Tworzenie stron internetowych – najlepsze kreatory stron www (darmowe i płatne)

11.05.2023 |
| Clock Przeczytasz w 7 Minuty
Tworzenie stron internetowych – najlepsze kreatory stron www (darmowe i płatne)
Przeczytasz w 7 Minuty
Zwiększ rozmiar tekstu

Prowadząc biznes wskazane jest mieć własną przestrzeń w sieci. Nie na darmo twierdzi się w końcu, że jeśli nie ma Cię w Internecie, to właściwie nie istniejesz. Uważasz, że zaprojektowanie własnej strony www jest trudne i potrzeba do tego ogromnej wiedzy informatycznej? Nic bardziej mylnego! Wystarczy wykorzystać kreator stron internetowych. Za darmo czy płatne – które wybrać? Sprawdźmy.

Kreator stron www – co to jest?

Kreatory stron internetowych to nic innego, jak platforma pozwalająca na modułowe tworzenie witryn.

Innymi jeszcze słowy to oprogramowanie, które pomoże Ci stworzyć własne miejsce w Internecie w prosty i przyjemny sposób.

Aby wprowadzić w życie swój projekt nie musisz umieć programować – wystarczy tylko skorzystać z gotowych szablonów oraz elementów interfejsu, jakie oferowane są przez serwisy.

kreatory stron internetowych - rodzaje

Jak działa kreator stron www?

Kreatory www mają kilka wspólnych cech i działają w oparciu o:

 • NoCode: tworzenie własnej strony nie wymaga znajomości języków programowania;
 • Drag-and-drop (“przeciągnij i upuść”): tworzenie i edycja odbywa się na prostej zasadzie przeciągania elementów oraz upuszczania ich w wybranym miejscu.
 • WYSIWYG (“What You See Is What You Get” – dostajesz to, co widzisz): zgodnie z tą zasadą, wygląd elementów na stronie będzie dokładnie taki sam, jak widzisz w edytorze. Zmiany, których dokonujesz, są widoczne w czasie rzeczywistym.

Aby zacząć korzystać z kreatora stron nie trzeba niczego instalować. Wystarczy tylko zarejestrować się na wybranej platformie, potwierdzić swój adres e-mail, a następnie zalogować się i zacząć tworzyć własny projekt.

Dla kogo kreator www jest dobrym rozwiązaniem?

Wykonanie strony internetowej to nie lada wyzwanie i wiele osób decyduje się na zlecenie tego profesjonalnej agencji interaktywnej. Jest to dobre rozwiązanie dla tych, którzy mają duże wymagania, odpowiednie środki, a także mało czasu. Koszt stworzenia strony waha się wówczas od kilku do nawet kilkuset tysięcy złotych.

Jeśli jednak zależy Ci na oszczędności i masz trochę wolnego czasu, kreator stron będzie dla Ciebie idealnym rozwiązaniem! Doskonale wpasowuje się on w potrzeby mniejszych i większych przedsiębiorców, blogerów, hobbystów, a także grafików i freelancerów.

Ranking kreatorów stron internetowych

W Internecie można znaleźć mnóstwo kreatorów stron internetowych. Oczywiście niektóre z nich są w stanie zaoferować więcej niż inne, także w swoich darmowych pakietach. Jaki jest najlepszy kreator stron www? Przed Tobą 10 propozycji.

Webwave – polski kreator stron internetowych

webvawe - polski kreator www
Webwave

Kreator oferuje szeroki zestaw szablonów oraz, w większości pakietów (w tym również w darmowym), nielimitowaną liczbę podstron, darmowy certyfikat SSL oraz tworzenie stron wielojęzycznych. Klienci otrzymują też niezbędną pomoc przez czat, e-mail i telefon.

Na platformie można wgrać własny kod HTML, CSS oraz JS. Projekt będzie dobrze wyglądał na każdym urządzeniu – serwis pozwala na dostosowanie elementów oraz ich wyglądu na 4 różnych widokach – komputera, tabletu, a także telefonu w pionie i poziomie.

Cena na miesiąc:

 • Free – 0 zł,
 • Starter – 24 zł,
 • Pro – 30 zł,
 • Business – 40 zł.

Zyro – tani kreator stron www

zyro - kreator stron za rozsądne pieniądze
Zyro

Kreator stron internetowych, który skierowany jest głównie do właścicieli małych firm. Ceniony jest przede wszystkim za swoją prostotę oraz szybkość. Bez konieczności kodowania można stworzyć swoja witrynę biznesową, która będzie wyglądać idealnie na wszystkich urządzeniach.

