Search icon

Ranking seriali science fiction na HBO Max

03.09.2022 |
| Clock Przeczytasz w 4 Minuty
Ranking seriali science fiction na HBO Max
Przeczytasz w 4 Minuty
Zwiększ rozmiar tekstu

Jeżeli science fiction to gatunek, w którym dobrze się odnajdujecie, zapraszamy na mały przegląd. Seriale sci-fi HBO Max to podróż przez najróżniejsze dystopie i wszechświaty. Z pomocą supermocy, wyjątkowego pecha lub szalonego krewnego (z pozdrowieniami dla Ricka Sancheza) bohaterowie tych historii mierzą się z wyzwaniami, o których nam się nie śniło. Dzięki VOD możemy je za to zobaczyć. Najlepsze seriale science fiction HBO Max znajdziecie poniżej.

TOP 15 seriali sci-fi na HBO Max

1. Rick i Morty

Ranking seriali sci-fi na HBO Max otwiera “Rick i Morty” – animowana produkcja z oryginalnym duetem dziadka i wnuka w rolach głównych.

Ten pierwszy jest szalonym naukowcem ze sporym bagażem problemów na swoich barkach. Rysopis ten ma niebagatelne znaczenie dla dalszych losów bohaterów, którzy podróżują po najróżniejszych rzeczywistościach i odległych galaktykach, przy okazji sprowadzając na siebie niejedną komplikację. Niektórzy twierdzą jednak, że to nie Rick wpada w kłopoty, lecz kłopoty wpadają w Ricka. Oceńcie sami.

2. Westworld

Seriale science fiction HBO Max, choć iście futurystyczne, niejednokrotnie czerpią z dorobku przeszłości. Tak jest również w tym przypadku – “Westworld” adaptuje bowiem powstały niemal pół wieku temu “Świat Dzikiego Zachodu” w reżyserii i według scenariusza Michaela Crichtona.

Serial ukazuje losy parku rozrywki, za którym stoi pewien genialny naukowiec – Robert Ford (Anthony Hopkins). Wystarczy przekroczyć jego próg, aby spełnić swoje wszelkie fantazje. Mają zadbać o to androidy, które jednak z czasem wymykają się spod kontroli.

3. Samuraj Jack

Dawno temu w dalekiej krainie. Ja, Aku, zmieniający postać władca ciemności, rozpętałem niewypowiedziane zło. Ale porywczy wojownik samuraj, władający magicznym mieczem, wystąpił przeciwko mnie. Zanim zadał mi ostateczny cios, otworzyłem wrota czasu i wtrąciłem go w przyszłość, w której moje zło jest prawem. Teraz ten głupiec szuka drogi powrotu do przeszłości, aby uwolnić świat od Aku! – grzmi złowrogi antagonista z serialu Genndy’ego Tartakovsky’ego.

W rzeczywistości drży jednak na myśl o powrocie głównego bohatera – tytułowego samuraja. Wykuty z odwagi i poświęcenia jego ojca miecz jest bowiem jedynym, co może zranić pana ciemności.

4. Watchmen

Serial Damona Lindelofa fabularnie kontynuuje wydarzenia znane z komiksu wydawnictwa DC Comics pt. “Strażnicy” Alana Moore’a i Dave’a Gibbonsa z 1987 roku. Twórca osobiście woli jednak nazywać go remiksem.

Jego akcja toczy się w alternatywnej rzeczywiści, w której zamaskowani, acz pozbawieni supermocy, bohaterowie zwalczają złoczyńców na własną rękę.

5. Wyklęci / Misfits

Bohaterami kolejnego serialu sci-fi HBO Max jest kilkoro niepokornych nastolatków. Nietypowa burza, która zastała ich grupę podczas wykonywania prac społecznych, na zawsze odmieniła ich życia.

Oto bowiem zaczęli odkrywać u siebie nadludzkie zdolności. Czytanie w myślach, kontrola nad czasem, zdolność do bycia niewidzialnym i wpływania na ludzkie namiętności odtąd pozostają w zasięgu ich woli. Wkrótce przekonają się jednak, że zostali naznaczeni uciążliwym brzemieniem.

6. Doom Patrol

Nie jest tajemnicą, że trudne doświadczenia przeszłości kształtują człowieka. W przypadku bohaterów kolejnego tytułu widać to jednak na pierwszy rzut oka. Każdy z nich ma za sobą ciężki wypadek, który zniekształcił jego ciało; przy okazji stał się jednak źródłem nadludzkich mocy.

Niegdyś zaopiekował się nimi Dr Niles Caulder (Timothy Dalton). Teraz sam potrzebuje pomocy. Kiedy zostaje porwany, czwórka jego podopiecznych łączy siły, aby go ocalić.

7. Blackout

Zimny listopadowy dzień to nie najlepsza pora na ogólnoeuropejski blackout. A jednak cały kontynent spowija ciemność.

Uwaga wszystkich władz kontynentu skupia się na przeciwdziałaniu kryzysowi i znalezieniu winowajcy. Trop wiedzie do byłego hakera Pierre’a Manzano, będącego autorem kodu, który doprowadził do reakcji łańcuchowej w ogólnoeuropejskiej sieci energetycznej.

