Najlepsze filmy Pixar – do obejrzenia na Disney+

19.07.2022 |
| Clock Przeczytasz w 4 Minuty
Najlepsze filmy Pixar – do obejrzenia na Disney+
Przeczytasz w 4 Minuty
Zwiększ rozmiar tekstu

Pixar ma na koncie wiele uwielbianych przez widzów i docenionych w branży tytułów. Obecność Disney+ w Polsce sprawiła zaś, że dostęp do nich stał się osiągalny, jak nigdy wcześniej. Jeżeli nie wiecie, od czego zacząć, nasze TOP 10 może okazać się dobrym początkiem. Przedstawiamy najpopularniejsze filmy Pixar (i zapowiedzi tego, co dopiero przed Wami).

Co to jest Disney+?

Nowy gracz na polskim rynku VOD ma naprawdę wiele do zaoferowania. W jego bibliotece znajdziecie tytuły wyprodukowane przez Walt Disney Studios i Walt Disney Television – na tym jednak nie koniec. Disney Plus to bowiem również filmy, seriale i programy udostępniane na podstawie licencji marek, takich jak Marvel, Star Wars, Pixar, National Geographic i Star.

Jeżeli chodzi o warunki cenowe, prezentują się one następująco:

  • 37,99 zł – miesięczny abonament (wcześniej 28,99 zł),
  • 379,90 zł – roczny abonament (wcześniej 289,90 zł).

Wskazana cena obejmuje kompletną usługę, obejmującą dostęp do wszystkich tytułów, zgromadzonych w zasobach platformy, 7 profili z własną historią oglądania oraz obsługę 4 urządzeń jednocześnie.

Najpopularniejsze filmy Pixar

1. Coco

Mimo że Miguel jest jeszcze bardzo młody, ma to szczęście, że odnalazł w życiu prawdziwą pasję. Niestety jego rodzina nie podziela tego entuzjazmu, od pokoleń zakazując zajmowania się czymkolwiek, co jest związane z muzyką.

Rozżalony Miguel pragnie odkryć, co kryje się za tajemniczą postawą jego bliskich. Czuje też, że z własnym idolem – Ernestem de la Cruzem – łączy go jakaś niezrozumiała więź. Udaje się więc do Krainy Umarłych, gdzie znajduje się piosenkarz. W podróży towarzyszy mu duch o imieniu Hector.

2. W głowie się nie mieści

Jedenastoletniej Riley nieobce były żadne emocje. W gruncie rzeczy była jednak pogodną dziewczynką. Zmieniło się to, kiedy nowa praca jej ojca zmusiła rodzinę do porzucenia dotychczasowego życia i przeprowadzki do San Francisco.

Właśnie wówczas doszło do zmiany warty pośród kierujących jej nastrojem emocjami: Radością, Strachem, Gniewem, Odrazą i Smutkiem. Tej pierwszej coraz trudniej zapanować nad podtrzymaniem dobrego samopoczucia zagubionej w nowych okolicznościach nastolatki… 

3. Wall-E

Po tym, jak ludzie opuścili spustoszoną przez siebie Ziemię, pozostał na niej jeden mały robot. To WALL•E (Wysypiskowy Automat Likwidująco-Lewarujący. E•klasa), który za dnia uprząta planetę, wieczorami zaś daje upust swoim emocjom. Jego samotność przerywa przybycie EVE – nowoczesnej, inteligentnej maszyny z kosmosu.

4. Odlot

Nigdy nie jest za późno, aby wyruszyć w przygodę. Udowodnił to 78-letni Carl Fredricksen, który, chcąc dotrzymać słowa danego niegdyś swej zmarłej żonie, postanowił wyruszyć w stronę Ameryki Południowej… we własnym domu, unoszonym przez balony. Wkrótce okaże się, że ma pasażera na gapę.

5. Potwory i spółka

Praca potworów to dla nich balansowanie na krawędzi. Straszą bowiem dzieci, których w rzeczywistości same się boją. Czego jednak nie robi się dla pozyskania dodatkowego źródła energii.

Kiedy więc dziewczynka o imieniu Boo przedostaje się do ich świata, następuje kompletny chaos. Potworni bohaterowie – Mike i Sulley – zrobią wszystko, aby odesłać ją tam, skąd przyszła.

6. Toy Story

Zabawki małego chłopca – Andy’ego – żyją własnym życiem. Jego ulubieńcem jest, szczycący się tą pozycją, kowboj Chudy. Sytuacja zmienia się wraz z nadejściem urodzin dziecka, kiedy to do jego kolekcji dołącza Buzz Astral – kosmiczny obrońca świata.

Między bohaterami narasta rywalizacja, której końca nie widać… do czasu aż trafiają do domu Syda, czerpiącego satysfakcję z aktów zniszczenia.

7. Ratatuj

Bohaterem kolejnego filmu Pixara jest aspirujący kucharz – Remy. Zapewne nikt nie miałby z tym problemu, gdyby nie fakt, że szczurów w kuchni nie wita się z otwartymi rękami.

Mimo to gryzoń nie poddaje się, a los mu sprzyja. Wkrótce trafia bowiem do kanałów zlokalizowanych dokładnie pod jedną z ekskluzywnych, paryskich restauracji. Czy zdoła  przekonać do siebie tamtejszy zespół?

8. Gdzie jest Nemo

Błazenek Marlin jest zachowawczym, samotnym ojcem z traumatyczną przeszłością. Kiedy jego jedyne dziecko i największa wartość – Nemo – trafia z oceanu do akwarium, nie cofnie się jednak przed niczym, ale je ocalić. Zresztą nie tylko on sam. W misji towarzyszy mu bowiem spontaniczna Dory (choć sama nieraz o tym zapomina).

9. Gdzie jest Dory

Brak pamięci krótkotrwałej na zawsze zdefiniował życie Dory – i to od jego samych początków. Kochający rodzice robili wszystko, co w ich mocy, aby uchronić ją przed negatywnymi konsekwencjami zaburzenia.

Mimo to ich losy się rozdzieliły, a nieświadoma niczego Dory znalazła oparcie w Marlinie, później zaś w Nemo. Nawiedzające ją przebłyski pamięci wkrótce skłonią ją jednak do ponownego wyruszenia w nieznane.

10. To nie wypanda

Kolejny film Pixara i kolejny raz, gdy emocje biorą górę. Tym razem da im się ponieść Mei Lee – dziewczynka mierząca się z okresem dojrzewania i nie ułatwiającą tego procesu, nadopiekuńczą matką.

Dotychczas spokojne życie Mei zmienia się w kompletny chaos, gdy okazuje się, że silne emocje, których teraz nieustannie doświadcza, wyzwalają w niej… transformację w olbrzymią pandkę rudą.

Zapowiedzi nowych filmów Pixar

Pixar nie próżnuje. Przeszło miesiąc temu do kin trafił spin-off Toy Story pt. Buzz Astral. Zdążyliśmy też poznać datę kolejnej premiery kinowej wytwórni – Elemental – którą oznaczono na 16 czerwca 2023 roku.

Pierwszego tytułu na platformie możemy spodziewać się 3 sierpnia 2022 roku. Na drugi przyjdzie nam zaś zaczekać nieco dłużej.

Źródło: materiały prasowe

Może Cię zainteresować:

Z wykształcenia prawniczka i specjalistka ds. social mediów. Z zamiłowania pasjonatka podróży, kina i swojego królika. Na co dzień stara się otaczać wszystkim, co inspiruje i uwrażliwia, aby potem móc przelać (nie wylać!) to na klawiaturę swojego komputera.