Najpopularniejsze profile na X (Twitterze) – w Polsce i na świecie (2024)

07.02.2024 |
| Clock Przeczytasz w 4 Minuty
Najpopularniejsze profile na X (Twitterze) – w Polsce i na świecie (2024)
Przeczytasz w 4 Minuty
Zwiększ rozmiar tekstu

Serwis społecznościowy zrzesza obecnie ponad 335 milionów użytkowników. Dla porównania, gdy X, wcześniej znany jako Twitter, wchodził na giełdę w 2013 roku, liczba użytkowników miesięcznie wynosiła około 200 milionów. To najlepszy dowód na to, jak popularny jest X i jak wielu ludzi z niego systematycznie korzysta — dzisiaj tweetują prawie wszyscy! W dzisiejszym artykule prezentujemy listę najpopularniejszych profili na Twitterze.

Wszystko, co musisz wiedzieć o Twitterze znajdziesz w artykule:
Co to jest Twitter?
Co to jest X (dawny Twitter)? Czy warto mieć profil na X?

Najpopularniejsze profile na X (Twitterze) 2024 – ranking światowy

Elon Musk: biznesmen i najbogatszy człowiek na świecie

Elona Muska, czyli właściciela Tesli, SpaceX, Neuralink oraz… X/Twittera, obserwuje w serwisie ponad 170 milionów osób. Na swoim koncie komentuje bieżącą sytuację na świecie (i niekiedy spotyka się z krytyką swoich poglądów), udostępnia memy, jak i informuje o swojej działalności związanej z X, Teslą czy SpaceX.

Barack Obama: były Prezydent Stanów Zjednoczonych

Były prezydent Stanów Zjednoczonych, Barack Obama, nie próżnuje — na jego koncie na Twitterze pojawia się co kilka dni wiele wartościowych postów. Polityk tweetuje na temat ważnych wydarzeń z przeszłości i teraźniejszości Stanów Zjednoczonych, publikuje ciekawe wywiady, a nawet wypowiada się na tematy związane z życiem prywatnym. Jego konto obserwuje prawie 132 milionów osób.

Justin Bieber: kanadyjski piosenkarz pop i R&B

W czołówce najczęściej obserwowanych profili na X znalazł się także Justin Bieber, kanadyjski piosenkarz pop i R&B, autor tekstów oraz aktor. Konto artysty na Twitterze śledzi ponad 111 milionów obserwujących. Zaangażowanie celebryty widać także w innych serwisach społecznościowych — jego konto na Instagramie śledzi 293 milionów osób, natomiast fanpage na Facebooku ma 92 miliony obserwujących.

Cristiano Ronaldo: słynny portugalski piłkarz

Ogromną popularnością na X/Twitterze cieszy się Cristiano Ronaldo, słynny piłkarz, kapitan reprezentacji Portugalii oraz napastnik w FC Al-Nassr. Konto sportowca na Twitterze obserwuje ponad 110 milionów osób. Publikowane tweety są związane w większości ze sportem, ale nie brakuje również treści typowo reklamowych z udziałem gwiazdy.

Rihanna: barbadoska piosenkarka R&B i pop

W rankingu najpopularniejszych profili na X znalazła się także barbadoska piosenkarka R&B i pop, modelka, aktorka, autorka tekstów, projektantka mody oraz businesswoman, Rihanna. Celebrytka może się pochwalić ponad 108 milionami obserwujących na X/Twitterze. Wpisy celebrytki mają w większości charakter reklamowy, Rihanna postuje często także o swoim życiu prywatnym. 

Katy Perry: amerykańska piosenkarka pop

Katy Perry może się pochwalić aż 106,9 milionów obserwujących na X/dawnym Twitterze. Amerykańska piosenkarka pop, autorka tekstów, aktorka, przedsiębiorca, filantropka oraz ambasadorka dobrej woli UNICEF tweetuje na tematy związane z muzyką oraz inicjatywami charytatywnymi. Nie boi się również zabierać głosu w ważnych sprawach dotyczących wydarzeń ze świata.

Taylor Swift: amerykańska piosenkarka

Taylor Swift zgromadziła na swoim profilu na X prawie 95 milionów obserwujących. Amerykańska piosenkarka, kompozytorka, producentka muzyczna, multiinstrumentalistka, autorka tekstów oraz aktorka informuje swoich fanów o nadchodzących wydarzeniach. Na jej koncie publikowane są również relacje z koncertów, które się już odbyły oraz wywiady.

Narendra Modi: premier Indii

Narendra Modi, czyli premiera Indii oraz wieloletniego działacza Indyjskiej Partii Ludowej obserwuje 94,6 miliona osób na platformie X. Polityk na swoim kanale komentuje głównie bieżące wydarzenia w kraju.

Donald Trump: były prezydent USA

Donalda Trumpa na X obserwuje 87,4 miliona osób.  Tweety byłego prezydenta Stanów Zjednoczonych aktualnie skupiają się głównie na nadchodzących w tym kraju wyborach prezydenckich.  Oprócz tego komentuje on także aktualne wydarzenia.

