Nielegalni: kolejny polski hit Canal+ trafi na Netflixa. Premiera już we wrześniu

14.09.2023 |
| Clock Przeczytasz w 2 Minuty
Nielegalni: kolejny polski hit Canal+ trafi na Netflixa. Premiera już we wrześniu
Przeczytasz w 2 Minuty
Zwiększ rozmiar tekstu

Do biblioteki Netflixa zmierza kolejna głośna produkcja konkurencji. Mowa o serialu “Nielegalni” od Canal+, który jeszcze w tym miesiącu doczeka się swojej premiery na łamach platformy. W rolach głównych: Grzegorz Damięcki i Agnieszka Grochowska.

Nielegalni Canal+ z premierą na Netfliksie

Netflix obrał ostatnimi czasy zaskakujący kierunek i chętnie przyjmuje pod swoje skrzydła hity konkurencji. Do tej pory podebrał już kilka tytułów od HBO, co ma podreperować budżet Warner Bros. Pod lupę wziął również Canal+ i jego polskie produkcje oryginalne, na liście których do tej pory znalazły się “Żmijowisko” i “Misja Afganistan”. A na tym – jak widać – nie koniec. 

Jeszcze we wrześniu na Netfliksie znajdziecie bowiem serial “Nielegalni”, adaptujący dwie powieści autorstwa Vincenta V. Severskiego: “Nielegalni” oraz “Niewierni”, które debiutowały w okresie 2011-2012 roku. Skupia się on na międzynarodowych rozgrywkach szpiegowskich, w które uwikłany jest również polski wywiad i politycy na najwyższym szczeblu. 

Podążając za oficjalnym opisem serialu: 

Konrad Wolski, szef wydziału Q, elitarnej komórki polskiego wywiadu, przejmując w Stambule białoruskiego handlarza bronią, dowiaduje się o planowanym w Szwecji zamachu terrorystycznym. Broń, która zostanie użyta w zamachu, ma pochodzić z sowieckiego arsenału ukrytego na Białorusi. Konrad natychmiast uruchamia Travisa, polskiego szpiega zakonspirowanego w mińskim KGB, by zdobył informacje wywiadowcze, które udaremnią plan terrorystów. Sprawę komplikuje fakt, że Travis został właśnie zdekonspirowany przez jednego z białoruskich oficerów KGB. Poddany finansowemu szantażowi nie utrzyma się długo na swojej pozycji – z misją jego natychmiastowej ewakuacji rusza do Mińska Sara, oficer polskiej Agencji Wywiadu. Równocześnie w Warszawie emerytowany generał białoruskich służb szantażuje Premiera Rządu RP. Oficerowie Agencji Wywiadu muszą za wszelką cenę przejąć archiwalne materiały obciążające szefa polskiego rządu. Wszystkie drogi prowadzą więc do Mińska. Rozpoczyna się mordercza gra z czasem.

Zobaczcie zwiastun produkcji:

Nielegalni – obsada i twórcy

Gwiazdami serialu sensacyjnego są Grzegorz Damięcki i Agnieszka Grochowska. Na ekranie partnerują im zaś m.in. Andrzej Seweryn, Filip Pławiak i Adam Woronowicz.

“Nielegalni” bazują na scenariuszu autorstwa Macieja Kubickiego, Bartosza Staszczyszyna i Doroty Jankojć-Poddębniak. Serial wyreżyserowali Leszek Dawid (“Jesteś Bogiem”, “Ki”) i Jan P. Matuszyński (“Ostatnia rodzina”, “Wataha”). Vincent V. Severski – autor powieści – pełnił zaś funkcję konsultanta. 

Kiedy premiera na Netfliksie?

“Nielegalni” na Netfliksie pojawią się za niespełna tydzień – 20 września. Zobaczycie wtedy wszystkie odcinki, składające się na serię. 

Źródło: Filmożercy

Może Cię zainteresować:

Z wykształcenia prawniczka i specjalistka ds. social mediów. Z zamiłowania pasjonatka podróży, kina i swojego królika. Na co dzień stara się otaczać wszystkim, co inspiruje i uwrażliwia, aby potem móc przelać (nie wylać!) to na klawiaturę swojego komputera.