Polecane filmy na Disney+, czyli co poza MCU i Star Wars warto zobaczyć

07.07.2022 |
| Clock Przeczytasz w 4 Minuty
Polecane filmy na Disney+, czyli co poza MCU i Star Wars warto zobaczyć
Przeczytasz w 4 Minuty
Zwiększ rozmiar tekstu

Zagubieni w ilości filmowych opcji na wieczorny seans? Spieszymy z pomocą – przynajmniej tym, którzy z Disney+ korzystają lub mają to w planach. Przed Wami najlepsze filmy, dostępne w bibliotece nowej platformy VOD.

Jeżeli zatem nie wiecie, w który tytuł dziś wycelować, wyboru któregoś z poniższych możecie dokonywać w ciemno. Dla tych, którzy relaks przed ekranem nieco odłożyli w czasie, prezentujemy zaś zapowiedzi.

Część osób może być zaskoczona, że poniższe zestawienie nie zawiera tytułów z uniwersum Marvela ani Gwiezdnych Wojen, które stanowią główny trzon oferty Disney+. Jest to jednak świadomy wybór, aby nie powielać tych samych filmów w kilku tekstach. Jeśli więc szukacie produkcji MCU i Star Wars, to najważniejsze i najlepsze z nich znajdują się w podlinkowanych niżej rankingach.

Co to jest Disney+?

Disney+ to nowa na polskim rynku platforma VOD, w której ofercie znajdziecie produkcje oryginalne Disneya, jak i te udostępniane na podstawie licencji spod szyldu Marvela, Star Wars, Pixar, National Geographic i Star.

Tym samym na horyzoncie pojawił się bezpośredni i realny konkurent dla serwisów, takich jak Netflix, HBO Max czy Amazon Prime Video. Z pewnością musiało na nich zrobić wrażenie 1,9 mln widzów w pierwszym tygodniu obecności w Polsce. To wynik godny pozazdroszczenia.

Jeżeli chodzi o warunki cenowe, prezentują się one następująco:

  • 37,99 zł – miesięczny abonament (cena do 31 października 2023 wynosiła 28,99 zł)
  • 379,90 zł – roczny abonament (cena do 31 października 2023 wynosiła 289,90 zł).

W ramach powyższej ceny możecie uzyskać dostęp do kompletnej biblioteki filmów, seriali i programów, 7 niezależnych profili z własną historią oglądania oraz możliwość korzystania z serwisu na 4 urządzeniach jednocześnie.

Nowości i premiery na Disney Plus:
nowości Disney+
Nowości Disney+ na luty 2024. Nowe filmy i seriale

Najlepsze filmy Disney+

1. Hamilton

Uznany za jeden z najlepszych filmów 2020 roku Hamilton to opowieść inspirowana losami Alexandra Hamiltona –  amerykańskiego męża stanu oraz jednego z Ojców Założycieli Stanów Zjednoczonych. Wszystko to ubrane we współczesną formę hip-hopu, jazzu, R&B i Broadwayu w ramach jednej, porywającej tłumy ścieżki dźwiękowej.

2. Togo

Wyprodukowany przez Walt Disney Pictures Togo to opowieść o niezwykłej, ponadgatunkowej misji; nadto zaś historia oparta na faktach. Jest rok 1925. Ludność Nome – miasteczka na Alasce – staje w obliczu epidemii. Jedynym ratunkiem jest lek, po który wyrusza Leonhard „Sepp” Seppala (Willem Dafoe) wraz z zaprzęgiem pod wodzą psa Togo.

3. Chmury

Kolejna propozycja to tytuł biograficzny, oparty na książce Fly a Little Higher: How God Answered a Mom’s Small Prayer in a Big Way autorstwa Laury Sobiech – matki głównego bohatera.

Jest nim Zach Sobiech – chłopak, który w maju 2012 roku usłyszał wyrok – nieuchronna, rychła śmierć. Pod wpływem tej informacji powstał utwór „Chmury”, który w chwili jego odejścia zgromadził na koncie 3 miliony, obecnie zaś 21 milionów wyświetleń.

