Najlepszy smartfon 2023 wybrany na targach MWC. Tym razem to nie iPhone

04.03.2024 |
| Clock Przeczytasz w 3 Minuty
Najlepszy smartfon 2023 wybrany na targach MWC. Tym razem to nie iPhone
Przeczytasz w 3 Minuty
Zwiększ rozmiar tekstu

Czy wyniki na najlepszy smartfon roku należy brać na poważnie? Każdy może w końcu wybrać (subiektywnie) najlepszy model, a inni nie muszą się z tym wcale zgadzać. Jeśli jednak takie wyróżnienie jest przyznawane w trakcie światowych targów Mobile World Congress w Barcelonie, trzeba uczciwie przyznać – jest prestiżowe. W tym roku wybrano smartfon roku 2023, który jednocześnie przełamał dominację kolejnych modeli Apple. Czy stało się to zasłużenie?

Najlepszy smartfon roku 2023 wybrany podczas targów MWC w Barcelonie

W teorii wyniki odbywającego się podczas targów MWC 2024 konkursu na najlepszy smartfon poprzedniego roku były proste do odgadnięcia. W dwóch poprzednich latach wygrywały topowe modele ze stajni Apple – kolejno iPhone 13 Pro Max i iPhone 14 Pro Max. Spodziewaliśmy się więc, że i tym razem wygra amerykański koncern i jego flagowy smartfon. iPhone 15 Pro Max jest w końcu jednym z najlepszych urządzeń na rynku, ciężko mu cokolwiek zarzucić.

Okazało się jednak, że podczas MWC w Barcelonie zwyciężył telefon amerykańskiego koncernu, ale nie Apple, a Google. Przed dwuletnią passą Apple nagrodę zdobył Samsung – ich model Galaxy S21 Ultra został smartfonem roku 2021.

Najlepszym smartfonem 2023 roku wybrano Google Pixel 8.

Najnowszy model twórców systemu operacyjnego Android pokonał nie tylko iPhone 15 Pro Max. Wśród nominowanych do nagrody modeli znalazły się też dwa modele Samsunga – Galaxy Z Fold 5 i świetny Galaxy S23. O laur walczył też składany OnePlus Open (odpowiednik Oppo Find N3 Flip).

Global Mobile Award dla Google Pixel 8

Nagroda GLOMO (Global Mobile Awards) w kategorii najlepszy smartfon 2023 trafiła do Google Pixela 8. Czy zasłużenie? Jest wiele argumentów przemawiających za tym, że Pixel 8 to świetny telefon. Wystarczy zresztą spojrzeć na nasze porównania. Zestawiliśmy Google Pixel 8 i Pixel 8 Pro z topowymi modelami Samsunga i Apple. Urządzenie Google rywalizuje z nimi jak równy z równym, zwykle mając przy tym niższą cenę:

Najnowsza generacja smartfonów Google ma sporo zalet: świetne wykonanie, zestaw wszystkich najnowszych systemów łączności i funkcji, świetny ekran i niezłą baterię (po aktualizacji – tuż po premierze recenzenci mieli do niej spore zastrzeżenia). Większość użytkowników za największą zaletę Pixeli uznaje jednak rewelacyjny aparat. Śmiało można go określić jednym z najlepszych na rynku – potwierdzają to zarówno testy, komentarze właścicieli smartfonów, czy testy przeprowadzone przez ceniony serwis DXOMark.

Google Pixel 8 Pro
Google Pixel 8 Pro

Choć zdjęcia i filmy są godne podziwu, moim zdaniem inna cecha Google Pixeli jest jednak jeszcze większym atutem. Mowa o imponującej optymalizacji oprogramowania. Google jest w końcu twórcą zarówno smartfona, jak i jego systemu operacyjnego – w tym przypadku Androida 14. Choć konkurencja ma mocniejsze podzespoły (np. szybszą pamięć, lepszy procesor), Google Pixel 8 i tak jej nie ustępuje pod względem odczuć z działania.

Google Pixel 8 - specyfikacja
Google Pixel 8

Świetne wrażenie robi również ogólnie pojęta haptyka – system wibracji jest tu na o wiele wyższym poziomie, niż porównywalne urządzenia Samsunga lub Apple. Trzeba jednak uczciwie przyznać, że uzasadnienie innego werdyktu w konkursie na smartfon roku 2023 też nie byłoby trudne, gdyby wygrał Galaxy S23 lub iPhone 15.

Zdjęcie główne pochodzi z serwisu X (Rick Osterloh – członek zarządu Google).

Może zainteresują Cię także inne artykuły

TEMATYKA:
Telefonami komórkowymi interesował się jeszcze w czasach, gdy przedrostek “smart”-” oznaczał możliwość wysłania SMS-a. Przed dokonaniem jakiegokolwiek zakupu zawsze ogląda wszystkie recenzje i testy. W wolnych chwilach lubi grać w szachy i na gitarze basowej.