Search icon

Dobre polskie seriale do obejrzenia na Netflixie. TOP 15

10.11.2022 |
| Clock Przeczytasz w 4 Minuty
Dobre polskie seriale do obejrzenia na Netflixie. TOP 15
Przeczytasz w 4 Minuty
Zwiększ rozmiar tekstu

11 listopada świętować można w najróżniejszych formach. Ciekawym sposobem na zaakcentowanie tego dnia może być również dobry polski serial. Serwis Netflix zdołał zgromadzić ich całkiem pokaźną kolekcję – my zaś wybraliśmy TOP 15 najlepszych z najlepszych. Dacie się skusić?

Polecane polskie seriale na Netflix w zestawieniu TOP 15

1. Artyści

Pierwszy dobry polski serial od Netflixa to autoironiczna wizja na świat teatru, dla której punktem wyjścia są iście makabryczne okoliczności. Oto bowiem doceniany, wieloletni dyrektor Teatru Popularnego w Warszawie skutecznie targa się na swoje życie. Jego zastępca to młody, ambitny i idealistyczny reżyser – Marcin Konieczny – któremu szybko przyjdzie się zmierzyć z rzeczywistością. Czy zdoła znaleźć język porozumienia z aktorami, krytykami i całą resztą teatralnego anturażu?

Na ekranie m.in.: Marcin Czarnik, Agnieszka Przepiórska, Edward Linde-Lubaszenko, Tadeusz Huk i Jerzy Trela.

2. Wielka woda

Największy polski serialowy hit ostatnich miesięcy.Wielka woda” to historia inspirowana prawdziwymi wydarzeniami, znanymi obecnie jako powódź tysiąclecia. Przyniósł ją rok 1997, kiedy to Wrocław, okolice i tamtejsi mieszkańcy stanęli w obliczu potęgi śmiercionośnego żywiołu. Mamy okazję spojrzeć na niego oczyma bohaterów: hydrolożki Jaśminy Tremer (Agnieszka Żulewska), samotnego ojca i urzędnika – Jakuba Marczaka (Tomasz Schuchardt) – oraz powracającego do rodzinnego domu Andrzeja Rębacza (Ireneusz Czop).

Serial wyreżyserowali Jan Holoubek oraz Bartłomiej Ignaciuk.

3. Głęboka woda

Polski serial Netflixa z Marcinem Dorocińskim w roli głównej. Tym razem aktor wciela się w postać Wiktora Okulickiego – nowego dyrektora ośrodka opieki społecznej, mającego zwyczaj mawiać, że jego profesja czyni z niego skrzyżowanie Matki Teresy ze Spider-Manem.

W rzeczy samej na przestrzeni kolejnych odcinków serii mamy okazję przyjrzeć się złożoności najróżniejszych spraw, wymagających równie wiele empatii, co sprawczości. Czy Wiktor i jego zespół będą w stanie im podołać, kiedy przyjdzie im się zmierzyć również z własnymi problemami?

4. Rojst i Rojst ‘97

Polski serial kryminalny w reżyserii Jana Holoubka w swoich kolejnych odsłonach obrazuje, czym w istocie jest tytułowy rojst – grzęzawisko, w które zapada się tym bardziej, im więcej nieprzemyślanych prób wyzwolenia ma się na swoim koncie.

Począwszy od pierwszej części tytułu, lądujemy w roku 1984, kiedy dochodzi do serii tragicznych wydarzeń. Brutalne morderstwo prostytutki i działacza komunistycznego oraz samobójstwo pary nastolatków wybijają się mrokiem na tle szarej rzeczywistości. Dziennikarskie śledztwo wkrótce demaskuje sieć powiązań między przestępczym półświatkiem a szczytami władzy.

W rolach głównych: Andrzej Seweryn oraz Dawid Ogrodnik.

5. Ranczo

Jeżeli macie ochotę na fajny polski serial z przymrużeniem oka, “Ranczo” może okazać się strzałem w dziesiątkę. Na przestrzeni czasu tytuł podbił serca rodzimej widowni, czego najlepszym wyrazem jest fakt, że na sześć lat od końca emisji wciąż jest dostępny w ofercie Netflixa.

Jego bohaterką jest Lucy Wilska (Ilona Ostrowska) – Amerykanka polskiego pochodzenia, która przybywa do wsi Wilkowyje, w celu uregulowania kwestii związanych ze spadkiem po swojej prababci. Mowa o tamtejszym dworku, wobec którego plany ma również ktoś inny. Wieść, że kobieta dała się ująć miejscowemu urokowi, z pewnością nie będzie mu w smak…

W serialu zobaczycie także Cezarego Żaka, Pawła Królikowskiego i Artura Barcisia.

6. Paradoks

Ten polski serial kryminalny z każdym kolejnym odcinkiem odkrywa przed widzem tajemnice, skrywane na dwóch poziomach narracji. Oto bowiem podkomisarz Joanna Majewska (Anna Grycewicz) – funkcjonariuszka Biura Służby Wewnętrznej – trafia do zespołu, na czele którego stoi niejaki Marek Kaszowski (Bogusław Linda). Jej rola jest dwojaka. Poza pomocą w rozwiązywaniu kolejnych case’ów ma bowiem za zadanie zgłębić sprawę samego inspektora. Z czasem ich relacja obiera niespodziewany kierunek. 

