Najlepsze widgety na iPhone’a – TOP 10

06.12.2021 |
| Clock Przeczytasz w 5 Minuty
Najlepsze widgety na iPhone’a – TOP 10
Przeczytasz w 5 Minuty
Zwiększ rozmiar tekstu

Widgety na iPhone prezentują się w bardzo atrakcyjny sposób, dodają mnóstwo funkcjonalności, możesz je umieścić w takim miejscu na ekranie, w jakim tylko chcesz. Korzystając z dodatkowych aplikacji można stworzyć swój spersonalizowany widget np. dzięki Widgetsmith. Oprócz tego warto pamiętać, że na iOS można korzystać nie tylko z widgetów wypuszczonych przez Apple, ale również i przez Google.

Widgety iPhone – jak z nich korzystać?

O ile wśród osób korzystających z systemu Android prawie każdy wie, gdzie znajdują się widgety, o tyle wśród użytkowników iPhone, nie jest to już tak oczywiste. 

Możliwe, że czasem przypadkiem, ktoś przesunął palcem od lewej do prawej strony wyświetlacza iPhone’a i je zobaczył, ale nigdy z nich specjalnie nie korzystał. A warto, ponieważ ułatwiają one codzienne korzystanie z telefonu.

Widgety przedstawiają jedne z ważniejszych informacji, których nie trzeba wyszukiwać. Widgety wyświetlą się nawet wtedy, kiedy załączony jest ekran blokady.

Dodawanie i usuwanie widgetów

Jeśli chcesz je edytować, wystarczy przewinąć listę widgetów na sam dół i kliknąć kafel “Edycja”.

  • Jeśli klikniesz “-” usuniesz dany widget z pulpitu.
  • Jeżeli natomiast klikniesz “+” dodasz go do panelu.

Możesz również zmienić umiejscowienie widgetów, przesuwając je w górę lub w dół.

Widgety iPhone - ekran główny

Na panelu z widgetami zawsze warto mieć te najważniejsze, takie jak: pogoda, notatnik, czas spędzony przed ekranem, ważne powiadomienia, czy najważniejsze ikonki.

Najlepsze widgety iPhone – TOP 10

Poniżej znajdziesz listę najlepszych widgetów, które warto mieć na swoim iPhonie. Zanim jednak się z nimi zapoznasz wiedz, że jeśli posiadasz model iPhone 6 lub starszy, nie otrzymasz aktualizacji do iOS14, a więc i nie będziesz mógł skorzystać z nowych widgetów. Poniżej więc znajdziesz zestawienie najlepszych widgetów na starsze i nowsze modele iPhone.

Clear Spaces – postaw na przejrzyste widgety 

Clear Spaces

W App Store możecie mieć ten widget za niecałe 9 zł. Posiada on bardzo proste zastosowanie, a Twój ekran główny iPhonie może być jeszcze bardziej przejrzysty. Dzięki Clear Spaces stworzysz przezroczyste widgety, więc będziesz mógł przenosić ikony, gdziekolwiek zechcesz. Działa on poprzez zrobienie zrzutu ekranu tapety, po czym należy umieścić widżet na podstawie tapety i wybrać część zrzutu ekranu, którą ma przedstawiać przezroczysty widget.

Sticky Widgets – widget iPhone

Sticky Widgets

Zawsze lubiłeś otaczać się samoprzylepnymi karteczkami? Teraz za pomocą aplikacji Sticky Widget możesz tego dokonać nawet w swoim iPhonie. Dzięki niej możesz mieć wyświetlone najważniejsze dla siebie informacje na ekranie głównym, co sprawdza się w przypadku, kiedy nie chcesz zapomnieć o niczym, co sobie zaplanowałeś. Widgety te mogą mieć różne kolory, a także czcionkę czy rozmiar.

Widgetsmith – jeśli lubisz porządek

Widgetsmith

Jeśli szukasz widgetów idealnie dopasowanych do Twoich oczekiwań, postaw na Widgetsmith, który pozwala tworzyć customowe rozwiązania widgetowe. Możesz spersonalizować go wręcz co do godziny, czyli ustalić widoczność kalendarza od 9 do 17:00, a po tej godzinie ustawić wyświetlanie pogody i godziny. Wszystko więc ustalasz w zależności od swoich preferencji. W podstawowym pakiecie Widgetsmith jest zupełnie darmowy.

