Seriale na Viaplay – lista najlepszych seriali oryginalnych, na licencji oraz reality shows

02.06.2022 |
| Clock Przeczytasz w 5 Minuty
Seriale na Viaplay – lista najlepszych seriali oryginalnych, na licencji oraz reality shows
Przeczytasz w 5 Minuty
Zwiększ rozmiar tekstu

Viaplay zdążyło już rozgościć się w Polsce na dobre. Najwyższa pora na przegląd oferty serwisu! Jakie seriale są na Viaplay i na które warto zwrócić szczególną uwagę? Nasz ranking produkcji oryginalnych i licencjonowanych może okazać się pomocny przy próbie odpowiedzi na to pytanie. Nie zapomnieliśmy również o fanach reality shows. Na początku jednak parę słów wstępu o samej platformie. Zapraszamy do lektury!

Viaplay – najważniejsze informacje

Viaplay to serwis streamingowy, dostępny w Polsce od 2021 roku. Stoi za nim skandynawska grupa Nordic Entertainment Group.

viaplay - seriale, które warto zobaczyć

Oferta Viaplay w znacznej mierze adresowana jest do fanów sportowych wrażeń. Równolegle pokrywa się z profilem platform, takich jak Netflix czy HBO Max. W bibliotece znajdziemy:

  • sport i rozgrywki na żywo (w tym m.in. rozgrywki Bundesligi, Mistrzostw Świata Fifa 2022, Copa America 2024, Ligi Europy UEFA, Ligi Konferencji Europy UEFA),
  • treści własne (m.in. Wisting, The Head, Krew nie woda),
  • produkcje licencjonowane (od Universal, Sony, CBS),
  • tytuły dla dzieci (Dzieciak rządzi, Shrek, Kung Fu Panda).

A wszystko to w cenie miesięcznego abonamentu, wynoszącego 34 zł / miesiąc.

Najlepsze seriale na Viaplay

1. Biuro (The Office)

najlepsze seriale viaplay - The Office

W tytułowym biurze zawsze coś się dzieje i nie ma wątpliwości, komu tę “zasługę” przypisać. Michael Scott – szef zespołu – jest przekonany, że poczucie humoru to jego nieodłączny atrybut. W rzeczywistości jednak więcej z nim problemów niż pożytku. Co gorsza, w błędnym przekonaniu utwierdza go Dwight Schrute – naczelny pupilek Scotta.

2. Awatar: Legenda Aanga

Kolejny serial na Viaplay może pochwalić się wynikiem 100% pozytywnych recenzji na Rotten Tomatoes. Animowana produkcja zabiera nas do świata, rządzonego przez cztery nacje: Królestwo Ziemi, Nomadów Powietrza, Plemiona Wody i Naród Ognia. Nad wszystkimi tymi żywiołami potrafi zapanować tylko jedna osoba – Awatar.

3. Fargo

Trudno zliczyć wszystkie nagrody, które wylądowały na koncie tego dramatu kryminalnego. Najlepsze seriale Viaplay są więc niezaprzeczalnie kategorią, w której powinien się on znaleźć. A zaczęło się dość niepozornie.

Oto poznajemy Lestera Nygaarda – agenta ubezpieczeniowego, któremu daleko do satysfakcji zawodowej i życiowej. Morderstwo jego szkolnego kolegi odmieni jednak los bohatera bezpowrotnie.

4. Most nad Sundem

Jedna sprawa, dwa morderstwa, dwa ciała i ekipy śledcze z dwóch krajów. Tak w skrócie można by streścić fabułę Mostu nad Sundem. W poszukiwaniu odpowiedzi na pytanie, jak doszło do odnalezienia rozczłonkowanych zwłok polityka i prostytutki, zespół będzie musiał zgłębić najciemniejsze tajemnice Kopenhagi i Malmö.

5. The Good Doctor

co obejrzeć na viaplay - The Good Doctor

Dr Shaun Murphy – młody chirurg z autyzmem – pragnie postawić swoje pierwsze kroki w zawodzie. Czy zaburzona emocjonalność pozwoli mu jednak na skuteczne leczenie ludzi?

Wątpliwości co do tego nie krył zarząd jednego ze szpitali, który odmówił nawiązania z nim współpracy. Wszystko zmieni jednak pewien wypadek, którego uczestników uratuje nie kto inny, jak dr Shaun.

6. Apokalipsa: II wojna światowa

Jeśli należycie do grona fanów dokumentów historycznych, spieszymy z odpowiedzią, co obejrzeć na Viaplay. Apokalipsa: II wojna światowa to kalejdoskop prywatnych filmów dokumentalnych, pochodzących m.in. z wojennej Francji, Wielkiej Brytanii i Rosji. Niegdyś zapomniane, dziś odtajnione i zrekonstruowane – stanowią trudną, acz konieczną lekcję dla następnych pokoleń ludzkości.

7. Mr. Robot

Ranking seriali na Viaplay nie obyłby się bez tego tytułu. Zwycięzca Złotego Globu z 2016 roku w kategorii “najlepszy serial dramatyczny” ukazuje nam Elliota Aldersona (Rami Malek) – programistę, cierpiącego na fobię społeczną. Ten, rozczarowany współczesnością, niespodziewanie spotyka na swojej drodze Mr. Robota (Christian Slater) – hakera marzącego o światowej rewolucji.