8. Opowieść podręcznej / The Handmaid’s Tale

Seriale science fiction HBO Max niejednokrotnie kreślą przed widzem antyutopijne scenariusze. Bohaterką kolejnego z nich jest June Osborne (Elisabeth Moss) – niewolnica, zmuszana do współżycia z panem domu. Wszystko po to, aby móc później… urodzić jego dziecko. W jej rzeczywistości dzietność jest bowiem problemem; płodność oznacza zaś wyrok służby w charakterze podręcznej.

9. Fringe: Na granicy światów

Trzyosobowy zespół w składzie: agentka FBI Olivia Dunham (Anna Torv), doktor Walter Bishop oraz jego niepokorny, acz genialny syn – Peter (Joshua Jackson) staje przed serią tajemniczych, paranormalnych zdarzeń. Te zaś zaprowadzą jego członków aż na obrzeża ludzkiego poznania. Podczas seansu nie zabraknie też wątków nauki alternatywnej, na czele z telepatią i lewitacją.

10. The Walking Dead

Bodaj najsłynniejszy serial o zombi bazuje na bestsellerowym komiksie autorstwa Roberta Kirkmana.

Przedstawiony w nim, postapokaliptyczny obraz ukazuje losy grupy ocalałych w świecie opanowanym przez żywe trupy. Mają oni jeden cel: bezpieczne schronienie. W obliczu wszechobecnego zagrożenia drzemiące pod skórą pierwotne instynkty przypominają jednak o swojej obecności, niejednokrotnie komplikując drogę do jego osiągnięcia.

11. Tajemnice Smallville

Kiedy w 1989 roku miasteczko Smallville zostało nawiedzone przez zjawisko deszczu meteorytów, zwiastowało to jedynie zniszczenie. Nikt nie spodziewał się jednak, że wraz z nim przybędzie na Ziemię kilkuletni Superman.

Tajemnica, jaką skrywał w sobie chłopiec, była zagadką również dla niego samego. Niniejszy serial SF HBO Max pozwala nam ją wspólnie odkrywać. Kim był Superman, zanim dojrzał do swojej misji? Sprawdźcie koniecznie.

12. Stacja jedenasta

Seriale SF HBO Max chętnie sięgają do literackich inspiracji. Tym razem padło na powieść Emily St. John Mandel pt. “Stacja jedenasta”.

Tę dystopijną opowieść osadzono 20 lat po upadku cywilizacji, spowodowanym przez wirusa grypy. Grupa ocalałych poszukuje nadziei w sztuce, działając jako wędrowni artyści. Życie w drodze oznacza jednak ryzyko napotkania kogoś o nieczystych intencjach…

13. Superman i Lois

Po latach walki z całym złem tego (i nie tylko) świata przyszła pora na prawdziwe wyzwanie – założenie rodziny. Clark Kent (Tyler Hoechlin) i dziennikarka Lois Lane (Elizabeth Tulloch) zdecydowali się je podjąć, choć była to droga w nieznane – szczególnie w ich przypadku.

Nie wiadomo bowiem, czy w przyszłości ich synowie – Jonathan (Jordan Elsass) i Jordan (Alexander Garfin) – nie odkryją w sobie odziedziczonego po ojcu “super” pierwiastka.

14. Stworzona do miłości

Małżeństwo z miliarderem technologicznym może oznaczać całkiem ciekawe życie. Gorzej, gdy ten jest przy okazji psychopatą. Co jednak, gdy odejść po prostu nie można?

Hazel Green (Cristin Milioti) doświadczyła tego na własnej skórze, kiedy okazało się, że jej były… wszczepił do jej mózgu kontrolujący ją czip. Czy zdoła się wyzwolić?

15. Wychowane przez wilki

Po tym, jak wielka wojna zniszczyła Ziemię, androidy wychowują ludzkie dzieci na planecie Kepler-22b. Kolonia Homo sapiens rozwija się. Targające nią konflikty religijne mogą jednak zaprzepaścić wszystko, co udało się do tej pory zbudować. Kontrolowanie ludzkich wierzeń okazuje się zaś niebagatelnie trudnym zadaniem.

Producentem wykonawczym serialu SF od HBO jest Ridley Scott, będący również reżyserem jego dwóch pierwszych odcinków.

Zapowiedzi seriali SF na HBO Max

Na tym HBO Max jednak nie poprzestaje. W drodze są już kontynuacja głośnego serialu “The Last of Us”, będący emocjonującą opowieścią o ucieczce z postapokaliptycznej, opresyjnej strefy kwarantanny oraz “Dune: The Sisterhood” – serialowy spin-off i prequel “Diuny”, odkrywający przed widzem historię powstania słynnego zakonu Bene Gesserit.

Pozostaje mieć nadzieję, że pomimo drastycznych zmian w Warner Bros. Discovery i zastąpieniu HBO Max przez serwis o nazwie Max, premiery dojdą do skutku.

Źródło: materiały prasowe

Może Cię zainteresować:

Z wykształcenia prawniczka i specjalistka ds. social mediów. Z zamiłowania pasjonatka podróży, kina i swojego królika. Na co dzień stara się otaczać wszystkim, co inspiruje i uwrażliwia, aby potem móc przelać (nie wylać!) to na klawiaturę swojego komputera.