“Niebezpieczni dżentelmeni”: Kot, Dorociński, Seweryn i Mecwaldowski już na Netflix

11.10.2023 |
| Clock Przeczytasz w 2 Minuty
“Niebezpieczni dżentelmeni”: Kot, Dorociński, Seweryn i Mecwaldowski już na Netflix
Przeczytasz w 2 Minuty
Zwiększ rozmiar tekstu

Na Netfliksie wylądował kolejny polski tytuł. Tym razem nie mowa jednak o produkcji oryginalnej serwisu, a o niedawnej premierze kinowej pt. “Niebezpieczni dżentelmeni”. W obsadzie znaleźli się m.in. Tomasz Kot, Marcin Dorociński, Andrzej Seweryn i Wojciech Mecwaldowski. 

Niebezpieczni dżentelmeni – polska komedia już na Netflix 

“Niebezpieczni dżentelmeni” to filmowa propozycja, która powinna być bliska wszystkim uczniom i osobom, które z chęcią sięgają do klasyki polskiej literatury i sztuki. Oto bowiem na ekranie za jednym zamachem pojawiają się Tadeusz Boy-Żeleński, Witkacy, Joseph Conrad i Bronisław Malinowski, jednak w dość… zaskakujących okolicznościach. Wystarczy wspomnieć, że ich perypetie bez żadnej przesady można określić mianem młodopolskiego “Kac Vegas”:

Tadeusz Boy-Żeleński (T. Kot), Witkacy (M. Dorociński), Joseph Conrad (A. Seweryn) i Bronisław Malinowski (W. Mecwaldowski), cztery znakomitości zakopiańskiej bohemy budzą się po mocno zakrapianej, całonocnej imprezie. Głowy pękają im od kaca, nikt nic nie pamięta, a sytuacji nie poprawiają znalezione na podłodze zwłoki nieznanego mężczyzny. Dodatkowo do drzwi domu dobijają się właśnie stróże prawa, a to dopiero początek kłopotów. Rozpoczyna się wyścig z czasem, w którym bohaterowie muszą uwolnić się nie tylko od podejrzeń, ale także od równie niebezpiecznych środowiskowych plotek i jak najszybciej wyjaśnić zagadkę tajemniczej śmierci. Wkrótce za sprawą tych błyskotliwych i uwielbiających ryzyko dżentelmenów tętniące kulturalnym życiem Zakopane stanie się tłem wielkiej intrygi, w którą zamieszani będą gangsterzy, artyści i politycy, w tym Zofia Nałkowska czy Józef Piłsudski. Na drodze bohaterów stanie również Lenin we własnej osobie, który akurat zawitał do Poronina…

– czytamy w oficjalnym opisie produkcji. Jej zwiastun znajdziecie poniżej: 

Niebezpieczni dżentelmeni – obsada i twórcy

W obsadzie filmu znaleźli się Tomasz Kot, Marcin Dorociński, Andrzej Seweryn i Wojciech Mecwaldowski oraz Łukasz Wójcik, Klaudiusz Kaufmann, Marta Ojrzyńska, Anna Terpiłowska i Modest Ruciński.

Jego reżyserem i scenarzystą jest Maciej Kawalski (“Atlas”, “The Last Waltz”), dla którego jest to też pełnometrażowy debiut. 

Źródło: Netflix, materiały prasowe

Może Cię zainteresować:

Z wykształcenia prawniczka i specjalistka ds. social mediów. Z zamiłowania pasjonatka podróży, kina i swojego królika. Na co dzień stara się otaczać wszystkim, co inspiruje i uwrażliwia, aby potem móc przelać (nie wylać!) to na klawiaturę swojego komputera.