Search icon

Najlepsze darmowe aplikacje pogodowe na Androida i iOS

31.03.2023 |
| Clock Przeczytasz w 3 Minuty
Najlepsze darmowe aplikacje pogodowe na Androida i iOS
Przeczytasz w 3 Minuty
Zwiększ rozmiar tekstu

Aplikacje pogodowe są dziś już nierozłącznym elementem każdego smartfona. Cała procedura sprawdzenia pogody za pomocą telefonu jest niezwykle prosta i zazwyczaj ogranicza się do jednego, góra kilku kliknięć.

Dedykowane aplikacje pozwalają sprawdzić szczegóły pogodowe na najbliższe godziny, ale również i dni. Dzięki temu jesteśmy w stanie szybko i wygodnie zaplanować spacery, podróże i wiele innych aktywności. Warto jednak sięgać po określone aplikacje wyróżniające się swoją funkcjonalnością i designem.

Ranking aplikacji pogodowych Android i iPhone

AccuWeather – najlepsza prognoza pogody

aplikacja pogoda AccuWeather

Chyba każdy użytkownik smartfona z Androidem zna tę aplikację. Jej popularność wynika z bardzo łatwego w obsłudze interfejsu, podzielonego na karty. Możesz znaleźć w nim szczegóły dotyczące prognozy pogody krótko-, jak i długoterminowej. Wyposażona jest w proste widgety pogodowe, które ją dodatkowo uatrakcyjniają. Daje możliwość sprawdzenia pogody w różnych częściach świata. Z jej możliwości korzysta około 1,5 mld ludzi dziennie.

1Weather – najlepsza aplikacja pogodowa

1Weather - aplikacja pogodowa

W przypadku tej darmowej aplikacji mamy do czynienia z bardziej rozbudowanym interfejsem, który podczas użytkowania dokładnie obrazuje nam, z jaką pogodą mamy do czynienia w danym regionie. Tutaj również wybierzesz kilka lokalizacji, które będą na bieżąco aktualizowane. Znajdziemy w niej aktualne warunki i szczegółową prognozę na 48 godzin. Dodatkowo możemy sprawdzić przewidywaną pogodę na 7 kolejnych dni.

Today Weather – aplikacja z prognozą pogody

aplikacja prognoza pogody Today Weather

Aplikacja na Androida Today Weather co prawda jest dość nowa i nie pokazuje prognozowanej pogody na kilka dni w przód, ale za to powie nam wiele o jakości powietrza w danym miejscu oraz wielkości promieniowania UV. Dodatkowo wyposażona jest w alarm deszczowy. Aplikacja daje możliwość wyboru kilku widgetów pogodowych, więc możesz wybierać spośród prostszych i rozbudowanych form informowania o pogodzie.

Weather Channel – najdokładniejsza pogoda na telefon

aplikacja radar pogodowy Weather Channel

Jedna z najdokładniejszych i najprostszych w obsłudze aplikacji pogodowych na iPhone (i smartfony Android). Prezentuje się ona niewyszukanie, ale nowocześnie. Dzięki niej sprawdzisz najbardziej prawdopodobną pogodę w danej lokalizacji, nawet z kilkudniowym wyprzedzeniem oraz ustawisz wymagane przez siebie alerty pogodowe, które poinformują Cię np. o dużych opadach deszczu. Widget pogodowy tej aplikacji zmienia się w zależności od pory dnia i jest bardzo przyjemny dla oka.

Aplikacja pogodowa WeatherPro – najlepsza sprawdzalność nie tylko temperatury i opadów

aplikacje pogodowe  Weather Pro

W jej przypadku otrzymujesz prognozę pogody na cały tydzień. Cały czas jest ona aktualizowana z dokładnością do 3 godzin. Oprócz standardowych funkcjonalności oferuje również możliwość sprawdzenia ciśnienia atmosferycznego, kierunku wiatru, czy wilgotności powietrza. Aplikacja ta wyróżnia się przede wszystkim skutecznością i dokładnością.

Pogoda & Radar – darmowa aplikacja pogodowa

Bardzo udana i popularna aplikacja pogodowa dostępna za darmo na telefony z Androidem oraz iOS. Oferuje zarówno prognozę godzinową, jak i długoterminową, która jest prezentowana w przejrzystej i czytelnej formie. Umożliwia ustawienie powiadomień push, które będą wyświetlać ostrzeżenia pogodowe o nagłych i gwałtownych zjawiskach meteorologicznych tj. burze, czy intensywne opady lub mocny wiatr. Oprócz tego aplikacja informuje o pyleniu, co jest szczególnie przydatne dla alergików, a także pokazuje aktualny stopień zanieczyszczenia powietrza (smog), co z kolei przydaje się w sezonie zimowym.

Mogą Cię zainteresować:

Z wykształcenia dziennikarz prasowy i coach. Tworzeniem treści zajmuje się zawodowo od kilku lat. Pisanie i dobra książka są nieodłącznymi atrybutami w jej życiu. Po latach doszła pasja do gotowania i sprzedaży. Uwielbia nowe technologie, które na co dzień może wykorzystywać w swoim życiu. Uparcie dąży do osiągania celów i nawet dobrze jej to wychodzi.