Najlepsze polskie księgarnie ebooków. Ranking TOP 8

16.09.2022 |
| Clock Przeczytasz w 3 Minuty
Najlepsze polskie księgarnie ebooków. Ranking TOP 8
Przeczytasz w 3 Minuty
Zwiększ rozmiar tekstu

Kto czyta książki, ten żyje podwójnie”. Umberto Eco wiedział, o czym mówi i wiedzą to wszyscy czytelnicy. W dobie cyfryzacji tradycyjna książka zmieniła swój format na elektroniczny i teraz można mieć prywatną bibliotekę zamkniętą w niewielkim urządzeniu zwanym czytnikiem e-booków.

Spis treści

Dlaczego warto korzystać z księgarni ebooków?

Czy warto kupować ebooki, skoro na wielu portalach można pobrać pliki za darmo? Uznajmy to za pytanie retoryczne. Wyobraź sobie taką sytuację: wchodzisz do księgarni, wybierasz książkę, pakujesz ją do torby i wychodzisz bez wizyty w kasie. Pobieranie nielegalnych ebooków niczym się nie różni od kradzieży. Co więcej, często można trafić na zawirusowane pliki, niekompletne książki, w których brakuje rozdziałów lub po prostu treść o kiepskiej jakości.

Cierpi na tym także rynek wydawniczy. Pisarz poświęcił swój czas na stworzenie dzieła, a wydawnictwo na redakcję i korektę. Dlatego kupując z legalnego źródła, przyczyniasz się do rozwoju i lepszej oferty na polskim rynku książek.

Mam Kindle — czy mogę kupować tylko na Amazonie?

Możesz, ale nie musisz. Praktycznie każda polska księgarnia zapewnia dostęp do ebooków w kilku najpopularniejszych formatach, w tym także MOBI. Nie będziesz miał zatem kłopotów z dostępem do interesujących Cię dzieł, które są w polskim języku.

Zaletą Amazona jest pełna integracja księgarni z czytnikiem, dzięki czemu kupowanie kolejnych pozycji jest szybkie, łatwe i intuicyjne. Ofertę można przeglądać bezpośrednio z urządzenia i jednym kliknięciem stać się posiadaczem upatrzonego tytułu. Liczba dostępnych książek jest olbrzymia, ale niestety na ten moment niewiele jest dostępnych w języku polskim.

Polskie księgarnie ebooków nie mają tego problemu, a ponadto oferują bardzo korzystne ceny. Część z nich pozwala również skonfigurować automatyczną wysyłkę plików na urządzenie. Dzięki temu podobnie jak w przypadku zakupów na Amazonie książka pojawi się na nim bez dodatkowych czynności i ręcznego wgrywania plików.

Oczywiście Kindle to nie niejedyny czytnik na jakim można korzystać z ebooków. Wśród najbardziej popularnych marek warto wymienić chociażby PocketBook czy polską markę inkBook.

Polecane czytniki ebooków:

Księgarnie ebooków

Najlepsze polskie księgarnie ebooków — TOP 8

Założenie konta w każdej z wymienionych księgarni nie wiąże się z dodatkowymi opłatami, dlatego możesz wypróbować kilka z nich. Zanim zaczniesz szukać tej jedynej, sprawdź nasze propozycje. Prezentujemy najpopularniejsze e-księgarnie w Polsce!

Publio

Serwis należący do koncernu Agora może pochwalić się bardzo szeroką ofertą, wygodnym układem strony oraz licznymi i częstymi promocjami (np. ebook dnia). Bardzo często oznacza to, że można upolować dany tytuł za kilkanaście złotych. Warto zaglądać codziennie, aby nie przegapić atrakcyjnych ofert. Publio umożliwia skonfigurowanie automatycznej wysyłki plików na czytniki oraz tzw. „Szybki zakup” (zakup jednym kliknięciem po podpięciu karty płatniczej).

Woblink to e-księgarnia, która mocno stawia na ofertę ebooków. Prosty i intuicyjny podział na kategorie pozwala z łatwością poruszać się po witrynie i przeglądać interesujące nas tytuły. Warto zwrócić uwagę na TOP 100. Znajdują się tam wszystkie najchętniej czytane ebooki, które bardzo często można nabyć w promocyjnej cenie.

Legimi

Serwis ten często nazywany jest książkowym Spotify. Oprócz klasycznej księgarni z ebookami, w której można nabyć dany tytuł na własność, Legimi oferuje abonament, w ramach którego uzyskuje się dostęp do całej biblioteki. Książki można czytać na telefonie, tablecie, komputerze i oczywiście czytniku (również na Kindle). W zależności od abonamentu można w danym miesiącu nielimitowaną liczbę książek lub skorzystać z oferty z limitem stron (np. 1000 stron, czyli średnio 2 książki).

Empik

Empik to jedna z najpopularniejszych księgarni w Polsce, gdzie także można kupować ebooki. Podobnie jak Legimi, oferuje dostęp do aplikacji Empik Go i książek w miesięcznym abonamencie, ale można skorzystać również z tradycyjnej formy zakupu książek na stronie internetowej. W Empiku z pewnością nie będzie problemów z dostęp do najnowszych tytułów.

Virtualo

Kolejną wartą sprawdzenia księgarnią z ebookami jest Virtualo. Wyróżnia się przejrzystym interfejsem, bogatą ofertą książek oraz oczywiście codziennymi promocjami. Innowacją księgarni Virtualo jest rozbudowany system płatności. Za ebooki można mianowicie płacić albo tradycyjnym sposobem, albo korzystając z Punktów Virtualo (50 zł to 5000 punktów). Ceny wyrażone w punktach często są bardziej atrakcyjne, co umożliwia dodatkowe oszczędności.

Ebookpoint

W ofercie księgarni Ebookpoint oprócz powieści, reportaży i literatury popularnej oraz codziennych promocji, można znaleźć bardzo bogatą ofertę książek specjalistycznych. To właśnie w tym serwisie dostępne są poradniki, podręczniki, zaawansowane książki dla programistów, czy literatura prawnicza i ekonomiczna.

Nexto

Ofertę tej księgarni z ebookami powinni rozważyć Ci, którzy czytają szczególnie dużo. Liczne promocje to oczywiście standard w każdym serwisie, ale wyróżnikiem Nexto jest usługa Klub Nexto Premium. Wykupując dostęp na 6 lub 12 miesięcy zyskuje się dodatkowe zniżki, które łączą się z innymi promocjami. W ten sposób można często kupić nową książkę za ok. 10 zł, więc inwestycja szybko się zwraca.

Tania Książka

Jeśli szukacie strony z ebookami, która w swojej ofercie zgromadziła wszystkie rozpoznawalne tytuły, nie możecie zapomnieć o Taniej Książce. Wygodne filtrowanie produktów pozwala z łatwością wyszukać interesujące publikacje, a cykliczne promocje i bogata oferta ebooków na wyprzedaży, pozwala zaoszczędzić sporo pieniędzy.

Może Cię zainteresować:

TEMATYKA:
Od lat obecny w branży technologicznej. Trzyma rękę na pulsie wszelkich nowości i sprawdza zgodność marketingowych haseł z codziennością użytkowników. Docenia wartościową treść, szczególnie jeśli opakowana jest w atrakcyjną formę.