Serwis oferuje gotowe szablony projektowe, generator tekstu oparty na sztucznej inteligencji (AI Content Generator) oraz intuicyjne narzędzie do przeciągania i upuszczania. Zapewnia dostęp do bazy z ponad milionem zdjęć do wyboru oraz wbudowane narzędzia SEO.

Cena za miesiąc:

 • Website – 27,90 zł,
 • Business – 40 zł,
 • Advanced Store – 90 zł.

Wix – najpopularniejszy kreator stron www

wix - najczęściej wybierany kreator stron www
WIX

Kreator stron WIX to najbardziej popularna tego typu platforma używana na całym świecie. Znaleźć w niej można ponad 500 edytowalnych szablonów, które zostały zaprojektowane z myślą o małych firmach, blogerach, a także sklepach internetowych. Platforma oferuje narzędzia WIX Editor oraz WIX ADI. Pierwsze z nich to klasyczny kreator, który pozwala na spersonalizowanie wybranego szablonu. WIX ADI z kolei generuje stronę na podstawie odpowiedzi na kilka pytań.

Dostęp do podstawowych funkcji serwisu jest darmowy. Dla tych, którzy potrzebują bardziej zaawansowanych narzędzi, platforma przygotowała płatne opcje.

Cena za miesiąc:

 • VIP – 108,75 zł,
 • Unlimited – 63,75 zł,
 • Combo – 37,50 zł,
 • Connect Domain – 20,62 zł.

Squarespace – designerski kreator stron www

squarespace - dobry kreator stron internetowych
Squarespace

To platforma, która sprawdzi się dla osób związanych z branżami kreatywną, artystyczną oraz modową. Stworzenie w niej strony nie wymaga umiejętności kodowania, jednakże nie jest tak intuicyjna jak pozostałe (nie ma też polskiej wersji).

Serwis oferuje ponad 70 szablonów, które zostały podzielone na kilkanaście kategorii. Prezentują się estetycznie oraz zgodnie z najnowszymi trendami. Wszystkie płatne pakiety zawierają certyfikat SSL, a niektóre umożliwiają też dostęp do przydatnych narzędzi marketingowych, takich jak chociażby integracja e-commerce.

Cena za miesiąc (przy płatności za rok z góry):

 • Personal – 16 dolarów (ok. 65 zł),
 • Business – 23 dolary (ok. 95 zł),
 • Commerce Basic – 27 dolarów (ok. 110 zł),
 • Commerce Advanced- 49 dolarów (ok. 200 zł).

Przy płatności co miesiąc ceny są o 30 procent wyższe, np. plan Personal kosztuje 23 dolary.

Weebly – idealny kreator www dla początkujących

weebly - kreator stron internetowych dla początkujących
Weebly

Weeble to nie tylko darmowy kreator stron www, ale też jeden z najstarszych, które do tej pory istnieją na rynku. Jest przejrzysty i łatwy w obsłudze i istnieje możliwość bezpłatnego założenia własnej strony w domenie serwisu. Platforma przeznaczona jest dla firm, blogerów, sklepów internetowych oraz freelancerów, którzy chcieliby, wykorzystując kreator stron www za darmo, zrobić własne portfolio.

Weebly oferuje ponad 40 szablonów, które ułatwiają proces tworzenia strony. W serwisie istnieją też płatne, które pozwalają na większą kreatywność i wyróżnienie się wśród innych.

Cena za miesiąc (przy płatności za rok z góry):

 • Darmowy – 0 zł
 • Personal – 10 dolarów (ok. 40 zł),
 • Professional – 12 dolarów (ok. 50 zł),
 • Performance – 26 dolarów (ok. 107 zł).

Przy płatności co miesiąc ceny są wyższe, np. plan Personal kosztuje 13 dolarów.

BigCommerce – kreator stron www dla dużych sklepów internetowych

bigcommerce - rozbudowany kreator stron www
BigCommerce

Obecnie najpopularniejsza platforma internetowa, która poświęcona jest e-commerce. Oferuje mnóstwo zaawansowanych funkcji – integrację z fizycznymi sklepami oraz kanałami sprzedaży online, a także system zarządzania zapasami i usługami spedycyjnymi. Serwis oferuje sporo szablonów, a dodatkowo obsługuje też zewnętrznych dostawców motywów.

Cena za miesiąc (przy płatności za rok z góry):

 • Darmowy okres próbny na 14 dni.
 • Standard – 29 dolarów (ok. 120 zł),
 • Plus – 79 dolarów (ok. 325 zł),
 • Pro – 299 dolarów (ok. 1230 zł).

Przy płatności co miesiąc ceny są o 25 procent wyższe, np. plan Standard kosztuje 39 dolarów.

