Najlepsze anime na Netflix – TOP 15 filmów i seriali

27.05.2023 |
| Clock Przeczytasz w 4 Minuty
Najlepsze anime na Netflix – TOP 15 filmów i seriali
Przeczytasz w 4 Minuty
Zwiększ rozmiar tekstu

Japońskie animacje mają swoich fanów na całym świecie. Charakterystyczny styl, różnorodność gatunkowa i nastawienie na różne grupy wiekowe odbiorców sprawiły, że tych nieustannie przybywa.

Doskonale zdaje sobie z tego sprawę serwis Netflix, który może pochwalić się największą bazą filmów i seriali anime spośród dostępnych na rynku platform VOD. Najlepsze z nich postanowiliśmy zebrać w jednym miejscu, aby ułatwić poszukiwania każdemu miłośnikowi japońskich produkcji. Wśród tych znalazły się m.in. perełki, takie jak “Hunter x Hunter”, “Cowboy Bebop”, “Violet Evergarden” czy głośny ostatnimi czasyCyberpunk: Edgerunners”. Na co jeszcze warto zwrócić uwagę? Odpowiedź znajdziecie poniżej.

1. Hunter x Hunter

“Hunter x Hunter” – anime Netflixa, oparte na mandze autorstwa Yoshihiro Togashiego o tym samym tytule – opowiada historię nastoletniego Gona, chłopca, który po odkryciu prawdy o swoim ojcu decyduje się pójść w jego ślady. Choć jeszcze do niedawna był przekonany co do śmierci rodzica, teraz już wie, że ten zniknął z jego życia, aby realizować się jako Łowca – elitarny przedstawiciel ludzkości. Postanawia więc go odnaleźć i rozwijać jego dziedzictwo. W przygodzie towarzyszy mu troje nowych przyjaciół: Killua, Kurapika i Leorio.

2. Cowboy Bebop

Najlepsze anime Netflixa uzupełnia futurystyczna seria “Cowboy Bebop” – historia osadzona w latach 70. XXI wieku. W świecie, w którym podróże międzyplanetarne na nikim nie robią już wrażenia, policja nie jest w stanie okiełznać kosmicznego półświatka. Na pomoc wzywa więc łowców nagród, którzy przemierzają międzygwiezdne przestworza w poszukiwaniu przestępców, ściganych listami gończymi. Do tych pierwszych należy śmiertelnie niebezpieczny Spike Spiegel.

3. Cyberpunk: Edgerunners

Prezentując polecane anime na Netflix, nie sposób pominąć niedawnej premiery osadzonej w uniwersum Cyberpunka. “Cyberpunk: Edgerunners” to efekt współpracy japońskiego studia Trigger oraz CD Projektu, który skupia się na postaci dzieciaka z ulicy zagubionego w chaotycznym, zdegradowanym moralnie świecie biotechnologii. Ostatecznie obiera on drogę najemnego banity – cyberpunka – co ma zapewnić mu przetrwanie.

4. Miecz zabójcy demonów – Kimetsu no Yaiba

Rodzinny dramat leży u podstaw kolejnego anime na Netflix. Po tym, jak niemal cała rodzina Tanjiro została brutalnie wymordowana, a jego jedyna, pozostała przy życiu siostra – Nezuko – zamieniła się w demona, wstępuje on na wojenną ścieżkę z ciemnymi mocami. Dostrzega bowiem, że wciąż drzemie w niej ludzki pierwiastek, o który gotów jest toczyć bój, aby odzyskać ją dla siebie i świata.

5. Violet Evergarden

Po tym, jak wojna dobiegła końca, młoda dziewczyna pozbawiona emocji poszukuje pracy. Przede wszystkim jednak – sposobu, który pozwoli jej zrozumieć siebie, własną przeszłość i otaczający ją, skomplikowany świat. Pomóc jej w tym ma pisanie listów.  

6. Vinland Saga

Japońskie animacje historyczne reprezentuje “Vinland Saga” – serial poświęcony postaci XI-wiecznego wikinga, Thorfinna (inspiracją dla tej kreacji jest islandzki podróżnik – Thorfinn Karlsefni – który zdołał dotrzeć do Winlandii). Po tym, jak ten stał się świadkiem śmierci własnego ojca, dokonanej rękami przywódcy najemników – Askeladda – w jego głowie narodził się mroczny plan wendety. W tym celu dołącza do grupy jego podwładnych, czekając na idealną okazję…

7. Neon Genesis Evangelion

W dystopijnej rzeczywistości, po tzw. drugim uderzeniu pozostali przy życiu przedstawiciele ludzkości mierzą się z kolejnym zagrożeniem nadciągającym z kosmosu. Tym razem przybiera ono postać Aniołów – ogromnych, trudnych do poskromienia maszyn bojowych, których pochodzenie pozostaje nieznane. Plan obronny zakłada wykorzystanie biomechanicznych robotów o nazwie Eva. Jednym z pilotów maszyn zostaje bohater tej opowieści – Ikari Shinji – dla którego walka z zewnętrznym wrogiem nie jest największym wyzwaniem.

