Search icon

Najlepsze polskie seriale Canal+ online. Sprawadź, co warto obejrzeć

13.09.2022 |
| Clock Przeczytasz w 4 Minuty
Najlepsze polskie seriale Canal+ online. Sprawadź, co warto obejrzeć
Przeczytasz w 4 Minuty
Zwiększ rozmiar tekstu

W dobie szału na punkcie coraz to nowszych zagranicznych produkcji, od czasu do czasu warto przypomnieć, że również polskie tytuły potrafią dotrzymać im kroku. Dowodzą tego najlepsze seriale Canal Plus, wśród których wiele rodzimych obrazów zdecydowanie winduje poziom prezentowanej widzom oferty.

Przed Wami plejada nazwisk z polskiej sceny artystycznej: Stuhr, Jakubik, Topa, Mecwaldowski, Walach, Żurawski, Boczarska, Damięcki, Banasiuk, Książkiewicz, Domagała, Pazura i wiele innych.

Nie możecie tego przegapić!

Canal+ Online – najważniejsze informacje

Canal+ Online to polska platforma VOD, udostępniająca treści na podstawie comiesięcznej subskrypcji. W jej bibliotece znajdują się produkcje oryginalne i licencjonowane, w tym filmy, seriale i programy telewizyjne. W ofercie wyszukać można również telewizję online oraz relacje z największych wydarzeń sportowych.

A wszystko to dostępne w ramach pakietów tematycznych, które można dobierać dowolnie do obowiązkowego pakietu podstawowego. Wybierać zaś można spośród kilku wariantów:

Cena subskrypcji zależy każdorazowo od dokonanego wyboru. W chwili pisania artykułu można wybrać:

  • pakiet seriale i filmy (29 zł / miesiąc) – oryginalne seriale Canal+ oraz wybrane kanały Canal+ (bez sportowych) oraz Ale kino i Planete, Polsat i TV4,
  • pakiet Canal+ online (49 zł / miesiąc) – oryginalne seriale Canal+, wszystkie kanały Canal+ (w tym sportowe) oraz Ale kino i Planete, Polsat i TV4,

Rozszerzenie oferty o kolejne składowe biblioteki Canal+ online oznacza konieczność dodania do powyższej kwoty bazowej odpowiednio:

  • 30 zł / miesiąc dla planu Standard lub 47 zł/ miesiąc dla planu premium – za pakiet Netflix,
  • 20 zł / miesiąc – za pakiet HBO,
  • 15 zł / miesiąc – za pakiet Eleven Sports & Polsat Sport Premium,
  • 20 zł / miesiąc – za pakiet Fun & News.

Najlepsze polskie seriale Canal+ Originals

Belfer

Zdobywca Orła w kategorii Najlepszy filmowy serial fabularny w 2017 roku, Specjalnej Telekamery 2017 oraz nagrody Bestsellerów Empiku jako Wydarzenie roku 2016 wtajemnicza nas w szczegóły śledztwa w sprawie śmierci pewnej uczennicy. W roli śledczego… nauczyciel, Paweł Zawadzki (niezawodny Maciej Stuhr). Jednym ze scenarzystów tytułu jest Jakub Żulczyk. Zapowiedziano już trzeci sezon tego serialu.

Klangor

Kolejny serial Canal+ i kolejne śledztwo. Tym razem prowadzi je ojciec zaginionej dziewczyny, psycholog więzienny – Rafał Wejman (Arkadiusz Jakubik). Dramat z każdym dniem przybiera na sile; zniknięcie dziecka zachwiało bowiem fundamentami całej rodziny. Czy uda jej się przetrwać tę próbę?

Nielegalni

Polskie seriale Canal+ potrafią trzymać poziom. Kolejnym dowodem na to są Nielegalni –  rodzimy serial szpiegowski o próbie udaremnienia zamachu terrorystycznego w Szwecji. Międzynarodowa kooperacja i międzynarodowe spiski przenoszą nas m.in. do Stambułu, Warszawy i Mińska. Fabułę oparto na tytułach Nielegalni i Niewierni Vincenta V. Severskiego.

Powrót

Bartłomiej Topa jako Jan Starostecki umiera i zmartwychwstaje tylko po to, aby przekonać się, że jego śmierć zrobiła największe wrażenie… na nim samym. Czy zdoła lepiej wykorzystać kolejną szansę, jaką dało mu życie?

Wbrew pozorom serial Canal+ to komedia, w której wszyscy możemy przejrzeć się jak w zwierciadle i odpowiedzieć sobie na pytanie – kim naprawdę jesteśmy i kim chcielibyśmy być, gdybyśmy mogli przeżyć nasze życia na nowo?