Lady Gaga: amerykańska piosenkarka pochodzenia włoskiego

Amerykańska piosenkarka pochodzenia włoskiego, kompozytorka, pianistka, autorka tekstów, aktorka, producentka muzyczna, filantropka, działaczka LGBT… Lady Gaga to kolejna z gwiazd, która bije rekordy popularności na całym świecie, w tym również w serwisie społecznościowym X. Stefani Joanne Angelina Germanotta jest obserwowana przez ponad 83 miliony osób.

Najpopularniejsze profile na X (Twitterze) w Polsce

Łukasz Podolski: niemiecki piłkarz polskiego pochodzenia

W gronie najpopularniejszych profili na X w Polsce znalazło się konto Łukasza Podolskiego. Niemiecki piłkarz polskiego pochodzenia zgromadził wokół swoich kanałów ponad 3,3 miliony obserwujących. Sportowiec tweetuje zarówno o ligach międzynarodowych, jak i tym, co się dzieje w akademii piłkarskiej Górnika Zabrze, której jest ambasadorem.

Robert Lewandowski: polski piłkarz

Ogromnymi zasięgami na X może się pochwalić również jeden z najlepszych piłkarzy swojego pokolenia na świecie, Robert Lewandowski. Kanały sportowca obserwuje ponad 2,9 milionów użytkowników X/Twittera. Lewandowski lubi tweetować o newsach z piłkarskiego świata, na jego profilu można znaleźć także trochę prywaty. Ze swoimi fanami komunikuje się zarówno po polsku, jak i angielsku.

TVN24: polska telewizja informacyjna

Jednym z najpopularniejszych kont na X w Polsce jest kanał TVN24. Polska telewizja informacyjna, która zasłynęła tym, że jako pierwsza nadaje program przez całą dobę, regularnie postuje o różnych wydarzeniach mających miejsce w naszym kraju. Profil TVN24 na X/Twitterze śledzi ponad 2 miliony obserwujących.

Donald Tusk: polski polityk

Ogromną popularnością cieszy się konto na X Donalda Tuska. Współzałożyciel Kongresu Liberalno-Demokratycznego oraz Platformy Obywatelskiej zgromadził na swoim profilu ponad 1,8 miliona obserwujących! Polityk tweetuje o różnorodnych sprawach, zarówno tych związanych z polityką, jak i własnym życiem rodzinnym.

Andrzej Duda: polski prezydent

Andrzej Duda, obecny prezydent Polski ma 1,8 miliona obserwujących, podobnie jak Donald Tusk. Na swoim kanale komentuje bieżące sprawy polityczne, informuje o swoich decyzjach, jak i udostępnia ważne wydarzenia, w których brał udział.

Radek Sikorski: minister spraw zagranicznych Polski

Radek Sikorski, polski polityk, dziennikarz oraz politolog, także znalazł się w zaszczytnym gronie najpopularniejszych profili na X/Twitterze. Jego kanał obserwuje ponad 1,2 miliona użytkowników Twittera. Wpisy dotyczą polskiej i globalnej polityki, a także kwestii związanych z piastowanym przez Radosława Sikorskiego urzędem.

Karol Friz Wiśniewski – polski influencer

1,2 miliona obserwatorów – taką liczbą na  X może pochwalić się polski influencer Karol Friz Wiśniewski. Dba on o swoją popularność także na innych serwisach. Jest najpopularniejszych polski youtuberem – jego kanał w serwisie YouTube obserwuje ponad 1,3 mln osób. Na X opowiada o swoim życiu i promuje swoją działalność.

Papież Franciszek

Papież Franciszek też ma Twittera. Co więcej, zgromadził on na swoim kanale aż 1 milion obserwujących! Argentyński duchowny rzymskokatolicki, jezuita oraz 8. Suweren Państwa Watykańskiego poucza i motywuje w nowoczesny sposób. Na jego profilu można znaleźć zachęty do modlitwy w trudnych czasach, wypowiedzi na ważne tematy, a także cytaty z Biblii. 

Newsweek Polska: tygodnik społeczno-polityczny

Tygodnik społeczno-polityczny Newsweek Polska także może się pochwalić ogromną liczbą fanów na X. Konto Newsweek Polska obserwuje ponad 979 tysięcy osób. Tweety dotyczą różnorodnych spraw, zarówno tych kontrowersyjnych, jak i mniej poważnych, takich jak np. trendy związane z organizacją wesela w dzisiejszych czasach.

Gazeta Wyborcza – dziennik społeczno-polityczny

Konto Gazety Wyborczej, dziennika wydawanego już od 1989 roku, obserwuje na X sporo osób, bo ponad 900 tysięcy. Na kanale udostępniane są przede wszystkim opiniotwórcze artykuły z serwisu i newsy związane z bieżącą sytuacją polityczną w Polsce wraz z komentarzami.

Może Cię zainteresować:

Miłośniczka dobrego jedzenia i wciągającej lektury. Nie znosi zacinających się smartfonów i ciągle szuka tego, który sprosta jej wymaganiom. Z niecierpliwością śledzi rozwój technologiczny, licząc na to, że będzie mogła poczuć się jak Art3mis z Player One. Nie uznaje kompromisów i stawia na sprzęt, który będzie dobrze służył przez lata.