Aplikacje sportowe do treningu i ćwiczeń w domu

02.03.2023 |
| Clock Przeczytasz w 5 Minuty
Aplikacje sportowe do treningu i ćwiczeń w domu
Przeczytasz w 5 Minuty
Zwiększ rozmiar tekstu

Nie każdy jest tak zdyscyplinowany, aby trzymać się ustalonych zadań, również jeśli chodzi o uprawianie aktywności fizycznej. Jednak z pomocą przychodzą aplikacje sportowe do ćwiczeń i fitness, które pozwalają dokładnie trzymać się treningów i skutecznie zastępują trenerów personalnych. Więc jeśli nie chcesz płacić dodatkowo osobistemu trenerowi i potrzebny Ci jest tylko określony schemat treningowy, do którego zawsze będzie można zajrzeć, zapoznaj się z najlepszymi aplikacjami sportowymi do ćwiczeń i fitness. Wybierz tą, którą najbardziej odpowiada Twoim oczekiwaniom.

10 najlepszych aplikacji fitness

Poniżej opisujemy najlepsze aplikacje fitness do uprawiania sportu.

MapMyFitness – darmowa aplikacja treningowa

najlepsze aplikacje sportowe

Aplikacja ta zajmuje się głównie rejestrowaniem czasu aktywności fizycznej, spalonymi kaloriami i przebytym dystansem. Baza ćwiczeń do wyboru jest bardzo bogata i obejmuje m.in. bieganie, pływanie czy ćwiczenia na siłowni. Platforma  pozwala również na prowadzenie dziennika żywieniowego, dzięki czemu dowiesz się, ile powinieneś jeść w ciągu dnia i zapiszesz co zjadłeś. Wszystkie podstawowe funkcje dostępne w tej aplikacji są całkowicie darmowe.
Jeżeli będziesz zainteresowany dodatkowymi opcjami np. planami treningowymi czy analizą pracy serca, możesz wykupić pakiet miesięczny lub roczny.

Nike Training Club – aplikacja do ćwiczeń w domu

Aplikacja przeznaczona jest głównie dla osób, które chcą poćwiczyć, ale niekoniecznie na siłowni czy w terenie. NTC skierowane jest zarówno do kobiet, jak i do mężczyzn. Wcześniejsza wersja prezentowała ćwiczenia tylko dla płci pięknej. W aplikacji można wybrać jeden zestaw ćwiczeń lub całościowy plan treningowy. Poziom zaawansowania możesz dopasować do swoich możliwości. Dla każdego ćwiczenia przygotowana jest instrukcja w formie video. Plan treningowy rozpisany jest na każdy dzień. Aplikacja przypomina o czasie treningu, a jeśli nie jesteś w stanie go wykonać, możesz go przełożyć na dowolny dzień.

8Fit – aplikacja fitness za darmo

najlepsze aplikacje fitness

Platforma ta jest jedną z lepszych opcji dla osób zaczynających swoją przygodę ze zdrowym trybem życia. Programy treningowe są proste, tak samo jak polecane do przygotowania posiłki. Zanim rozpoczniesz docelowy plan treningowy, musisz wykonać próbny trening siłowy, aby móc dobrze dopasować rodzaj zaawansowania podczas ćwiczeń. Codziennie otrzymujesz przypomnienie o wykonaniu treningu. Dzięki temu, że plan żywieniowy i treningowy jest całkowicie spersonalizowany, łatwiej jest zadbać o sylwetkę i zdrowe odżywianie. Aplikacja dostępna jest w wersji darmowej oraz płatnej wersji PRO.

Home Workout – No Equipments – aplikacja fitness ćwiczenia

aplikacje sportowe do ćwiczeń w domu

Aplikacja dla osób chcących budować tkankę mięśniową bez konieczności chodzenia na siłownię. Wszystkie ćwiczenia mogą być wykonywane bez dodatkowych sprzętów, ponieważ wystarczy ciężar Twojego ciała. Platforma pozwala automatycznie śledzić wagę i postępy treningowe. Ćwiczenia przedstawione są w formie video, dlatego zawsze możesz spojrzeć, czy wykonujesz swój trening w sposób prawidłowy.

