“Neuromancer”: Klasyka cyberpunka powróci jako serial na Apple TV+

04.03.2024 |
| Clock Przeczytasz w < 1 Minuty
“Neuromancer”: Klasyka cyberpunka powróci jako serial na Apple TV+
Przeczytasz w < 1 Minuty
Zwiększ rozmiar tekstu

Apple TV+ konsekwentnie rozbudowuje swoją bibliotekę dzieł sci-fi, czego wyrazem jest kolejna zapowiedziana przez serwis nowość. Mowa o “Neuromancer” – serialu, który przeniesie na mały ekran literacką klasykę cyberpunka.

Neuromancer na Apple TV+ 

Apple TV+ nie od dziś sięga po najlepsze, czego “Neuromancer” jest kolejnym dowodem. Na platformę zmierza adaptacja klasyki cyberpunka Williama Gibsona z 1984 roku, która od chwili powstania zainspirowała niejednego twórcę sci-fi

Serial przeniesie widza do dystopijnej rzeczywistości, w której cyfrowi szpiedzy i przestępcy toczą ze sobą nieustającą batalię. W centrum tego zamieszania zostają wrzuceni superhaker imieniem Case oraz jego partnerka Molly, której celem jest napad na korporacyjną dynastię, skrywającą wielkie sekrety. 

Neuromancer – twórcy 

Za produkcję odpowiadają Graham Roland („Skazany na śmierć”, „Fringe”, „Zagubieni”) jako showrunner i JD Dillard („Outsider”) jako reżyser odcinka pilotażowego. Mieliśmy okazję przeczytać ich krótkie oświadczenie odnośnie do zapowiadanej premiery: 

Jesteśmy niesamowicie podekscytowani faktem, że możemy przenieść ten kultowy serial do Apple TV+. Odkąd zaprzyjaźniliśmy się prawie 10 lat temu, szukaliśmy możliwości współpracy, więc jest to spełnienie naszych marzeń. »Neuromancer« zainspirował tak wiele dzieł fantastyki naukowej, które pojawiły się po nim i nie możemy się doczekać, aby wprowadzić widzów telewizyjnych do cyberpunkowego świata Gibsona.

Serial stanowi koprodukcji Skydance Television i Anonymous Content. Jego obsada pozostaje na ten moment tajemnicą. 

Kiedy premiera w Apple TV+?

Nie ujawniono też daty premiery serialu. Wiadomo jednak, że rozpisano go na 10 odcinków.

Kupując iPhone masz 3-miesięczny dostęp do Apple TV+ za darmo

Źródło: Apple TV+

Może Cię zainteresować:

Z wykształcenia prawniczka i specjalistka ds. social mediów. Z zamiłowania pasjonatka podróży, kina i swojego królika. Na co dzień stara się otaczać wszystkim, co inspiruje i uwrażliwia, aby potem móc przelać (nie wylać!) to na klawiaturę swojego komputera.