeczywiście trafiłby na rynek, mógłby wreszcie mieć atrakcyjną cenę. Dziś model Samsung Galaxy Z Fold 5 ma naprawdę wiele do zaoferowania. Jedyną wadą pozostaje więc wygórowana cena, która nie może jednak dziwić. Mamy w końcu smartfon naszpikowany technologią, będący jednocześnie bardzo funkcjonalnym urządzeniem i pokazem możliwości Koreańczyków.

Samsung Galaxy Z Fold 5
Samsung Galaxy Z Fold 5

Galaxy Z Flip 5 jest nieco tańszy, wciąż jednak na rynku znajdziemy sporo lepiej wycenionych konkurentów, mających przy tym podobną specyfikację. Na pewno więc tańsze warianty obu modeli, zapewne właśnie z dopiskiem FE, mogłyby przyciągnąć do salonów Samsunga wielu klientów.

Źródłem ostatniego przecieku jest serwis MyDrivers. Znajdziemy w nim informacje na temat tego, jakie procesory mogą znaleźć się w nowych wariantach składanych Samsungów.

Jaki procesor w Galaxy Z Fold FE? A jaki w Galaxy Z Flip FE?

Dopisek „FE” na końcu nazwy sprzętu Samsunga jasno świadczy o tym, jakiego sprzętu możemy się spodziewać. Składany Samsung FE z pewnością będzie urządzeniem klasy premium, jednak z pewnymi cięciami względem topowych odmian.

Większy i droższy składany Samsung Galaxy Z Fold FE miałby otrzymać chipset Samsung Exynos 2200 lub Exynos 2400. Uzupełnieniem specyfikacji odpowiedzialnej za wydajność jest 12 lub 16 GB RAM i pamięć na dane o pojemności co najmniej 256 GB. Złożony telefon ma mieć natomiast rozmiary 155,1 x 67,1 x 14,2 milimetrów.

Rozłożony Samsung Galaxy Z Flip FE może mieć natomiast gabaryty: 165,2 x 71,9 x 6,9 mm, byłoby mu więc blisko do Galaxy S24+ (158.5 x 75.9 x 7.7 mm). W tym modelu moglibyśmy dostać procesor Qualcomm Snapdragon 7s Gen 2 i 8 GB RAM. Pamięć to 256 GB, zapewne będzie też wersja 512 GB.

Kiedy premiera składanych Samsungów Galaxy Z FE?

Pamiętajmy, że informacje pochodzące z MyDrivers nie są oficjalne. Już wcześniej dochodziły do nas jednak słuchy, że oferta składanych Samsungów zwiększy się. Wtedy wydawało się jednak, że do Galaxy Z Fold 6 dołączy nie tańszy, a droższy model – z dopiskiem Ultra. Ciężko jednak wyobrazić sobie jego cenę, skoro już dziś większy ze składanych Samsungów może kosztować prawie 10000 złotych (w wersji z pamięcią o pojemności 1 TB). Wydaje się więc, że dodatnie nieco tańszego wariantu byłoby dla wielu klientów lepszą wiadomością.

Tecno Phantom V Flip
Samsung Galaxy Z Flip

Być może premiera nowych odsłon składanego Samsunga odbędzie się już na początku lipca. Wtedy spodziewamy się letniego Galaxy Unpacked – wydarzenia, na którym Samsung pokaże nowe, składane modele. Zapewne odbędzie się ono przed startującą 26 lipca Olimpiadą. Samsung jest jednym z jej głównych sponsorów, na pewno będzie więc chciał reklamować tam swoje nowe urządzenia.

Składane telefony

Może zainteresują Cię także inne artykuły

TEMATYKA:
Telefonami komórkowymi interesował się jeszcze w czasach, gdy przedrostek “smart”-” oznaczał możliwość wysłania SMS-a. Przed dokonaniem jakiegokolwiek zakupu zawsze ogląda wszystkie recenzje i testy. W wolnych chwilach lubi grać w szachy i na gitarze basowej.