Ranking najlepszych filmów o wampirach – TOP 10

15.10.2022 |
| Clock Przeczytasz w 3 Minuty
Ranking najlepszych filmów o wampirach – TOP 10
Przeczytasz w 3 Minuty
Zwiększ rozmiar tekstu

Wampir jest nieodłącznym elementem współczesnej kultury popularnej. Jego postać przybiera najróżniejsze oblicza – od bezwzględnego mordercy po romantycznego piewcę moralności. Dostępne na rynku platformy VOD oferują wiele tytułów z jego udziałem i równie wiele odcieni jego osoby. Zebraliśmy je dla Was poniżej w formie TOP 10.

Przed Wami najlepsze filmy o wampirach. Być może któryś z nich sprawdzi się jako filmowa propozycja na halloweenowy wieczór?

Polecane filmy o wampirach

Dracula – 1992 (Rakuten, Chili, Play Now, Apple TV+)

Horror Francisa Forda Coppoli z 1992 roku, czerpiący z klasycznej legendy o Draculi, obrazuje historię o pragnieniu ludzkiej miłości, zakorzenionym głęboko w jestestwie tytułowego wampira (Gary Oldman). Podczas seansu śledzimy próby odzyskania tragicznie odebranej mu ukochanej. Na drodze do celu bohater nie zawaha się nawet przed zawarciem paktu z samym szatanem. Film można wypożyczyć w serwisie Rakuten.

Wywiad z wampirem (Chili, Apple TV+)

Kolejny film z wampirem w roli głównej. Również i tym razem początki tragicznego losu bohatera sięgają jego osobistego dramatu. Po tym, jak stracił żonę i swoje nienarodzone dziecko, zamożny plantator z Nowego Orleanu (Brad Pitt) sprzymierza się ze złem, przeistaczając się w krwiopijcę. Jego nowa powłoka nie oznacza jednak, że los z miejsca odmieni się na lepsze. Film dostępny m.in. w serwisie Apple TV+.

Tylko kochankowie przeżyją (Nowe Horyzonty VOD, Rakuten, Moje eKino, vod.pl)

Filmy o wampirach i miłości niekwestionowanie wiodą prym w dzisiejszym zestawieniu, tym razem w szczególny sposób uderzając w romantyczną nutę. Bohaterowie kolejnej propozycji – Adam (Tom Hiddleston) i Eve (Tilda Swinton) – mimo że przyszło im żyć współcześnie, wciąż z sentymentem spoglądają w przeszłość. Zatraceni w sztuce, literaturze, muzyce i łączącym ich uczuciu mają swój głęboko skryty świat, który zostaje jednak z nagła zaburzony przez przybycie siostry wampirzycy (Mia Wasikowska).

Od zmierzchu do świtu (PREMIERY CANAL+, Player, Chili, Apple TV+)

Kiedy bohaterowie kolejnego tytułu – Seth (George Clooney) i Richard (Quentin Tarantino) Gecko – uzyskują niesławny status najbardziej poszukiwanych przestępców w USA, muszą zniknąć z pola widzenia służb. Uprowadzają więc pastora wraz z jego dwójką dzieci, którzy mają im pomóc w ucieczce za granicę z Meksykiem. Zatrzymując się w jednej z knajp, nie spodziewają się, że właśnie wkraczają do wampirzej siedziby. Film obejrzeć można m.in. na platformie Chili.

Blade (Apple TV+)

Horror akcji na podstawie serii komiksów Marvel Comics przybliża nam postać Blade’a – pół-człowieka, pół-wampira, który w świecie zdominowanym przez krwiopijców sieje wśród nich strach w imię dobra ludzkości. Z czasem powstały dwie kontynuacje tytułu: “Wieczny łowca II” z 2002 oraz “Mroczna trójca” z 2004 roku.

Zagadka nieśmiertelności (Apple TV+)

Miriam (Catherine Deneuve) to kobieta-wampir – dosłownie i w przenośni. Posilając się krwią swoich kochanków, jednocześnie wysysa z nich resztki młodości. Oto jednak na horyzoncie pojawia się szansa na ocalenie jej nowego wybranka – Johna (David Bowie). Niejaka doktor Sara Roberts (Susan Sarandon) pracuje bowiem nad eliksirem młodości, który mógłby ocalić łączącą ich więź.

Co robimy w ukryciu – 2014 (Polsat Box Go, E-Kino Pod Baranami, Moje eKino, Cineman, vod.pl)

Filmy o wampirach, tak jak ich bohaterowie, z czasem przeszły sporą ewolucję. Viago, Deacon i Vladislav w obliczu wyzwań współczesności mają znacznie więcej wyzwań aniżeli borykanie się z cieniami nieśmiertelności i żądzą krwi. Ich perypetie śledzi grupa filmowców, udowadniając, że krwiożercze bestie, czy tego chcemy, czy nie, mają z nami naprawdę wiele wspólnego.

Nieustraszeni pogromcy wampirów (Apple TV+)

Czwarty pełnometrażowy film w reżyserii Romana Polańskiego to groteskowa opowieść o przygodach dwóch śmiałków – doświadczonego badacza nietoperzy (Jack MacGowran) i jego asystenta (Polański), którzy przemierzają wspólnie Transylwanię. Kiedy napotkana po drodze Sarah (Sharon Tate) zostaje porwana przez jednego z wampirów, duet podąża śladem oprawcy i jego nowej ofiary.

Zmierzch (Netflix, PREMIERY CANAL+, Player, Apple TV+)

Przywołując filmy z wampirami dla młodzieży, nie sposób nie wspomnieć o tej filmowej serii. “Zmierzch” to tytuł oparty na prozie Stephenie Meyer, która snuje swoją senną opowieść o miłości niemożliwej, nawiązanej między nastolatką (Kristen Stewart) i wampirem (Robert Pattinson). Dziewczyna jest jedyną osobą odporną na jego nadludzkie zdolności. Z czasem okazuje się zaś zdecydowanie kimś więcej. Film obejrzeć można na platformie Player.pl.

Dzienna zmiana (Day Shift) (Netflix)

Dzienna zmiana” to najnowsza propozycja w filmowym zestawieniu. Komedia śledzi losy mężczyzny (Jamie Foxx) zajmującego się czyszczeniem basenów i ściganiem bezwzględnych krwiopijców. Przygotujcie się na sporą dawkę humoru, akcji i kaskaderskich popisów. Film dostępny jest w ofercie Netflix.

Źródło: materiały prasowe

Może Cię zainteresować:

TEMATYKA:
Z wykształcenia prawniczka i specjalistka ds. social mediów. Z zamiłowania pasjonatka podróży, kina i swojego królika. Na co dzień stara się otaczać wszystkim, co inspiruje i uwrażliwia, aby potem móc przelać (nie wylać!) to na klawiaturę swojego komputera.