Nowe VOD od NASA bez subskrypcji, opłat i reklam. Kiedy premiera NASA+?

31.07.2023 |
| Clock Przeczytasz w 2 Minuty
Nowe VOD od NASA bez subskrypcji, opłat i reklam. Kiedy premiera NASA+?
Przeczytasz w 2 Minuty
Zwiększ rozmiar tekstu

NASA już niebawem udostępni do powszechnego, bezpłatnego użytku własną platformę VOD – NASA+! W usłudze streamingowej bez reklam zobaczymy nie tylko transmisje na żywo z Międzynarodowej Stacji Kosmicznej, ale też oryginalne filmy, seriale i programy edukacyjne. A na tym wcale nie koniec. 

NASA+ – VOD od NASA z premierą w tym roku

NASA wkracza na rynek streamingu! Już wkrótce będziecie mogli stać się użytkownikami NASA+ – serwisu VOD, dostępnego bez subskrypcji, opłat i reklam. W ofercie platformy znajdziecie nie tylko relacje live z międzynarodowej stacji kosmicznej i tematycznych wydarzeń, ale również oryginalne treści edukacyjne – programy, filmy i seriale. 

Podążając za słowami Marca Etkinda z Biura Komunikacji NASA:

Udostępniamy przestrzeń kosmiczną na żądanie i wyciągnięcie ręki, dzięki nowej platformie streamingowej NASA. Przekształcenie naszej cyfrowej obecności pomoże nam lepiej opowiadać historie o tym, jak NASA bada nieznane w powietrzu i przestrzeni kosmicznej, inspiruje poprzez odkrywanie i wprowadza innowacje z korzyścią dla ludzkości.

Debiut NASA+ zapowiedziano na lato tego roku. Z platformy skorzystają użytkownicy urządzeń mobilnych iOS i Android oraz innych urządzeń typu SMART (Apple TV, Roku, Fire TV). Dostęp do treści możliwy będzie również na komputerach, z poziomu przeglądarki internetowej. 

Zapowiedź NASA+ znajdziecie poniżej: 

Zmiany w cyfrowej obecności NASA

Organizacja planuje też dalekosiężne zmiany, jeżeli chodzi o jej cyfrową obecność. Sprowadzają się one do konsolidacji informacji o jej misjach, projektach badawczych i aktualizacjach dotyczących programu Artemis. 

Od strony technicznej oznacza to umożliwienie dostępu do informacji z zakresu różnych obszarów działalności NASA z poziomu jednego miejsca w sieci, w tym aplikacji mobilnej. W planach są również zintegrowana nawigacja i funkcja wyszukiwania.

Źródło: engadget.com

Może Cię zainteresować:

TEMATYKA:
VOD
Z wykształcenia prawniczka i specjalistka ds. social mediów. Z zamiłowania pasjonatka podróży, kina i swojego królika. Na co dzień stara się otaczać wszystkim, co inspiruje i uwrażliwia, aby potem móc przelać (nie wylać!) to na klawiaturę swojego komputera.