8. Ruchomy zamek Hauru

Jeżeli poszukujecie anime z polskim dubbingiem Netflixa, “Ruchomy zamek Hauru” znajdziecie również w tej wersji językowej. Film przeniesie Was do świata fantasy, w którym jeden czar może nieźle namieszać w ludzkim życiorysie. Taki też los spotkał Sophie – 18-letnią dziewczynę – której zażyłość z czarodziejem o imieniu Hauru sprawiła, że trafiła na celownik jego koleżanki po fachu. Magicznie przemieniona w 90-letnią staruszkę ucieka przed ludźmi, przypadkowo trafiając do ruchomego zamku Hauru, gdzie zatrudnia się w charakterze pomocy domowej. Na miejscu otrzymuje pewną propozycję od spotkanego tam demona.

9. Tokyo Ghoul

Nasz ranking anime Netflixa o odrobinę grozy wzbogaci horror psychologiczny, “Tokyo Ghoul”. Wraz z jego bohaterem – studentem o imieniu Kaneki – przeniesiecie się do rzeczywistości nękanej przez tajemnicze Ghule, żywiące się ludzkim mięsem. Chłopak nie spodziewa się, że już wkrótce stanie się im bliższy niż kiedykolwiek wcześniej.

10. Berserk

Jeżeli mocne, emocjonalne anime na Netflixie to coś, co znajduje się na liście Waszych najbliższych planów, “Berserk” wydaje się idealną propozycją. Poznajcie Gutsa i jego porażająco trudną historię. Doświadczywszy utraty ukochanej, przyjaciół, a nawet części samego siebie, stał się ucieleśnieniem zemsty. Wyrusza więc w drogę, aby z pomocą swojego ogromnego miecza wymierzyć sprawiedliwość temu, który go zdradził. Po piętach depczą mu śmiercionośne demony.

11. Spirited Away

Lista anime Netflixa wydłuża się o kolejny film przygodowy. Wszystko zaczęło się od niepozornego planu przeprowadzki. Mała Chihiro i jej najbliżsi nie zdołają jednak dotrzeć do swojego nowego domu. Po drodze gubią się bowiem, trafiając w miejsce, które sprawia wrażenie opuszczonego. Wkrótce przyjdzie im się przekonać, że wcale nie są w nim sami…

12. Castlevania

“Castlevania” to anime po polsku przeznaczone dla dorosłej widowni i będące adaptacją serii gier o tym samym tytule. W centrum jego akcji znajdujemy łowcę wampirów o imieniu Trevor – ostatniego pozostałego przy życiu przedstawiciela niesławnego rodu Belmont oraz strażnika Europy Wschodniej przed śmiercionośnymi eskapadami Włada Palownika, lepiej znanego jako Drakula. Podczas seansu będziecie mieli okazję obserwować ich ostateczne starcie, kiedy armia pana ciemności dotrze do murów jednego z miast.

13. JoJo’s Bizarre Adventure

Jolyne Cujoh zostaje wrobiona w morderstwo i trafia do więzienia o zaostrzonym rygorze, będącym najgorszym z możliwych do wyśnienia koszmarów. To Green Dolphin Street Prison, znane też jako „Akwarium”. Na miejscu doświadcza niewytłumaczalnych wydarzeń; odkrywa też wstrząsającą prawdę, w której kluczową rolę odgrywają rodzinne sekrety.

14. Mój sąsiad Totoro

Jeżeli Wasze rodzinne plany obejmują familijne, fajne anime na Netflix, “Mój sąsiad Totoro” jest pozycją wartą uwagi. Satsuki, jej młodsza siostra, Mei oraz ich tata przeprowadzają się w zupełnie nowe miejsce – do starego, zaniedbanego domu. Nieznana okolica staje się przedmiotem badań dziewczynek, które chłoną każdy jej detal. Na jej tle w szczególny sposób wyróżnia się wielkie drzewo. Jak się później okaże, stało się ono domem dla ogromnego Totoro. Ten jednak chwilę później znika bez śladu. Granica między snem i jawą zaczyna się zacierać…

15. Higurashi no Naku Koroni

Popularne anime w naszym TOP 15 zwieńcza –  “Higurashi no Naku Koroni” – historia kolejnej, brzemiennej w skutki przeprowadzki. Tej podejmują się Keiichi Maebara oraz jego rodzice. Nie wiedzą jednak, że Hinamizawa – miejsce, które miało być ich oazą spokoju – jest świadkiem dawnej rzezi.

Przed laty miasteczko zostało zalane; jego mieszkańcy zaś przesiedleni. Celem władz było stworzenie pobliskiej tamy, który to pomysł nie spotkał się ze szczególnym entuzjazmem miejscowych. Wskutek braku skuteczności pokojowych form protestu doszło do tragicznych wydarzeń. Ich echo aż do dzisiaj wybrzmiewa w mieścinie; ofiar zaś nieustannie przybywa.

Źródło: materiały prasowe

Może Cię zainteresować:

Z wykształcenia prawniczka i specjalistka ds. social mediów. Z zamiłowania pasjonatka podróży, kina i swojego królika. Na co dzień stara się otaczać wszystkim, co inspiruje i uwrażliwia, aby potem móc przelać (nie wylać!) to na klawiaturę swojego komputera.