Google Pixel Fold 2 – poznaliśmy wygląd (nieoficjalny). Kiedy premiera?

02.03.2024 |
| Clock Przeczytasz w 3 Minuty
Google Pixel Fold 2 – poznaliśmy wygląd (nieoficjalny). Kiedy premiera?
Przeczytasz w 3 Minuty
Zwiększ rozmiar tekstu

Google Pixel Fold zadebiutował kilka miesięcy temu. W 2023 roku poznaliśmy pierwszą generację składanego telefonu amerykańskiej firmy, tworzącej też w końcu system operacyjny Android. Za jakiś czas powinna się natomiast odbyć premiera drugiej generacji „składaka”. Co już teraz wiemy na temat Google Pixel Fold 2?

OnLeaks zdradza możliwy wygląd Google Pixel Fold 2

Nie jest żadną tajemnicą, że Google aspiruje do bycia producentem jednych z najlepszych telefonów. Być może jest tak już teraz – część osób twierdzi nawet, że smartfony z serii Pixel to telefony z Androidem, którym „najbliżej do iPhone’a”. Jedno jest natomiast pewne – każda kolejna generacja smartfonów Google Pixel wnosi coś nowego i jest coraz lepszym urządzeniem. Czy to samo powiemy więc o drugiej generacji składanego Google Pixel Fold 2?

Pierwsze rendery obrazujące możliwy wygląd urządzenia pokazały się w serwisie OnLeaks – to źródło umieszczonych w tym artykule grafik. Nie jest to więc oficjalna informacja, choć trzeba też przyznać, że OnLeaks wielokrotnie publikowało już potwierdzające się następnie doniesienia.

Na pierwszy rzut oka widzimy inny układ aparatów. Dla mnie największą zmianą na plus jest natomiast znaczne zmniejszenie ramek wokół zewnętrznego ekranu Google Pixel Fold 2.

Pierwsza, obecnie sprzedawana generacja składanego Pixela ma w końcu dość spore obramowanie wokół ekranu. Smartfon nie wygląda przez to zbyt nowocześnie.

Google Pixel Fold 2
Google Pixel Fold 2

Google być może zmieni układ wyspy aparatów, który po raz pierwszy pojawił się w Pixelu 6 i Pixelu 6 Pro w 2021 roku. Dziś znakiem charakterystycznym (także w serii Pixel 7 i jego następcy Pixel 8) jest aparat umieszczony w poziomym elemencie dekoracyjnym. Smartfony Pixel w 2024 roku mogą natomiast dostać bardziej kwadratową wyspę. Przypomina to nieco najnowsze modele iPhone. Czy to zaleta, czy wada? Moim zdaniem to raczej kwestia gustu.

Zapowiedź składanego Google Pixel Fold 2

Rozmiary urządzenia mogą być niemal niezmienione. Google uzyska to poprzez zmniejszenie ramek. Same wyświetlacze powinny mieć natomiast większy rozmiar, niż w poprzedniku:

  • ekran wewnętrzny po rozłożeniu 7,9″ (Pixel Fold: 7,6″)
  • ekran zewnętrzny 6,4″ (Pixel Fold: 5,8″)

Większe wyświetlacze oznaczałyby oczywiście poprawę praktyczności urządzenia. Nieoficjalnie rozmiar telefonu to około 155,2 x 77,1 x 10,54 mm (po złożeniu). Dla porównania, wymiary poprzednika to 139.7 x 79.5 x 12.1 mm (po złożeniu). Nowszy model po rozłożeniu miałby osiągać rozmiar 155,2 x 150,2 x 5,27 mm.

Google Pixel Fold 2
Google Pixel Fold 2

Potrójny aparat w Google Pixel Fold 2 i zupełnie nowy (mocniejszy!) procesor

Najnowszy model znów powinien otrzymać potrójny aparat z tyłu (główny, teleobiektyw i szerokokątny). Tym razem obiektywy znajdą się jednak w wyspie w kształcie podwójnej „pigułki”.

Sercem Google Pixel Fold 2 ma być procesor, który znajdziemy też w serii Pixel 9. To autorski układ Google Tensor G4.

Procesor jest rozwinięciem Google Tensor 3, który znajdziemy w Pixelu 8 i Pixelu 8 Pro. Pierwszy „składak” Google ma natomiast nieco starszy układ – Tensor G2. Choć wyniki testów benchmarkowych wskazują na sporą przewagę CPU marek Qualcomm, MediaTek lub Apple, właściwie każdy Google Pixel działa po prostu bardzo dobrze. Pixel Fold 2 miałby otrzymać do 16 GB RAM-u LPDDR5 i 256 GB pamięci UFS 4.0. Smartfon powinien zadebiutować z Androidem 14 na pokładzie i otrzymać aż siedem dużych aktualizacji systemu.

Google Pixel Fold 2

Kiedy premiera Google Pixel Fold 2?

Data premiery nie jest jeszcze znana, tak samo jak oficjalna specyfikacja i wygląd. Google Pixel Fold 2 może jednak trafić na rynek podczas wydarzenia Google I/O 2024, które zaplanowano na 27 czerwca 2024 roku. Zgadzałoby się to z momentem premiery pierwszej generacji.

Składane telefony

Źródło: OnLeaks

Może zainteresują Cię także inne artykuły

TEMATYKA:
Telefonami komórkowymi interesował się jeszcze w czasach, gdy przedrostek “smart”-” oznaczał możliwość wysłania SMS-a. Przed dokonaniem jakiegokolwiek zakupu zawsze ogląda wszystkie recenzje i testy. W wolnych chwilach lubi grać w szachy i na gitarze basowej.