30 Day Fitness at Home – aplikacja sportowa

Jak sama nazwa wskazuje, aplikacja pozwala swoim użytkownikom w ciągu 30 dni na poprawę ogólnej kondycji i sylwetki. Platforma może być podłączona do aplikacji Google Fit, aby móc kontrolować ilość spalonych kalorii. Aplikacja codziennie przypomina do zrobieniu treningu a szczegółowy instruktaż pokazany jest w formie video. Polubią ją zarówno amatorzy, osoby średniozaawansowane, jak i wysokozaawansowane. Wszystkie treningi rozpisane są na 30 dni i każdy z planów przedstawia inny zestaw ćwiczeń.

MyFitnessPal – aplikacja fitness na Android

aplikacje do ćwiczeń

Aplikacja służy do szczegółowego zapisywania posiłków, zjadanych w ciągu dnia. Pozwala lepiej zorganizować swoje pożywienie pod kątem utrzymania, spadku lub wzrostu wagi. Podczas tworzenia swojego konta należy podać informację o wadze i ile chcielibyśmy utracić jej w ciągu tygodnia. Na tej podstawie aplikacja wylicza bilans kaloryczny, który powinniśmy jeść każdego dnia. Baza produktów, z których można wybierać w aplikacji, jest bardzo szeroka, dlatego każdy powinien się w niej odnaleźć.

JEFIT – aplikacja fitness za darmo

Aplikacja zapewnia bazę ponad 1300 ćwiczeń, dzięki czemu możesz tworzyć najbardziej spersonalizowane plany treningowe oraz śledzić swoje postępy. Dla każdego ćwiczenia możesz ustawić odrębny cel, zapisywać ilość powtórzeń a timer będzie odliczał przerwy pomiędzy kolejnymi powtórzeniami. Możesz obliczyć siłę swoich mięśni i wytrzymałość podając wagę, wiek oraz jakie ćwiczenia zostały przez Ciebie wykonywane w danym miesiącu. Sprawdzisz również, jakie grupy mięśniowe były przez Ciebie najbardziej trenowane w ciągu ostatnich dwóch tygodni.

J&J Official 7 Minute Workout App – darmowa aplikacja do ćwiczeń

Jeśli szukasz aplikacji, która przewiduje krótkie treningi, ponieważ jesteś na co dzień osobą zapracowaną, to ta platforma będzie jedną z lepszych dla Ciebie. Zapewnia  7-minutowy trening, który uwzględnia wszelkie potrzeby. Jest idealna dla osób początkujących i średniozaawansowanych. Dodatkowo jest całkiem darmowa.

Fitness Buddy – motywująca aplikacje fitness

Aplikacja monitoruje aktywność siłową i cardio. Jej interfejs jest bardzo intuicyjny, więc zapewnia łatwą obsługę. Pierwsze 500 zestawów ćwiczeń użytkownik otrzymuje całkowicie za darmo, a po ich wykorzystaniu, należy uiścić jednorazowo 5USD, aby móc dalej korzystać z aplikacji. Możesz dodawać w niej swoje treningi, kontrolować masę ciała, przeglądać historię ćwiczeń czy skorzystać z zegara odpoczynkowego z autostartem.

PEAR Personal Fitness Coach – aplikacja fitness na iPhone i Android

najlepsze aplikacje sportowe

Platforma ta oferuje treningi z głosowym coachem treningowym. Przedstawia gotowe plany treningowe, w których znajdzie się zarówno joga, jak i trening cardio czy siłowy. Aplikacja pomaga w stopniowym zwiększaniu aktywności, a w przypadku treningów siłowych, pozwala również na stopniowe zwiększanie ciężaru. Do pobrania za darmo, ale po upływie 14-dniowego okresu próbnego, należy uiścić opłatę, aby móc korzystać z aplikacji dalej. W trybie miesięcznym wynosi ona 6 USD a rocznym 40 USD.

Zgłodniałeś po treningu? Te aplikacje Ci pomogą
Jak zamawiać jedzenie na dowóz? 5 aplikacji do zamawiania jedzenia

Może Cię zainteresować:

Z wykształcenia dziennikarz prasowy i coach. Tworzeniem treści zajmuje się zawodowo od kilku lat. Pisanie i dobra książka są nieodłącznymi atrybutami w jej życiu. Po latach doszła pasja do gotowania i sprzedaży. Uwielbia nowe technologie, które na co dzień może wykorzystywać w swoim życiu. Uparcie dąży do osiągania celów i nawet dobrze jej to wychodzi.