Król

Zwany też polskim Peaky Blinders klimatyczny serial oryginalny Canal+ przenosi na ekran historię opowiedzianą wcześniej przez Szczepana Twardocha. Ta zaś toczy się w przedwojennej Warszawie, rządzonej przez żydowski gang na czele z Kumą Kaplicą (Arkadiusz Jakubik) i Jakubem Szapiro (Michał Żurawski). Tytuł ma na koncie Orła 2021 za Najlepszy Serial Fabularny.

The Office PL

Polski odpowiednik kultowego The Office zabiera nas za kulisy firmy produkującej wodę mineralną „Kropliczanka”. Pojawienie się nowego właściciela wkrótce zatrzęsie jej rzeczywistością.

W rolę uciążliwego, atencyjnego szefa w rodzimej odsłonie wcielił się Piotr Polak. Na ekranie towarzyszą mu m.in. Adam Woronowicz, Vanessa Aleksander, Mikołaj Matczak i Kornelia Strzelecka.

Kruk (Szepty słychać po zmroku, Czorny woron nie śpi)

W pierwszej odsłonie polskiego serialu Canal+ Adam Kruk inspektor łódzkiego wydziału kryminalnego przy okazji śledztwa w sprawie porwania nastoletniego chłopca musi zmierzyć się również ze swoją niechlubną przeszłością. W ramach kontynuacji serii znajduje się zaś na tropie seryjnego mordercy, który swoich ofiar szuka wśród… rudowłosych kobiet. W roli głównej, niezmiennie, Michał Żurawski.

Żmijowisko

Oparty na powieści Wojciecha Chmielarza pod tym samym tytułem serial Canal+ online pozwala nam poczuć letni klimat przyjacielskiego wypadu do tytułowego letniska. Jednak nie na długo.

Wkrótce 15-letnia Ada, córka Arka i Kamili, rozpłynie się w powietrzu, a akcja poszukiwawcza ruszy na pełną skalę. Najbardziej nieustępliwym śledczym okaże się zaś ojciec dziewczynki, który niczym bumerang powraca w miejsce, w którym widział ją po raz ostatni.

Na ekranie zagoszczą Paweł Domagała, Agnieszka Żulewska, Cezary Pazura i Piotr Stramowski.

Zasada przyjemności

Ten, będący efektem międzynarodowej, polsko-czesko-ukraińskiej koprodukcji, serial kryminalny ukazuje nam mroczne sekrety ludzkiej podświadomości. Ta zaś niekiedy przyprawia o dreszcze.

Tak też było tym razem. Okazało się bowiem, że w niemal tym samym czasie w Warszawie, Odessie i Pradze doszło do morderstw trzech kobiet. Podobieństwo spraw skłania do współpracy ekipy śledcze z trzech różnych państw.

Furioza

Znany z sal kinowych tytuł doczekał się rozwinięcia swojej historii, a przestrzeń ku temu zapewnił mu nowy serial Canal+. Przypomnijmy, że filmowa wersja Furiozy przybliża nam skomplikowane relacje dawnych przyjaciół: policjantki, lekarza i kibola. W centrum akcji: infiltracja zorganizowanej grupy przestępczej. Kreacje Mateusza Damięckiego, Weroniki Książkiewicz i Mateusza Banasiuka okrzyknięto rolami ich życia. Zdecydowanie warto więc przyjrzeć im się bliżej.

Minuta ciszy

Zdecydowanie warto też obejrzeć serial Minuta ciszy, który opowiada o emerytowanym listonoszu, który na skutek dość niespodziewanych zdarzeń otwiera zakład pogrzebowy. To wypełniona czarnym humorem historia z pełnokrwistymi bohaterami, którzy funkcjonują w małomiasteczkowej społeczności. Doskonała obsada (m.in. Więckiewicz, Popławska, Rogucki) daje popis gry aktorskiej, a sam serial jest zdecydowanie unikalny, jeśli chodzi o podejmowany temat.

Sprawdź również ofertę Nettlixa:
najlepsze polskie seriale na netflix
Dobre polskie seriale do obejrzenia na Netflixie. TOP 15

Może Cię zainteresować:

TEMATYKA:
Z wykształcenia prawniczka i specjalistka ds. social mediów. Z zamiłowania pasjonatka podróży, kina i swojego królika. Na co dzień stara się otaczać wszystkim, co inspiruje i uwrażliwia, aby potem móc przelać (nie wylać!) to na klawiaturę swojego komputera.