Ranking komedii do obejrzenia na HBO Max

08.10.2022 |
| Clock Przeczytasz w 3 Minuty
Ranking komedii do obejrzenia na HBO Max
Przeczytasz w 3 Minuty
Zwiększ rozmiar tekstu

W ramach kolejnego zestawienia prezentujemy najlepsze komedie na platformie HBO Max. Znajdziecie wśród nich światowej klasy sceny akcji, kino dramatyczne, romantyczne i animacje. Nie zabraknie też polskiego akcentu! Jeżeli więc macie ochotę na sporą dawkę śmiechu, koniecznie zajrzyjcie do naszego TOP 10.

Polecane komedie na HBO Max

Złap mnie, jeśli potrafisz

Najlepsze komedie HBO Max otwiera dwukrotnie nominowany do Oscarów tytuł z Leonardo DiCaprio i Tomem Hanksem w rolach głównych. Jego bohaterem jest Frank W. Abagnale – człowiek o wielu twarzach, z których prawdziwa jest tylko jedna.

Mimo swojego młodego wieku Frank był już pilotem, lekarzem i prawnikiem – przynajmniej tak twierdził, a w twierdzeniu tym był zaskakująco przekonujący. Jego wiarygodność przyniosła też wymierne efekty w postaci 2,5 miliona dolarów wyłudzonych do tej pory pieniędzy. Agent FBI, Carl Hanratty, uczyni jednak wszystko, aby na tym zakończyła się jego dobra passa.

Ocean’s Eleven: Ryzykowna gra

Urodzonym złodziejem jest też Danny Ocean, w którego wciela się niezastąpiony George Clooney. Jako cel obiera sieć kasyn w Las Vegas, należących do Terry’ego Benedicta (Andy Garcia). W tym przypadku chodzi jednak o coś więcej niż pieniądze. Bohaterem kierują bowiem również osobiste animozje i ma ku nim konkretny powód.

W uskutecznieniu nowej misji może liczyć na wsparcie ze strony swojego zespołu spod ciemnej gwiazdy: szulera (Brad Pitt), krupiera (Bernie Mac), kieszonkowca (Matt Damon), naciągacza (Carl Reiner) i przedstawicieli kilku innych specjalności.

Zabójcza broń I-IV

Jak widać, komedie HBO Max nie szczędzą Wam akcji – i nie zamierzają zwolnić tempa. Przed Wami Martin Riggs (mel Gibson) – gliniarz równie niebezpieczny dla swoich wrogów, co dla siebie samego i własnych współpracowników. Nie dziwi więc fakt, że wybierający się wkrótce na emeryturę Roger Murtaugh (Danny Glover), dowiedziawszy się o swoim nowym partnerze, był daleki od entuzjazmu.

8-bitowe święta

Chociaż obecnie na rynku konsol królują PlayStation i Xbox, to parę dekad temu szczytem marzeń każdego dziecka była konsola Nintendo. Absolutne cudo techniki, grywalności i nieograniczonej zabawy. Nic dziwnego, że każde dziecko chciało ją mieć. W filmie zobaczymy historię chłopca, który zrobi naprawdę wiele, aby ten cel osiągnąć. „8-bitowe Święta” to sympatyczna i lekka komedia, która może stać się współczesnym Kevinem.

Toto bohater

Podobnie jak poprzednia propozycja, “Toto bohater” wzbogaca kategorię “komedie HBO” o nutkę dramatyzmu. Wszystko za sprawą historii Thomasa, której nieodłącznym elementem są poczucie straty i żądza zemsty.

Początki tych emocji sięgają początków jego samego. Bohater jest bowiem przekonany, że, będąc jeszcze noworodkiem, został zamieniony ze swoim sąsiadem – Alfredem Kantem. Zrobi więc wszystko, aby wyrównać rachunki za utracone szczęśliwe życie, które przypadło w udziale komuś innemu.

Baby Driver

Komedie HBO Max nie zwalniają tempa. Tym razem swoją cegiełkę dorzuca w tym zakresie niejaki Baby (Ansel Elgort) – młody miłośnik muzyki i uczestnik licznych napadów. Przekonany o tym, że poznał miłość swojego życia (Lily James), postanawia jednak zostawić przeszłość za sobą. Ta nie odpuszcza tak łatwo, w czym swój udział ma pewien boss mafijny (Kevin Spacey), zmuszający chłopaka do podjęcia jeszcze jednej, skazanej na niepowodzenie akcji. Biorąc udział w skoku, chłopak stawia na szali wszystko, na czym mu zależy.

Godziny szczytu I-II

Przed Wami kolejny wybuchowy duet. Detektywi Lee (Jackie Chan) i James Carter (Chris Tucker) to temperamentni indywidualiści z różnych kręgów kulturowych. Kiedy zostają swoimi zawodowymi partnerami, zanosi się więc na materiał dla przyszłego śledztwa. Mimo to próbują stawić czoła wspólnej sprawie – porwaniu córki chińskiego konsula, a osobiście przyjaciela Lee.

Kung Fu Panda I-II

Od Jackie Chana do Kung-fu już niedaleka droga. “Kung Fu Panda” to zatem propozycja, która w naturalny sposób uzupełni najlepsze komedie HBO Max w naszym rankingu. Jej bohater – Po – jest wielkim fanem tej starożytnej sztuki walki. Kiedy więc zostaje ogłoszony Smoczym Wojownikiem, ekscytacja miesza się u niego z przerażeniem. Oto bowiem niezbyt zgrabna i niewprawiona w boju panda ma stawić czoła zbuntowanemu, potężnemu Tai Lungowi. Jeśli jej się nie uda, przyszłość całej Doliny Spokoju będzie przesądzona.

Masz wiadomość

Tom Hanks powraca z kolejnym tytułem w naszym TOP 10. Tym razem wciela się w postać Joego Foxa – właściciela sieci księgarni. Wkrótce jego losy skrzyżują się z tymi Kathleen Kelly (Meg Ryan) – właścicielki niewielkiej, konkurującej z jego firmą działalności.

Jak można się domyślać, bohaterowie nie mają zbyt wielu powodów, aby pałać do siebie sympatią (zwłaszcza coraz bardziej wypychana z rynku Kate). Tymczasem, nieświadomi swojej tożsamości, nawiązują rokującą internetową znajomość. Ta jednak niebawem zderzy się z rzeczywistością.

Czarna owca

Najwyższa pora na polskie komedie HBO Max. Ich wizytówką jest “Czarna owca” – historia o rodzinie, której członkowie, mimo powierzchownej bliskości, skrywają przed sobą tajemnice i tłumią emocje.

Kiedy okazuje się, że żona i matka – Magda (Magdalena Popławska) – jest lesbijką, jej niedojrzały syn – Tomek (Kamil Szeptycki) – spodziewa się dziecka, a ojciec Walenty (Włodzimierz Press) znika, trudno wrócić do tego, co było. Czy jednak warto wracać?

Źródło: materiały prasowe

Może Cię zainteresować:

Z wykształcenia prawniczka i specjalistka ds. social mediów. Z zamiłowania pasjonatka podróży, kina i swojego królika. Na co dzień stara się otaczać wszystkim, co inspiruje i uwrażliwia, aby potem móc przelać (nie wylać!) to na klawiaturę swojego komputera.