10 najlepszych filmów z Willem Smithem (klasyki i nowości)

24.09.2022 |
| Clock Przeczytasz w 4 Minuty
10 najlepszych filmów z Willem Smithem (klasyki i nowości)
Przeczytasz w 4 Minuty
Zwiększ rozmiar tekstu

Will Smith w historii współczesnego kina niewątpliwie jest postacią. Produkcje, w których przyszło mu zagrać pierwszoplanowe role, doczekały się wielu branżowych nagród i do dziś pozostają aktualne. Co więcej, mimo ostatniej wpadki wizerunkowej w planach są również kolejne tytuły. Zanim jednak do nich, najlepsze filmy z Willem Smithem zebraliśmy w formie TOP 10, które znajdziecie poniżej.

Najlepsze filmy z Willem Smithem

Bad Boys – seria (Netflix, Premiery CANAL+, Player, Chili, Loomi by Opera)

Ranking filmów z Willem Smithem otwiera “Bad Boys”. W pierwszej części filmowej serii poznajemy Mike’a (Will Smith) i Marcusa (Martin Lawrence) – dwóch zupełnie różnych od siebie policjantów z Miami, których łączy jednak wspólna sprawa – zaginięcie z policyjnego depozytu heroiny o równowartości 100 milionów dolarów. Na odzyskanie narkotyków bohaterowie mają 5 dni. Jeżeli im się nie uda, zatrudniający ich wydział narkotykowy zostanie rozwiązany. Są więc w stanie zrobić naprawdę wiele, aby doprowadzić swoją misję do końca – nie wyłączając… zamiany tożsamości.

W rzeczy samej bieg zdarzeń sprawi, że przystojny i pewny siebie playboy, Mike, zamieni się miejscem ze sfrustrowanym mężem i ojcem, Marcusem. Gdyby tego było mało, ich przeciwnikiem w sprawie okaże się bezwzględny gangster, Fouchet (Tchéky Karyo). W 2003 roku film doczekał się swojej kontynuacji, a 17 lat później swojej trzeciej odsłony – “Bad Boys for Life”. Obecnie trwają zaś prace nad “Bad Boys 4”.

Faceci w czerni – seria (Netflix, Premiery CANAL+, Player, Viaplay, Chili, PLAY NOW, Loomi by Opera)

Podsumowując najlepsze filmy z Willem Smithem, grzechem byłoby nie wspomnieć o tej kultowej serii sci-fi. Jej pierwowzorem jest cykl komiksów Malibu / Marvela pod tym samym tytułem autorstwa Lowella Cunninghama, który w swojej twórczości oparł się z kolei na pewnej teorii spiskowej. Bohaterami tytułu są agenci J (Will Smith) i K (Tommy Lee Jones), pozostający na tropie terrorystów nie z tej ziemi. Stawką w grze przeciw kosmicznym najeźdźcom jest byt całej ludzkości. 

Ali (HBO Max, Canal Plus Online, Premiery CANAL+, Player, PLAY NOW, Apple TV+)

Muhammad Ali (wcześniej Cassius Clay) to jeden z najlepszych pięściarzy w dziejach i jedna z postaci, które zdefiniowały kształt sportu w XX wieku. Zwycięzca olimpijski i zawodowy bokser stał się jednocześnie jedną z najbardziej kontrowersyjnych twarzy sportu. Przejście na islam i antywojenne poglądy naraziły go na groźbę więzienia i zawodowych represji. Mimo to chęć walki fair play w jego przypadku wykraczała poza granice ringu. Jego historię opowiedziano w “Alim”. W roli głównej, oczywiście, Will Smith.

W pogoni za szczęściem (Chili, Apple TV+, Polsat Box Go, Loomi by Opera)

W rozwinięciu kategorii: “filmy z Willem Smithem oparte na faktach” na pierwszym miejscu poza podium uplasowało się “W pogoni za szczęściem”. To niezwykła, pełna przeciwności losu historia Christophera Gardnera – milionera i filantropa, który swoją drogę na szczyt zawdzięcza własnej nieustępliwości i poświęceniom. Niniejszy tytuł ekranizuje jego autobiografię pt. “The pursuit of Happyness”. Opuszczony przez żonę samotny ojciec pragnie zapewnić swojemu dziecku, co najlepsze. Stawia więc wszystko na jedną kartę, podejmując się bezpłatnego stażu w prestiżowej firmie brokerskiej.

