Najlepsze seriale w Apple TV+, które zdecydowanie warto obejrzeć

10.06.2023 |
| Clock Przeczytasz w 3 Minuty
Najlepsze seriale w Apple TV+, które zdecydowanie warto obejrzeć
Przeczytasz w 3 Minuty
Zwiększ rozmiar tekstu

Serwis Apple TV+ może pochwalić się wieloma, godnymi uwagi produkcjami oryginalnymi w odcinkach. Jego wizytówką stały się m.in. tytuły, takie jak “For All Mankind”, “Kulawe konie” czy “Servant”, a w ostatnim czasie dołączyły do nich kolejne. Aby ułatwić Wam nawigację po bibliotece platformy, zebraliśmy w jednym miejscu najlepsze seriale Apple TV+, będące reprezentacją najróżniejszych gatunków – od komedii, przez sci-fi aż po dramat grozy. Nasze TOP 10 propozycji znajdziecie poniżej.

1. Rozdzielenie

Najlepsze seriale Apple TV+ to kategoria, w której niezmiennie przewija się tytuł “Rozdzielenie”. Ten dwukrotny laureat nagrody Emmy porusza się w konwencji thrillera sci-fi, kreśląc przed widzem obraz rzeczywistości, w której sfera zawodowa i osobista zostały oddzielone od siebie grubą kreską. Mimo to Mark (Adam Scott) i podlegli mu pracownicy nie zdają sobie sprawy, że zostali poddani zabiegowi rozszczepienia jaźni. Gdy pewnego dnia, już po pracy, odwiedza go tajemniczy kolega, prawda na temat jego zawodu stopniowo zaczyna się przed nim wyłaniać.

Twórcą tytułu jest Dan Erickson.

2. Ted Lasso

Dobre seriale Apple TV+ dla fanów sportu? Odpowiedź ma twarz Teda Lasso (Jason Sudeikis). Ta amerykańsko-angielska produkcja zgromadziła na swoim koncie aż 2 Złote Globy i miliony fanów na całym świecie. Wszystko za sprawą tytułowego bohatera – trenera amerykańskiego futbolu, który przemierza Atlantyk, aby zaopiekować się jedną z angielskich drużyn piłkarskich. Przeszkodą na drodze do urzeczywistnienia jego celów mogą okazać się jednak brak doświadczenia i niezbyt przychylne mu środowisko, które z uśmiechem na ustach przyjmuje każde jego potknięcie. Z czasem okazuje się, że jego zawodowa rewolucja jest częścią większego, nikczemnego planu.

Twórcami tytułu są Brendan Hunt i Joe Kelly.

3. The Morning Show

Przed Wami “The Morning Show” – śniadaniówka zza kulis. Serial Apple TV+ z gwiazdorską obsadą w składzie: Jennifer Aniston, Reese Witherspoon i Steve Carell nie boi się żadnego tabu, obnażając realia funkcjonowania jednego z amerykańskich programów śniadaniowych, emitowanego w fikcyjnej sieci telewizyjnej. Tytuł osadzono w erze “post-MeToo”, w której podejmowane są pierwsze próby zaprowadzenia sprawiedliwości w odpowiedzi na problem przestępczości seksualnej w miejscu pracy. Nie tak dawno komediodramat został odnowiony na czwarty sezon. Jego twórcami są Kerry Ehrin i Jay Carson.

4. For All Mankind

Polecane seriale Apple TV+ sci-fi powracają za sprawą “For All Mankind” – serii rozpościerającej przed widzem alternatywną wersję historii. Oto ZSRR wyprzedza USA w wyścigu kosmicznym i jako pierwszy doprowadza do lądowania człowieka na Księżycu. Rozpoczyna się walka o supremację na ziemskim satelicie.

Tytuł stworzył Ronald D. Moore. Występuje w nim m.in. Piotr Adamczyk.

5. Czarny ptak

Ubiegłoroczny miniserial Apple TV+ i zdobywca Złotego Globu to dramat kryminalny, przedstawiający los Jimmy’ego Keene’a (Taron Egerton) – osadzonego z wyrokiem 10 lat pozbawienia wolności na koncie, który otrzymuje kuszącą propozycję. Jego najbliższa dekada może jeszcze wyglądać zgoła inaczej –  o ile zdoła uzyskać informacje od podejrzanego o zabójstwo Larry’ego Halla (Paul Walter Hauser).

Serial bazuje na autobiograficznej powieści autorstwa Jamesa Keene’a i Hillela Levina – “In with the Devil: a Fallen Hero, a Serial Killer, and a Dangerous Bargain for Redemption”.

6. Prehistoryczna planeta

Doceniony dokument przyrodniczy Apple TV+ przeniesie Was 66 milionów lat wstecz, do czasów, gdy Ziemia gościła na swojej powierzchni niezwykłe, prehistoryczne stworzenia z dinozaurami włącznie. Waszym przewodnikiem w podróży będzie David Attenborough.

7. Terapia bez trzymanki

Tegoroczny, komediowy debiutant – “Terapia bez trzymanki” – zdołał już gromadzić wokół siebie masę entuzjastów. Serial z Jasonem Segelem i Harrisonem Fordem w rolach głównych pochyla się nad postacią młodego psychoterapeuty, Jimmy’ego, który mierzy się z doświadczeniem żałoby po śmierci żony. Sposobu na uporanie się z trudnym stanem emocjonalnym upatruje w brutalnej szczerości. Gdzie ta go doprowadzi?

8. Kulawe konie

Popularny thriller Apple TV+ z Garym Oldmanem w roli głównej przeniesie Was do świata szpiegowskich sztuczek, w którym za lejce trzyma niesławny Jackson Lamb (Oldman). Ten stoi na czele Slough House – dysfunkcyjnej sekcji agentów MI5, do której przynależą zawodowe wyrzutki. O udziale w ważnych akcjach mogą jedynie pomarzyć – do czasu pewnego zlecenia.

9. Silos

Nowe seriale Apple TV+ zasilił w ubiegłym miesiącu “Silos” z Rebeccą Ferguson w roli głównej. Dramat sci-fi osadzono w dystopijnej przyszłości, w której ludzie, aby przeżyć, zostali zmuszeni do zamieszkania w ogromnym podziemnym silosie. Gwarantem ich bezpieczeństwa mają być rygorystyczne obostrzenia. Z czasem ich cel zostaje jednak podany w wątpliwość.

Twórcą tytułu jest Graham Yost, który oparł się na powieści “Wool” autorstwa Hugh Howeya.

10. Servant

TOP seriale Apple TV+ zamyka “Servant” – dramat grozy, który w tym roku doczekał się premiery swojego 4. sezonu. Tytuł podąża śladem pewnej pary z Filadelfii, która mierzy się z najtrudniejszym doświadczeniem w swoim życiu – stratą dziecka. Jego miejsce zajmuje humanoidalna lalka, do opieki nad którą zatrudniona zostaje niania, osiemnastoletnia Leanne Grayson. Wraz z jej przybyciem do domu wkrada się tajemnicza siła…

W produkcji występują m.in. Lauren Ambrose, Toby Kebbell, Nell Tiger Free i Rupert Grint. Jej twórcą jest Tony Basgallop.


Polecane telewizory 4K:

Źródło: materiały prasowe

Może Cię zainteresować:

TEMATYKA:
Z wykształcenia prawniczka i specjalistka ds. social mediów. Z zamiłowania pasjonatka podróży, kina i swojego królika. Na co dzień stara się otaczać wszystkim, co inspiruje i uwrażliwia, aby potem móc przelać (nie wylać!) to na klawiaturę swojego komputera.