7. Prokurator

Kolejna rodzima propozycja o zabarwieniu kryminalnym przybliża nam oryginalny duet zawodowych partnerów: mimowolnie powracającego do przeszłości i niezwykle profesjonalnego tytułowego prokuratora – Kazimierza Procha (Jacek Koman) – oraz energicznego ojca rodziny, komisarza Witolda Kielaka (Wojciech Zieliński). Ich prywatne perturbacje i kolejne zawodowe wyzwania stanowią nierozłączne elementy ich codzienności.

8. Otwórz oczy

Jeżeli dobry polski serial sci-fi to to, czego właśnie potrzebujecie, warto pochylić się nad tym tytułem. “Otwórz oczy” opowiada historię ciężko doświadczonej przez życie Julki (Maria Wawreniuk). Tragiczny wypadek z przeszłości nie tylko odebrał jej najbliższych, ale również przyprawił o amnezję. W konsekwencji nastolatka trafia do kliniki leczenia zaburzeń pamięci, w której praktykuje się niekonwencjonalne metody terapeutyczne. Wkrótce zaczyna miewać dziwne, niepokojąco realne sny…

9. Gang Zielonej Rękawiczki

Nowy polski serial Netflixa to historia trzech niezwykłych złodziejek: Zuzy, Kingi i Alicji. Choć nikt by się tego po nich nie spodziewał, dojrzałe kobiety prowadzą prawdziwe życie na krawędzi. Pewien nieudany napad sprawia jednak, że na ich trop wpadają służby. W obliczu takiej kolei zdarzeń jako ostoja bezpieczeństwa w oczach bohaterek jawi się pewien dom opieki. Nie oczekujcie jednak, że w jego murach postanowią wtopić się w tłum.

W rolach głównych występują: Magdalena Kuta, Małgorzata Potocka i Anna Romantowska.

10. Znaki

Góry Sowie stają się sceną dla kolejnych tajemniczych zbrodni. Kiedy po latach od niewyjaśnionej śmierci pewnej studentki dochodzi do nowej tragedii, sprawą zajmuje się komisarz Trela (Andrzej Konopka), względem którego miejscowi nie pałają nadmierną sympatią. Czy zdoła przezwyciężyć ich zmowę milczenia?

11. W głębi lasu

Kolejny polski serial Netflixa przenosi na ekran historię znaną wszystkim fanom twórczości Harlana Cobena.

Kiedy prokurator Paweł Kopiński (Grzegorz Damięcki) zostaje wezwany do dokonania identyfikacji ciała ofiary morderstwa, nie spodziewa się, że trudna przeszłość przypomni mu o sobie z taką intensywnością. Na miejscu okazuje się, że denat ma przy sobie traktujące o nim wycinki z gazet. Sama zbrodnia pozostaje zaś w związku z niegdysiejszym obozem, na którym ten był opiekunem i podczas którego jego siostra przepadła w niewyjaśnionych okolicznościach. W tle wybrzmiewają rodzinne tajemnice…

12. Zachowaj spokój

Kolejna z rzędu adaptacja prozy Cobena oznacza kolejną porcję sekretów do odgadnięcia. Tym razem punktem wyjścia dla całej historii okazuje się osobisty dramat Anny (Magdalena Boczarska), która po zaginięciu syna Adama (Krzysztof Oleksyn) nie ustaje w wysiłkach, aby go odnaleźć. Klucz do zagadki skrywa lokalna społeczność. Jakie kłamstwa i tajemnice wyjdą tym razem na jaw?

13. Gry rodzinne

“Gry rodzinne” to fajny polski serial w konwencji komediodramatu. Akcja dzieje się w dniu ślubu, którego pierwszoplanowymi bohaterami są (lub przynajmniej powinni być) studentka medycyny Kaśka oraz dobrze sytuowany chirurg plastyczny Jan. Niespodziewanie ich wielki dzień staje się okazją do ujawnienia tajemnic, skrywanych przez właśnie łączące się rodziny. Bez dwóch zdań ta uroczystość będzie wspominana latami.

W obsadzie znaleźli się m.in.: Eliza Rycembel, Bartosz Gelner, Paweł Deląg, Marek Kalita, Izabela Kuna, Edyta Olszówka i Piotr Pacek.

14. Królowa

Nowy polski serial Netflixa – “Królowa” z Andrzejem Sewerynem w roli głównej – to historia paryskiego krawca i drag queen, który po pół wieku spędzonego na emigracji powraca do Polski. Jego osobista opowieść snuta na tle zbudowanego na zasadzie kontrastów krajobrazu górniczego miasteczka staje się okazją do wielu refleksji i nie mniejszej ilości uśmiechu.

15. Instynkt

Zestawienie zamyka “Instynkt”, podążający tropem tajemniczej i niezwykle skutecznej komisarz Anny Oster (Danuta Stenka). Ta intryguje nie mniej niż sprawy, z którymi ma do czynienia, skłaniając swoich współpracowników do uzasadnionej podejrzliwości. Czy zdołają ją przejrzeć? A co najważniejsze, czy ona sama będzie w stanie stanąć w obliczu prawdy na swój temat?

Źródło: materiały prasowe

nano google news

Może Cię zainteresować:

Z wykształcenia prawniczka i specjalistka ds. social mediów. Z zamiłowania pasjonatka podróży, kina i swojego królika. Na co dzień stara się otaczać wszystkim, co inspiruje i uwrażliwia, aby potem móc przelać (nie wylać!) to na klawiaturę swojego komputera.