King Richard: Zwycięska rodzina (HBO Max, Canal Plus Online, Premiery CANAL+, Player, Chili, PLAY NOW, Apple TV+)

Rola Richarda – ojca Venus i Sereny Williams – to kolejne biograficzne wcielenie, którego podjął się Will Smith. Film, który zresztą sam wyprodukował, został uznany za jeden z najlepszych w 2021 roku. Nie bez znaczenia jest przy tym fakt, że tenisistki, których historię uwieczniono na ekranie, miały swój udział w produkcji wykonawczej tytułu. Ojciec Sereny i Venus, nauczony doświadczeniami przeszłości, pragnie dla córek innego losu. Jego plan jest prosty – mają osiągnąć sukces. On sam zrobi zaś wszystko, aby się ziścił. Film obejrzeć można m.in. na platformie HBO Max.

Focus (Netflix, Player, Chili)

Co się stanie, gdy dwoje oszustów połączy romantyczne uczucie? Odpowiedzi dostarcza “Focus”. Choć tego nie planowali, doświadczony we wszelkich formach matactw Nicky (Will Smith) i początkująca w fachu Jess (Margot Robbie) stali się dla siebie ważni. Ten pierwszy wpada więc na genialny pomysł… zerwania znajomości. Przeszłość przypomina mu jednak o sobie w najgorszym możliwym momencie. Oto bowiem staje przed szansą uskutecznienia intratnego przekrętu, gdy na jego drodze staje dawna sympatia.

Focus dostępny jest w serwisie Netflix.

Dzień niepodległości (Disney+, Chili, Apple TV+, Loomi by Opera)

Filmy z Willem Smithem przyciągają do siebie iście kosmiczne energie. Również tym razem Ziemi grozi niebezpieczeństwo ze strony obcych cywilizacji. Wraz z kolejnymi unicestwionymi  miastami staje się ono coraz bardziej realne. Jedyną szansą na ocalenie jest jedność (i poświęcenie ze strony dwóch śmiałków). Film obejrzeć można m.in. w serwisie Disney+.

Jestem legendą (HBO Max, Player, Chili, PLAY NOW, Apple TV+)

Jednym z miast upadłych jest również Nowy Jork. Tym razem zagrożenie ma swoje źródło w pewnej śmiercionośnej mutacji, która ocalałych przeistacza w potwory. Naukowiec Robert Neville (Will Smith) zdaje się jedynym, który ocalał. Wciąż jednak nie traci nadziei, poszukując remedium dla spustoszonego świata.

Ja, robot (Canal Plus Online, Player, Chili, Apple TV+, Loomi by Opera)

Najlepsze filmy z Willem Smithem często sięgają do dystopijnych scenariuszy. Tym razem wiele wskazuje na to, że bunt maszyn wisi w powietrzu. Powodem do niepokoju jest tajemnicza śmierć geniusza z korporacji U.S. Robotics. Z pomocą doktor Susan Calvin (Bridget Moynahan) detektyw Del Spooner (Will Smith) wpada na trop sprawcy, ściągając na siebie wielkie niebezpieczeństwo. Tytuł jest obecny m.in. na platformie Canal+ Online.

Wróg publiczny (Disney+, Chili, Apple TV+, Loomi by Opera)

Ranking filmów z Willem Smithem zwieńcza “Wróg publiczny” – film sensacyjny z aferą polityczną w centrum zdarzeń. Kiedy Młody prawnik, Robert Clayton Dean, mimowolnie zdobywa nagranie obciążające wpływowego kongresmana w sprawie o zabójstwo jego politycznego oponenta, znajduje się na celowniku służb specjalnych. Jego życie w jednej chwili zamienia się zaś w pasmo nieszczęść.

Źródło: materiały prasowe, fot. Warner Bros. Pictures

Może Cię zainteresować:

TEMATYKA:
Z wykształcenia prawniczka i specjalistka ds. social mediów. Z zamiłowania pasjonatka podróży, kina i swojego królika. Na co dzień stara się otaczać wszystkim, co inspiruje i uwrażliwia, aby potem móc przelać (nie wylać!) to na klawiaturę swojego komputera.