Google – stary, dobry przyjaciel

Ten widget jest bardzo wygodnym rozwiązaniem dla wszystkich fanów szybkiego wyszukiwania informacji w Internecie. Wcześniej rozwiązanie to było dostępne tylko w systemie Android. Dziś mając iPhone’a z systemem iOS 14, możesz używać tego widgeta i jednym kliknięciem wyszukać odpowiedniego hasła. Możesz również skorzystać z trybu głosowego, video, jak i trybu prywatnego.

Tomorrow.io: Weather Forecast – pogoda, iPhone widget

widget pogoda

Jeśli szukasz bardziej rozbudowanych widgetów pogodowych niż te wbudowane w system iOS, warto abyś skorzystał z tej propozycji. Przedstawia się naprawdę świetnie wizualnie i dobrze sprawdza się zarówno w trybie nocnym, jak i dziennym, wyraźnie przedstawiając wszelkie informacje, takie jak: godzinowa pogoda, informacje o ewentualnym deszczu, pogody w danej lokalizacji czy jakości powietrza.

Shazam – szybkie wyszukiwanie

widget shazam

Często sprawdzasz, jaki utwór akurat leci w radiu? W takim razie zdecydowanym hitem jest dla Ciebie aplikacja Shazam, którą możesz mieć ustawioną jako widget, więc nie będziesz musiał długo szukać jej w telefonie, ryzykując, że spóźnisz się z nagraniem utworu. Widget Shazam jest dostępny zarówno na starsze modele iPhone’a niż 6s i został zaktualizowany dla systemu iOS 14. Dzięki nowym aktualizacjom widget Shazam pozwala na szybki dostęp do nowych utworów przez niego zidentyfikowanych.

Szukasz aplikacji podobnej do Shazam? Zobacz:
Co to za piosenka? Skuteczne aplikacje do rozpoznawania muzyki

Siri – sugestie dla Ciebie

widget siri

Widget Siri również jest dostępny w starszych, jak i nowszych Iphone’ach. Jednak wersja tego widgetu dla systemu iOS 14, będzie różniła się od starszej tym, że teraz sugestie Siri są wyświetlane na podstawie aplikacji, których używasz najdłużej w ciągu danej pory dnia. Jeśli więc od rana często korzystasz ze skrzynki mailowej, wówczas widget pokaże Ci ikonkę ten aplikacji. Jeśli chcesz, aby któraś z aplikacji była ignorowana wystarczy, że przytrzymasz ikonę.

Przypomnienia – dla zorganizowanych

widget przypomnienia iPhone

Każda osoba dbająca o organizację swojej pracy, czy po prostu planów na cały dzień, lubi korzystać z aplikacji Przypomnienia, dostępnej w starszych, jak i nowszych modelach iPhone’ów. W systemie iOS 14 aplikacja otrzymała nowy widget, który dostępny jest w trzech rozmiarach. Najmniejszy pokazuje pierwszą pozycję z listy, średni już trochę więcej a duży najwięcej. Dane przypomnienie można teraz przypisać do danej osoby, więc łatwiej jest ustalić zadania w grupie kilku osób.

Google Maps – określony czas podróży

widget google maps

Z aplikacji Google Maps korzysta wielu użytkowników. W starszych, jak i nowszych modelach iPhone’ów, możesz korzystać z widgetu, który określa “Czas podróży” w bardzo szybki sposób. Widget pokaże Ci czas przeznaczony zarówno na dotarcie do domu, jak i do pracy. Możesz wybrać zarówno opcję jazdy samochodem, jak i innymi środkami transportu.

CamScanner – narzędzie biurowe od ręki

widget CamScanner

Po co masz mieć w domu skaner, gdy tymczasem, możesz korzystać z wygodnej aplikacji CamScanner, która dostępna jest w starszych i nowszych modelach iPhone’ów? Przy systemie iOS 14, wprowadzono kilka przypisanych do aplikacji widgetów, pozwalających na szybkie przeglądanie ostatnio zeskanowanych dokumentów, skanowanie i przypinanie dowolnego dokumentu jako widget.

Mogą Cię zainteresować:

Z wykształcenia dziennikarz prasowy i coach. Tworzeniem treści zajmuje się zawodowo od kilku lat. Pisanie i dobra książka są nieodłącznymi atrybutami w jej życiu. Po latach doszła pasja do gotowania i sprzedaży. Uwielbia nowe technologie, które na co dzień może wykorzystywać w swoim życiu. Uparcie dąży do osiągania celów i nawet dobrze jej to wychodzi.