Shopify – kreator stron www dla małych sklepów e-commerce

shopify - dobry kreator stron dla e-commerce
Shopify

Jeśli szukasz kreatora stron www dla mniejszych sklepów e-commerce, to Shopify będzie najlepszym wyborem. Intuicyjna obsługa, prosty design oraz mnóstwo dodatkowych funkcji sprawiają, że jest to serwis bardzo często wybierany przez właścicieli mniejszych firm. Shopify oferuje też hosting, własną nazwę domeny i ponad 70 motywów. Wszystkie funkcje można przetestować podczas 14-dniowego, bezpłatnego okresu próbnego.

Cena za miesiąc (przy płatności za rok z góry):

 • Basic – 24 dolary (ok. 100 zł),
 • Shopify – 69 dolarów (ok. 285 zł),
 • Advanced – 299 dolarów (ok. 1230 zł).

Przy płatności co miesiąc ceny są o 25 procent wyższe, np. plan Basic kosztuje 32 dolary.

Webflow – przejrzysty kreator stron www

webflow - łatwy w obsłudze kreator stron
Webflow

To kreator stron WWW, który pozwala na tworzenie różnego rodzaju witryn: firmowe, sklepy, blogi i wiele więcej. Dużą zaletą jest przejrzysty interfejs, a także możliwość skorzystania z bazy wiedzy.

WebFlow oferuje spersonalizowanie każdego elementu na stronie, dodanie animacji oraz skorzystanie z e-commerce. Pozwala korzystać z większości opcji za darmo, jednak przy ograniczeniu do dwóch witryn, udostępnionych tylko na hostingu WebFlow. By korzystać z własnego adresu, należy już zapłacić za pakiet premium.

Cena za miesiąc:

 • Basic – 14 dolarów (ok. 58  zł),
 • CMS – 23 dolary (ok. 95 zł),
 • Business – 39 dolarów (ok. 160 zł).

Przy płatności co miesiąc ceny są wyższe, np. plan Basic kosztuje 18 dolarów.

Elementor – kreator stron WordPress

elementor - kreator dla stron wordpress
Elementor

Najpopularniejszy edytor stron WordPress w formie darmowej wtyczki. W wersji bezpłatnej pozwala stworzyć w pełni funkcjonalną stronę internetową, dostosowaną także do urządzeń mobilnych. W ramach płatnej subskrypcji, można uzyskać już znacznie więcej, wykorzystując ten kreator stron www. Elementor oferuje wówczas ponad 300 szablonów, pełną liczbę rozszerzeń (np. animacje, licznik, widget z opiniami) i wiele innych. Można w nim wykorzystywać wszystkie wtyczki do WordPressa.

Cena Elementor Pro za rok: 59 dolarów (ok. 245 zł).

Home – kreator stron po polsku

home.pl - kreator po polsku
Home

Kreator stron, który pozwala na wybranie spośród dziesiątków gotowych elementów witryn. W zależności od wybranego pakietu, można dodać nawet do kilkuset podstron, przygotować kilka wersji językowych, a także skorzystać z hostingu. Home zapewnia też możliwość dodania funkcji bloga oraz formularzy kontaktowych i map Google. Platforma oferuje ponadto responsywność zaprojektowanej strony oraz darmową bibliotekę zdjęć. W pakiecie profesjonalnym, klient może także sprzedawać swoje produkty.

Cena za pierwszy rok:

 • Start – 110,70 zł,
 • Biznes – 147,60 zł,
 • Profesjonalny – 221,40 zł.

Ceny odnowień rocznych:

 • Start – 492 zł,
 • Biznes – 984 zł,
 • Profesjonalny – 1230 zł.

Czy warto korzystać z kreatora www?

Kreatory stron www zazwyczaj są proste w obsłudze, dzięki gotowym modułom. Pozwalają na obserwowanie efektów swojej pracy na bieżąco i dostosowywanie projektu zgodnie ze swoimi potrzebami. Wiele z nich oferuje kompleksowe, płatne usługi, dzięki którym można mieć domenę, serwer oraz kreator w jednym.

Jak każde inne rozwiązanie, i to ma także swoje wady. W darmowych wersjach ma się mniejszą kontrolę nad optymalizacją SEO. Pojawiają też się reklamy, brakuje własnego adresu. Minusem może być też ograniczona przestrzeń na pliki i multimedia. Jednak jeśli chcesz po prostu mieć swoje miejsce w Internecie, a nie masz budżetu na agencje interaktywne – kreator www będzie idealnym rozwiązaniem dla Ciebie.

Może Cię zainteresować:

Filozof z wykształcenia, fanka nowych technologii i gier komputerowych. W wolnych chwilach uwielbia grać w Talisman, czytać fantastykę i biografie, piec ciasta i babeczki oraz jeździć na rowerze.