Aplikacje do strojenia gitary. Jak nastroić gitarę online?

31.12.2022 |
| Clock Przeczytasz w 5 Minuty
Aplikacje do strojenia gitary. Jak nastroić gitarę online?
Przeczytasz w 5 Minuty
Zwiększ rozmiar tekstu

Grając na gitarze, zarówno amatorsko, jak i profesjonalnie, przydaje się umiejętność strojenia instrumentu. Można to oczywiście robić ze słuchu, jednak nie jest to łatwe zadanie, szczególnie dla początkujących osób. Warto zatem na początku swojej przygody z instrumentem skorzystać ze stron online lub aplikacji do strojenia gitary. Jaki stroik do gitary wybrać? Sprawdźmy!

Jak rozpoznać, że gitara jest rozstrojona?

Odpowiednie nastrojenie gitary jest niezbędne przed rozpoczęciem gry. Jeśli chcesz sprawdzić, czy Twój instrument ma prawidłowe brzmienie, możesz skorzystać z urządzeń elektronicznych, aplikacji lub serwisów online. Jest to bardzo proste – wystarczy tylko włączyć wybrany program i po kolei szarpnąć każdą strunę (bez dociskania jej na żadnym progu).

Jeśli któraś z nich jest rozstrojona, wskazówka w stroiku nie będzie wskazywać centralnego punktu. Wystarczy wówczas tylko odpowiednio wyregulować napięcie strun.

Z czasem nauczysz rozpoznawać, czy Twój instrument jest prawidłowo nastrojony, korzystając tylko ze słuchu. W międzyczasie jednak warto mieć pod ręką darmowy stroik do gitary online.

Polecane aplikacje do strojenia gitary

GuitarTuna – najlepsza aplikacja do strojenia gitary

aplikacja do strojenia gitary - GuitarTuna

GuitarTuna to bez wątpienia jedna z najpopularniejszych aplikacji do strojenia gitary, a także innych instrumentów – do wyboru jest 15 i wśród nich znajdziemy między innymi ukulele i skrzypce. To świetny stroik gitarowy, który sprawdzi się zarówno dla początkujących, jak i profesjonalistów. Oferuje intuicyjny tryb auto oraz ręczny, a także ponad 100 strojów klasycznych i alternatywnych. Aplikacja jest dostępna za darmo na system Android i iOS.

DaTuner – stroik do gitary klasycznej i innych instrumentów

stroik gitarowy w aplikacji - Datuner

DaTuner jest uniwersalnym stroikiem, prostym w obsłudze i intuicyjnym. Umożliwia strojenie gitary oraz innych instrumentów, w tym basu, skrzypiec, banjo czy ukulele i pianina. Na ekranie aplikacji od razu widać wysokość dźwięku i oktawę, przedstawione bardzo dużą czcionką. Przydatne są też informacje o częstotliwości dźwięku w HZ i poziom głośności wyrażony w dB. Tuner można ustawić w trybie automatycznym lub manualnym. Aplikacja jest dostępna za darmo z ograniczeniami, odblokowanymi po zakupie wersji Pro.

Cifra Club Tuner – intuicyjny stroik gitarowy

wygodne strojenie gitary w aplikacji Cifra Club Tuner

Cifra Club Tuner to darmowa i łatwa w obsłudze aplikacja, która spodoba się zarówno początkującym muzykom, jak i profesjonalistom. Pozwala z łatwością nastroić gitarę oraz inne instrumenty muzyczne, takie jak ukulele, skrzypce, banjo czy bas. Wskaźnik pokazuje wysokość oraz częstotliwość dźwięków wydawanych przez instrument, dzięki czemu bez problemu dowiesz się, w jaki sposób naciągnąć struny. Aplikacja jest dostępna zarówno na smartfony z systemem Android, jak i iOS.