4. Oko w oko z rekinem

Od łowczyni do działaczki na rzecz ochrony rekinów –  Valerie Taylor przebyła długą drogę. Obecnie ma status legendy i wielkiego autorytetu. W końcu nikt nie zna rekinów tak jak ona.

Jako jedna z nielicznych w latach 60. zajmowała się podwodną fotografią profesjonalnie, a jako kobieta stanowiła prawdziwy fenomen w branży. Oko w oko z rekinem portretuje jej postać z wykorzystaniem zremasterowanych materiałów archiwalnych.

5. Vaiana: Skarb oceanu

Trzy tysiące lat temu najdzielniejsi żeglarze na świecie przemierzali wody południowego Pacyfiku i odkrywali wyspy Oceanii. Jednak w pewnym momencie ich wyprawy ustały na całe tysiąc lat – i nikt nie wie dlaczego…

Vaiana – główna bohaterka tej opowieści i córka wodza wyspy – postanawia przerwać ten bierny okres i dokończyć to, co niegdyś zapoczątkowali jej przodkowie. Jej podróż stanie się okazją do poznania zadufanego w sobie półboga, Mauiego.

6. To nie wypanda

Mei Lee była córką, jaką chce mieć każdy rodzic. Niesprawiająca kłopotów w domu i w szkole dziewczynka siłą rzeczy musiała jednak wkroczyć w okres dojrzewania. Ten zaś jest wielką niewiadomą – nie tylko dla otoczenia, ale przede wszystkim dla samych zainteresowanych.

Dla Mei był chaosem. Już sama niestabilność emocjonalna jest sporym wyzwaniem. Dorzućmy do tego… transformację w wielką pandkę rudą za każdym razem, gdy ta daje o sobie znać i armagedon gwarantowany.

7. Luca

Bohaterowie tego filmu na Disney+ również dojrzewają i doświadczają przemian. Tym razem efekt transformacji jest jednak zgoła inny, podobnie jak jej powód. Nie uskutecznia jej już bowiem nagły przypływ emocji, a… jedna kropla wody. Tyle wystarczy, by pokrzyżować beztroskie wakacje dwójki przyjaciół, ujawniając ich prawdziwą tożsamość.

8. Nasze magiczne Encanto

Kolejna propozycja to opowieść o nadzwyczajnej dziewczynie – Mirabel – której niezwykłość można by postrzegać jako swego rodzaju wybrakowanie. Magia kolumbijskiego Encanto sprawiła, że dzieci w jej rodzinie zostały obdarowane wyjątkowymi zdolnościami. Wszystkie poza nią samą… To jednak ona wkrótce okaże się ostatnią deską ratunku dla swego rodu. 

9. Morderstwo w Orient Expressie

Trzynastu współpasażerów, a wśród nich nieznany sprawca zbrodni dokonanej na wpływowym biznesmenie. Słynny detektyw, Hercules Poirot, staje przed wyzwaniem rozwiązania tej zagadki. Wszystko to w realizacji ekranizacji powieści kryminalnej Agathy Christie pod tym samym tytułem.

10. Wschodząca gwiazda

Film zamykający dzisiejsze zestawienie to historia oparta na faktach, której bohaterów nie trzeba nikomu przedstawiać. Giannis, Tanasis i Kostas Antetokounmpo – niegdyś imigranci na granicy deportacji, dziś legendy NBA. Niniejszy tytuł obrazuje ich niezwykłą drogę na sam szczyt.

Zapowiedzi nowych filmów

Subskrybenci Disney+ już mogą odliczać dni do kolejnych premier filmowych. Wśród tych najbliższych znajdują się: Z-O-M-B-I-E-S 3 (15 lipca) – produkcja dla nastolatków, która bawi i uczy; LEGO Star Wars: Summer Vacation (5 sierpnia), będące kolejną wariacją o LEGO w świecie Gwiezdnych Wojen oraz Pinocchio Roberta Zemeckisa (8 września).

Źródło: materiały prasowe

Może Cię zainteresować:

Z wykształcenia prawniczka i specjalistka ds. social mediów. Z zamiłowania pasjonatka podróży, kina i swojego królika. Na co dzień stara się otaczać wszystkim, co inspiruje i uwrażliwia, aby potem móc przelać (nie wylać!) to na klawiaturę swojego komputera.