Search icon

Koniec z dzieleniem konta na Netflixie?

20.01.2022 |
| Clock Przeczytasz w 3 Minuty
Koniec z dzieleniem konta na Netflixie?
Przeczytasz w 3 Minuty
Zwiększ rozmiar tekstu

Dzielenie konta Netflix to proceder dobrze znany – tak samo w Polsce, jak i w innych krajach. Zrzutka na jeden abonament, z którego korzysta kilkanaście osób jednocześnie, oszczędzając sporo na miesięcznej opłacie za dostęp do Netflixa. To nie pierwszy raz, kiedy serwis zapowiada, że zajmie się problemem. Pytanie tylko, czy tym razem zrobi to skutecznie?

Testowane jest również inne rozwiązanie:
Netflix pozwoli dzielić się kontem. Ale nie za darmo

Czy można dzielić się kontem na Netflixie?

Dzielenie konta na Netflix jest legalne, ale w obrębie jednego gospodarstwa domowego. I wydaje się to być logiczne chociażby patrząc w dostępne pakiety. W tym najdroższym jednocześnie – i na różnych urządzeniach – mogą oglądać aż cztery osoby.

netflix dzielenie konta

Potwierdzenia należy szukać w regulaminie serwisu:

Serwis Netflix oraz wszelkie treści, do których dostęp następuje przy jego użyciu, są przeznaczone wyłącznie do niekomercyjnego użytku osobistego i nie mogą być udostępniane żadnym osobom, które nie mieszkają z użytkownikiem w gospodarstwie domowym.

Problem pojawia się, jeśli do jednego konta dostęp mają znajomi, rodzina bliższa i ta dalsza, a w skrajnych sytuacjach nawet osoby, które się nie znają. Na takie udostępnianie konta Netflix się nie zgadza i planuje wprowadzić poważniejsze ograniczenia.

Jak Netflix będzie weryfikował użytkowników?

Jeśli system wykryje, że konkretne konto jest najprawdopodobniej nielegalnie współdzielone, nakłada na nie tymczasową blokadę. Na numer telefonu albo maila głównego użytkownika konta wysyłane jest powiadomienie i kod, który należy wprowadzić, aby ponownie zyskać dostęp do serwisu.

Czy to rozwiązanie sprawi, że znikną problemy, z jakimi walczy Netflix? Ban konta i blokada dostępu do ulubionych filmów i seriali być może zniechęcą część użytkowników nielegalnie współdzielących konto. Problem w tym, że taki system może okazać się niewystarczający. Zwłaszcza jeśli konto dzielą znajomi, którzy szybko zgłoszą się po kod weryfikacyjny do osoby, która go otrzymała.

dzielenie konta Netflix ban

Gdzie testowane są te rozwiązania?

Walka Netflixa zaczęła toczyć się najpierw w USA, a później we Włoszech. W tym czasie wielu użytkowników zgłaszało problemy z dostępem do konta.

Następna w kolejności jest Polska, bo całkiem niedawno rozpoczęły się testy nowego rozwiązania również w naszym kraju. Losowo wybrani użytkownicy są poddawani weryfikacji, a jeśli nie są w stanie potwierdzić, że konto należy do nich, muszą wykupić własny abonament.

Jakie są alternatywy dla Netflix?

Netflix Polska nie jest jedyną platformą, która oferuje dostęp do szerokiej bazy filmów i seriali w ramach abonamentu. Na pewno plasuje się w czołówce najpopularniejszych platform streamingowych, ale konkurencja nie śpi i też ma coś do powiedzenia. Weźmy pod uwagę chociażby HBO MAX, które może pochwalić się świetnymi serialami czy Apple TV+, gdzie królują autorskie produkcje, zdobywające liczne nagrody.

Dobre, polskie kino też ma wielu swoich zwolenników, a wszystkich kultowych produkcji nie znajdziemy na Netflixie. Ba! Nie znajdziemy tam nawet ułamka tego, czym polska kinematografia stoi, za to bez problemu zobaczymy rodzime filmy i seriale na TVP VOD czy 35mm.online.

Co zamiast Netflix? Wybór VOD jest duży:
Najlepsze serwisy VOD w Polsce. Alternatywa dla Netflix

Może Cię zainteresować:

TEMATYKA:
Miłośniczka dobrego jedzenia i wciągającej lektury. Nie znosi zacinających się smartfonów i ciągle szuka tego, który sprosta jej wymaganiom. Z niecierpliwością śledzi rozwój technologiczny, licząc na to, że będzie mogła poczuć się jak Art3mis z Player One. Nie uznaje kompromisów i stawia na sprzęt, który będzie dobrze służył przez lata.