Seriale na Disney+, które warto zobaczyć. Nasze TOP 10

24.07.2022 |
| Clock Przeczytasz w 3 Minuty
Seriale na Disney+, które warto zobaczyć. Nasze TOP 10
Przeczytasz w 3 Minuty
Zwiększ rozmiar tekstu

Biblioteka Disney+ to prawdziwe bogactwo serialowych propozycji. Jeżeli jednak żaden konkretny tytuł nie przychodzi Wam akurat do głowy lub wręcz przeciwnie – nie możecie zdecydować się, co obejrzeć w pierwszej kolejności, prezentujemy najlepsze seriale na Disney+, czyli nasze TOP 10. Gwarantujemy, wybór któregokolwiek z nich znacząco zwiększy Wasze szanse na udany seans.

Co to jest Disney+?

Disney Plus to nowa na polskim rynku platforma VOD, oferująca filmy, seriale i programy oryginalne oraz udostępniane na podstawie współpracy z markami, takimi jak Marvel, Star Wars, Pixar, National Geographic i Star.

Warunki cenowe serwisu zróżnicowano przez wzgląd na preferowany okres subskrypcji:

 • 37,99 zł – w ramach miesięcznego abonamentu (wcześniej 28,99 zł)
 • 379,90 zł – w ramach rocznego abonamentu (wcześniej 289,90 zł).

Powyższa cena obejmuje:

 • dostęp do kompletnej listy tytułów,
 • 7 niezależnych profili z własną historią oglądania,
 • możliwość oglądania na 4 urządzeniach jednocześnie,
 • możliwość pobierania tytułów i odtwarzania ich offline.

Najlepsze seriale Disney+

Być może zdziwi Was, że niniejsze zestawienie nie uwzględnia produkcji spod szyldu Star Wars i Marvel. Nie oznacza to oczywiście, że umniejszamy ich jakości. Wbrew przeciwnie! Poświęciliśmy im osobne artykuły, które znajdziecie poniżej:

TOP 10 seriali na Disney+

1. The Beatles: Get Back

Trzykrotny laureat Oscara – Peter Jackson – przedstawia intymne sesje studyjne legendarnego zespołu The Beatles.

Po przeszło 50 latach od ich powstania 60 godzin nieujawnianego dotychczas materiału oraz 150 godzin nagrań ujrzało tym samym światło dzienne, zabierając nas w sentymentalną podróż za kulisy procesu twórczego artystów.

Zobaczcie, jak powstawało 14 piosenek zespołu, zwieńczonych słynnym koncertem na dachu na Savile Row w Londynie.

2. Atlanta

Choć różni ich naprawdę wiele, dwóch kuzynów pragnie podbić lokalną scenę rapu. Mimo początkowego sceptycyzmu Alfreda jego krewniak ’Earn’ już wkrótce dowiedzie, że mogą tego dokonać razem. Atlanta w ujmujący, pełen humoru i autentyzmu sposób portretuje ich drogę do celu.

3. Co robimy w ukryciu

Staten Island już od przeszło wieku jest domem dla grupy wampirów, starających się nie wychylać poza to, co dobrze znane jego mieszkańcom. Nie po to jednak przybyły do Nowego Jorku. Wizyta ich mrocznego przywódcy wkrótce przypomni im o tym, że nie spokojne życie, a bezwzględna dominacja stanowi ich przeznaczenie.

4. Lekomania

Serial Disney+ bazuje na faktach, opisanych w książce autorstwa Beth Macy pt. Lekomani. Jak koncerny farmaceutyczne i lekarze potrafią uzależnić pacjentów od leków. Tym samym na ekran przeniesiono wstrząsający obraz kryzysu opioidowego w Ameryce, do którego doszło wskutek masowego przepisywania pacjentom silnie uzależniających leków przeciwbólowych OxyContin. Mowa o tożsamej grupie substancji, co heroina czy morfina.