8. Forbrydelsen (Killing)

To kolejna odsłona kina kryminalnego w ramach listy seriali na Viaplay. Tym razem akcję zorientowano wokół wątku gwałtu i zabójstwa dokonanych na pewnej dziewczynie. Tragiczne wydarzenie okaże się punktem zwrotnym dla detektyw Sary Lund, która wraz ze swoim partnerem zaczyna prowadzić śledztwo w sprawie.

9. Opowieść podręcznej

W niedalekiej przyszłości w Republice Gilead, rządzonej przez pseudochrześcijańską juntę, płodne kobiety zostały sprowadzone do roli inkubatorów. Jakikolwiek bunt oznacza dla nich wysyłkę do kolonii karnej, a w konsekwencji niechybną śmierć. Mimo to June Osborne (Elisabeth Moss) decyduje się podjąć działania na rzecz ruchu oporu.

10. Gliniarze z Chicago (Chicago P.D.)

Chicago P.D. to dramat policyjny i spin-off serialu Chicago Fire. Opowiada o funkcjonariuszach (policjantach i członkach jednostki wywiadowczej), którzy dla porządku w Chicago są w stanie poświęcić naprawdę wiele – nie wyłączając osobistych wyrzeczeń. W rolach głównych Jason Beghe i Jon Seda.

Seriale Viaplay Originals

1. Pod osłoną mroku

Tajemnicze zniknięcie trzech dziewczyn skłania śledczych do wysunięcia hipotezy o seryjnym morderstwie. Aby zatrzymać tę śmiercionośną falę, w pomoc zostaje zaangażowana profilerka kryminalna – Louise Bergstein (Natalie Madueño).

2. The Head

seriale Viaplay Originals - The Head

Pora na odrobinę Antarktycznego dreszczyku. Zima na biegunie zdecydowanie nie sprzyja ludziom. W tym przypadku znalazła się jednak grupa śmiałków, dla których prowadzenie badań i walka ze zmianami klimatycznymi okazały się mieć wyższy priorytet od wyjazdu do domu. Czy będą mieli okazję jeszcze kiedyś do niego wrócić?

3. Thunder in my heart

Wśród najlepszych seriali Viaplay Originals swoje miejsce znalazł również tytuł ukierunkowany na młodszą grupę odbiorców. Mowa o Thunder in my heart – historii o młodych dorosłych, mierzących się z wyzwaniami ich starego-nowego życia.

4. Krew nie woda

Tym razem sięgamy w głąb najbardziej skrywanych rodzinnych sekretów. Powodem ku temu będzie testament matki trójki rodzeństwa: Lassego, Oskara i Jonnę. Jego treść zmusi ich do powrotu w rodzinne strony; ten zaś okaże się prawdziwym testem.   

5. Wisting

Wisting

Kolejny serial Viaplay i kolejna propozycja w klimacie skandynawskiego thrillera. Tym razem towarzyszymy duetowi Williama Wistinga i jego córki Line na drodze do rozwiązania najtrudniejszego w karierze detektywa śledztwa.

Reality shows na Viaplay

1. Flip It Like Disick

Miłośnicy pięknych wnętrz nie powinni mieć wątpliwości, co obejrzeć na Viaplay. O seans skrojony na miarę ich potrzeb zadbali bowiem Scott Disick i zespół, wraz z którym odnawia on pełne przepychu domy w Los Angeles.

2. Pod pokładem (Below Deck)

Luksusu nie zabraknie również w przypadku kolejnego tytułu. Tym razem akcję osadzono jednak na jachcie. Życie na morzu nie należy do najbardziej spokojnych, a już szczególnie to w reality show. Widzowie mogą więc liczyć na wzburzone dramaty i romanse.

3. Summer House

W Summer House spotyka się grupa dziewięciu przyjaciół, którzy ciężko pracują w ciągu tygodnia, ale w weekendy […] wynajmują domek letniskowy, aby dać upust swojemu ekskluzywnemu stylowi życia (imdb.com). Plaże Wschodniego Wybrzeża już na Was czekają!

4. Ryzykanci (Survivor)

Było zbyt pięknie, pora na prawdziwy survival. Sam format może wydawać się Wam znajomy –Amerykański Survivor ma bowiem swoje polskie odpowiedniki: Wyprawę Robinson i Wyspę przetrwania. Tytuł przenosi nas w odosobnione miejsce, w którym uczestnicy mierzą się ze sobą w walce o żywność, ogień i schronienie.

5. Z kamerą u Kardashianów

Kardashians

W tym przypadku nie trzeba chyba wiele dodawać. Najsłynniejsza amerykańska rodzina: Kim, Kourtney, Khloé, Kendall, Kylie i Kris zaprasza nas w swoje progi. Nie obędzie się bez dramatów i zakulisowych smaczków.

Źródło: Viaplay, imdb.com, materiały prasowe

Może Cię zainteresować:

TEMATYKA:
Z wykształcenia prawniczka i specjalistka ds. social mediów. Z zamiłowania pasjonatka podróży, kina i swojego królika. Na co dzień stara się otaczać wszystkim, co inspiruje i uwrażliwia, aby potem móc przelać (nie wylać!) to na klawiaturę swojego komputera.