Stroik & Metronom – darmowa aplikacja do strojenia gitary

stroik do gitary klasycznej i akustycznej

Aplikacja jest bardzo prosta w użyciu i bogata w przydatne funkcje. Oferuje nie tylko stroik do gitary akustycznej, klasycznej i wielu innych instrumentów (np. fletu, wiolonczeli i pianina), ale też rejestrowanie gry, możliwość ćwiczenia gam i metronom wizualny, wykorzystujący lampę błyskową aparatu (wystarczy skierować światło latarki na ścianę, by wyświetlać uderzenia). Ten stroik gitary działa w dwóch trybach – automatycznym, jak i manualnym i jest dostępny na Androida oraz iOS.

Beginner Guitar Tuner – aplikacja do strojenia gitary dla początkujących

aplikacja do strojenia gitary dla początkujących

Beginner Guitar Tuner jest precyzyjny i łatwy w użyciu – doskonale sprawdzi się w przypadku osób, które zaczynają swoją przygodę z gitarą lub innym instrumentem, takim jak bas czy ukulele. Znajdziesz w niej dokładny samouczek ze zdjęciami, który pomaga korzystać z tunera na samym początku.

Stroik oferuje tryb automatycznego dostrajania, analizując dźwięk z mikrofonu smartfona. Co więcej, w aplikacji dostępnych jest ponad 100 różnych strojów, w tym oczywiście standardowy. Beginner Guitar Tuner można pobrać na smartfony z Androidem.

Strojenie gitary online – najlepsze aplikacje przeglądarkowe

Guitar-tuner – stroik do gitary online

stroik gitarowy online
Guitar-tuner

Strona jest bardzo przejrzysta i umożliwia sprawne nastrojenie gitary akustycznej, elektrycznej, basowej oraz ukulele. Wystarczy tylko pozwolić witrynie na korzystanie z mikrofonu i po kolei uderzać w każdą strunę, sprawdzając, czy wydają prawidłowe dźwięki. Gitarę można nastroić w trybie manualnym (na słuch) lub automatycznie, korzystając z wykrywania struny.

MobileGuitarTuner  – strojenie gitary online

Darmowy stroik do gitary online
MobileGuitarTuner

Strona MobileGuitarTuner jest dostępna w języku polskim, dzięki czemu bez problemu zrozumiesz działanie tego prostego w obsłudze narzędzia. Aby rozpocząć strojenie swojego instrumentu, wystarczy tylko zezwolić na dostęp do mikrofonu, a następnie, korzystając z podpowiedzi po lewej stronie ekranu, dostroić każdą strunę tak, by miała odpowiednie brzmienie.

Tuner-Online – stroik gitarowy online

strojenie gitary online
Tuner-Online

Tuner-Online to rozbudowane i precyzyjne narzędzie, które ułatwia strojenie gitary ze słuchu oraz przy pomocy automatycznego trybu. Do wyboru jest nie tylko strój standardowy, ale także kilka innych, najpopularniejszych. Na stronie znajdziesz również podstawowe chwyty gitarowe i kilka przydatnych podpowiedzi dla początkujących osób. Ponadto Tuner-Online jest łatwy w obsłudze i przejrzysty.

The Online Metronome – precyzyjny stroik online do gitary

precyzyjny stroik gitarowy
The Online Metronome

The Online Metronome to strona, która oferuje kilka ciekawych i przydatnych funkcji dla każdego gitarzysty. Znajdziesz na niej precyzyjny tuner online, dzięki któremu sprawnie nastroisz swoją gitarę oraz metronom. Stroik nie wykrywa automatycznie strun, dlatego początkującym osobom może to zająć nieco dłużej. Aby rozpocząć, wystarczy tylko zezwolić na użycie mikrofonu.

Może Cię zainteresować:

Filozof z wykształcenia, fanka nowych technologii i gier komputerowych. W wolnych chwilach uwielbia grać w Talisman, czytać fantastykę i biografie, piec ciasta i babeczki oraz jeździć na rowerze.