“Napoleon” z Joaquinem Phoenixem najpierw podbije kina, a potem trafi do Apple TV+

11.07.2023 |
| Clock Przeczytasz w 2 Minuty
“Napoleon” z Joaquinem Phoenixem najpierw podbije kina, a potem trafi do Apple TV+
Przeczytasz w 2 Minuty
Zwiększ rozmiar tekstu

“Napoleon” to nowy, obiecujący dramat historyczny w reżyserii Ridleya Scotta. Gwiazdą produkcji jest Joaquin Phoenix, który wciela się w tytułową postać u progu dojścia do władzy nad całą Europą. Pierwszy zwiastun jest już dostępny i zapowiada się naprawdę imponująco. To będzie hit tej jesieni? 

Napoleon – zwiastun superprodukcji Ridleya Scotta

“Napoleon” stanowi efekt współpracy pomiędzy Apple i Sony, który zobaczymy na wielkim ekranie jeszcze tej jesieni. Zanim jednak, twórcy uchylają rąbka tajemnicy, prezentując pierwszy zwiastun superprodukcji – bo właśnie na taką zapowiada się najnowszy tytuł w filmografii Joaquina Phoenixa:

Przeszło 2-minutowy klip kreśli obraz Napoleona jako nieprzejednanego wojownika, genialnego stratega i przyszłego władcy Europy, przekonanego o swojej wielkości. Znaczącym aspektem jego biografii jest też związek z cesarzową Józefiną, będący punktem wyjścia dla obserwacji jego dalszych poczynań – sukcesów i upadków. 

Intymne sceny zestawiono tu ze spektakularnymi kadrami bitewnymi, zapowiadanymi przez twórców jako jedne z najbardziej dynamicznych w dziejach i – co kluczowe – stworzone z pominięciem wsparcia ze strony CGI (z ang. computer-generated imagery – obrazy generowane komputerowo).

Napoleon – obsada

Nie mniej obiecująco wygląda sama obsada produkcji, w której znajdziemy nazwiska, takie jak Joaquin Phoenix, Vanessa Kirby i Tahar Rahim. 

Reżyserem tytułu jest Ridley Scott, mający na koncie takie hity, jak “Gladiator”, “Helikopter w ogniu” czy “Łowca androidów”. Za scenariusz odpowiada David Scarpa (“Wszystkie pieniądze świata”). Nie zabraknie również rodzimego akcentu – autorem zdjęć do filmu jest bowiem Dariusz Wolski.

Kiedy premiera?

“Napoleon” zadebiutuje w polskich kinach 24 listopada 2023 roku. Później wyląduje zaś w serwisie Apple TV+. Na ten moment brak informacji w przedmiocie daty premiery tytułu w formacie VOD. Jeżeli jednak dobrze poradzi sobie na wielkim ekranie – a wiele na to wskazuje – należy uzbroić się w cierpliwość. 

Źródło: Apple TV

Może Cię zainteresować:

Z wykształcenia prawniczka i specjalistka ds. social mediów. Z zamiłowania pasjonatka podróży, kina i swojego królika. Na co dzień stara się otaczać wszystkim, co inspiruje i uwrażliwia, aby potem móc przelać (nie wylać!) to na klawiaturę swojego komputera.