10 najlepszych filmów z Keanu Reevesem – od Matrixa po John Wicka

06.08.2022 |
| Clock Przeczytasz w 3 Minuty
10 najlepszych filmów z Keanu Reevesem – od Matrixa po John Wicka
Przeczytasz w 3 Minuty
Zwiększ rozmiar tekstu

Keanu Reeves to jeden z najbardziej cenionych i lubianych aktorów na świecie. Znany ze swojego poczucia humoru, autentycznej skromności i dobrego serca twórca ma na koncie wiele kreacji, którym warto poświęcić uwagę. Zebraliśmy więc najlepsze filmy z Keanu Reevesem w formie zestawienia, które prezentujemy poniżej. Mamy nadzieję, że znajdziecie tu coś dla siebie. Większość tytułów dostępna jest na jednej z wielu platform VOD.

Najlepsze filmy z Keanu Reeves

Matrix (HBO Max, Canal+ Online, Rakuten, Chili)

Seria Matrix to niezaprzeczalnie pierwsze skojarzenie, jeżeli chodzi o filmy z Keanu Reevesem. Trylogia sióstr Wachowskich, na którą składają się trzy kolejnej tytuły: Matrix (1999), Matrix: Reaktywacja (2003) oraz Matrix: Rewolucje (2003) na stałe wyryła się na kartach historii kinematografii i popkultury.

W 2021 roku doczekała się zaś kontynuacji w postaci Matrixa: Zmartwychwstania w reżyserii Lany Wachowski. Ta jednak nie spotkała się z równie entuzjastycznym przyjęciem. To też ostatni film z Keanu Reevesem.

Seria przenosi widza do postapokaliptycznej rzeczywistości, w której światem zawładnęły maszyny. Wykorzystują one ludzi jako źródło energii, dając im złudne poczucie wolności w wykreowanej przez siebie, alternatywnej rzeczywistości – Matrixie.

John Wick (Viaplay, Player, Canal+ Online)

Filmografia Keanu Reevesa to również inna, głośna seria. Na tę chwilę składają się na nią trzy kolejne części. Wiadomo już jednak, że w marcu 2023 roku dołączy do nich kolejna – i być może nie ostatnia.

Dzieło Chada Stahelskiego opowiada o losach byłego, płatnego zabójcy, działającego na rzecz rosyjskiej mafii, który postanawia odmienić swoje życie dla ukochanej. Jej śmierć w wyniku choroby, później zaś kradzież samochodu i zabójstwo psa, którego mu pozostawiła, popycha go jednak na dawne tory. Kierowany chęcią zemsty John Wick wkracza na wojenną ścieżkę z gangiem, który tak brutalnie wtargnął do jego życia.

Adwokat diabła (Rakuten, Chili, Apple TV+)

Wymieniając filmy z Keanu Reevesem, które warto zobaczyć, nie sposób pominąć tego tytułu. Aktor daje się poznać jako młody mąż i genialny prawnik, który nigdy nie przegrał żadnej sprawy.

Kolejne zawodowe wyzwanie stawia go w obliczu moralnych rozterek, z którymi konkuruje chęć dowiedzenia swojej niezawodności. Wybór, jakiego dokona, pociągnie za sobą konsekwencje, jakich nawet sobie nie wyobraża.

Constantine (Netflix, HBO Max, Player, Rakuten)

Filmy z Keanu Reevesem niejednokrotnie balansują na granicy tego, co realne i transcendentne, a niniejszy tytuł jest na to kolejnym dowodem. John posiada niecodzienną zdolność – jego percepcja pozwala na postrzeganie potomstwa aniołów i demonów, ukrywającego się pod ludzkimi wcieleniami. Przytłoczony swoim darem podejmuje próbę samobójczą. Odratowany musi zaś odkupić swoją duszę, oczyszczając świat z demonów.

Przez ciemne zwierciadło (Rakuten)

Pora na filmy SF. Keanu Reeves tym razem daje się poznać jako policjant, znajdujący się na tropie źródła dystrybucji nielegalnego narkotyku – tzw. substancji A, powodującej nieodwracalne zmiany w mózgu. Aby uskutecznić swój cel, postanawia wniknąć w przestępczy półświatek. Zażywa więc destrukcyjny środek, zatracając własną osobowość.

Dom nad jeziorem (Rakuten, Chili)

W zestawieniu nie mogło również zabraknąć miejsca na filmy romantyczne. Keanu Reeves wciela się w rolę architekta o imieniu Alex, zamieszkującego tytułowy dom nad jeziorem. Jak się wkrótce okazuje, nie jest jego jedynym lokatorem.

Mieszka w nim również młoda lekarka – Kate (Sandra Bullock). Ich rzeczywistość dzielą jednak… 2 lata. Jedyną formą komunikacji, która pokonuje barierę czasu, jest zaś magiczna skrzynka pocztowa. Wkrótce między bohaterami rodzi się więź równie niezwykła, co początek ich znajomości.

Moje własne Idaho

Choć Scott Favor (Keanu Reeves) i Mike Waters (River Phoenix) obrali drogę narkomanów i męskich prostytutek, zaczynali w zupełnie innym miejscu. Ten pierwszy jest synem burmistrza Portland, podczas gdy drugi miał zdecydowanie mniej szczęścia – o ile przez szczęście rozumie się status majątkowy. Scott wybiera jednak życie ulicznika, dom zostawiając daleko w tyle. Wkrótce wyruszy zaś na wyprawę w poszukiwaniu matki swojego przyjaciela.

Na fali

Pora na odrobinę dreszczyku emocji, o który zadbają filmy akcji. Keanu Reeves jako stróż prawa – Johnny Utah – po raz kolejny musi zinfiltrować grupę przestępczą. Tym razem pada na rabusiów, okradających banki w Los Angeles. Trop prowadzi zaś do… miłośników surfingu, z którymi Johnny zaczyna sympatyzować. Czy uda mu się ukończyć swoją misję?

Speed (Rakuten, Chili)

Niniejsza propozycja zdecydowanie zasługuje na miejsce w kategorii: najlepsze filmy z Keanu Reevesem. Nagrodzona dwoma Oscarami produkcja zabiera nas za kulisy policyjnej akcji, mającej na celu zniweczenie kolejnego planu przestępcy-psychopaty. Ten zaś za cel obiera autobus miejski, który wybuchnie, gdy zwolni poniżej 50 mil/h.

Weselne przeznaczenie (Cineman)

Nasz przegląd filmowy zamyka niezobowiązująca komedia romantyczna, której bohaterami są Lindsay (Winona Ryder) i Frank (Keanu Reeves) – dwoje weselnych gości z awersją do tego typu imprez… i siebie nawzajem. Choć początkowo nic na to nie wskazuje, wkrótce odkrywają, że łączy ich więcej, niż mogliby przypuszczać.

Źródło: materiały prasowe, fot. Warner Bros. Pictures

Może Cię zainteresować:

TEMATYKA:
Z wykształcenia prawniczka i specjalistka ds. social mediów. Z zamiłowania pasjonatka podróży, kina i swojego królika. Na co dzień stara się otaczać wszystkim, co inspiruje i uwrażliwia, aby potem móc przelać (nie wylać!) to na klawiaturę swojego komputera.