5. Mrs America

Ameryka lat 70. Podczas gdy do głosu dochodzą zwolennicy szeroko rozumianych zmian społecznych, Phyllis Schlafly (Cate Blanchett) niestrudzenie trwa przy swoich konserwatywnych poglądach. W konsekwencji występuje przeciwko wprowadzeniu Equal Rights Amendment – poprawki do amerykańskiej konstytucji, mającej zagwarantować równe prawa dla kobiet.

6. Zbrodnie po sąsiedzku

Troje nieznajomych: Charles-Haden Savage (Steve Martin), Oliver Putnam (Martin Short) i Mabel Mora (Selena Gomez) postanawia wcielić się w rolę prywatnych śledczych w sprawie tajemniczej śmierci swojego sąsiada; przy okazji zaś uczynić z tego niezły materiał do podcastu kryminalnego.

7. Pam i Tommy

Biograficzny miniserial oparto na głośnym artykule Rolling Stone: Pam and Tommy: The Untold Story of the World’s Most Infamous Sex Tape. Ukazuje on inspirowane prawdziwymi wydarzeniami losy popularnej pary: aktorki Pameli Anderson i perkusisty Tommy’ego Lee po tym, jak wykradziono sekstaśmę z ich udziałem.

8. Potworna robota

Tylor Rożek marzył o karierze straszaka. Z tą myślą poszedł na Uniwersytet Potworny i z sukcesem go ukończył. Jego życie odmieniło się jednak wraz z pierwszym dniem pracy w fabryce Potwory i Spółka, kiedy to dowiedział się, że… musi się przebranżowić. Obecnie energię pozyskuje się bowiem ze śmiechu dzieci.

9. Świat Według Jeffa Goldbluma

https://www.youtube.com/watch?v=P7aN9OkNl7U

Aktor, reżyser i producent filmowy – Jeff Goldblum – udowadnia, że w poszukiwaniu niesamowitego wystarczy się po prostu rozejrzeć. […] od obuwia sportowego, przez lody i potwory, po fajerwerki i magię – wszystko to skrywa w sobie tajemnice, czekające na to, aby je odkryć.

10. Zepsuta krew (The Dropout)

Serial zamykający dzisiejsze zestawienie oparto na podcaście pod tym samym tytułem. W jego centrum znajdziecie historię fenomenu i upadku firmy biotechnologicznej Theranos i stojącej za nią, kilkunastoletniej  Elizabeth Holmes.

Zepsuta krew to jednak przede wszystkim opowieść o tym, jak wielkie ryzyko można podjąć – i jak wiele stracić – przez ambicję i sławę.

Zapowiedzi nowych seriali

Seriale z naszego TOP 10 nie mogą spać spokojnie. Disney+ nieustannie wzbogaca swoją bibliotekę o nowe pozycje, a listę nadchodzących tytułów, wedle dat premier, znajdziecie poniżej:

 • High School Musical: Serial (sezon 3.) – 27/07/2022
 • Light & Magic  (sezon 1.) – 27/07/2022
 • I Am Groot (sezon 1.) – 10/08/2022
 • Mecenas She-Hulk (sezon 1.) – 17/08/2022
 • Andor (sezon 1.) – 31/08/2022
 • Gwiezdne wojny: Parszywa zgraja (sezon 2.) – 28/09/2022
 • Willow (sezon 1.) – 30/11/2022
 • Loki (sezon 2.) – 2023
 • Secret Invasion (sezon 1.) – 2023
 • Drużyna (sezon 2.) – 2023
 • Los Montaner (sezon 1.) – 2023
 • The Mandalorian (sezon 3.) – 2023

Źródło: materiały prasowe, fot. Hulu

Może Cię zainteresować:

Z wykształcenia prawniczka i specjalistka ds. social mediów. Z zamiłowania pasjonatka podróży, kina i swojego królika. Na co dzień stara się otaczać wszystkim, co inspiruje i uwrażliwia, aby potem móc przelać (nie wylać!) to na klawiaturę swojego komputera.