Podobno Apple Watch X będzie rewolucją. Co to w praktyce oznacza?

20.08.2023 |
| Clock Przeczytasz w 2 Minuty
Podobno Apple Watch X będzie rewolucją. Co to w praktyce oznacza?
Przeczytasz w 2 Minuty
Zwiększ rozmiar tekstu

W ostatnim newsletterze Power On, którego autorem jest Mark Gurman z serwisu Bloomberg znaleźć można ciekawe informacje na temat kolejnych generacji zegarka Apple Watch. Już niedługo pojawić ma się rewolucyjny Apple Watch X.

Apple Watch X

Firma Apple planuje podobno całkowitą modernizację swojego smartwatcha. Nowe urządzenie zadebiutuje prawdopodobnie w przyszłym roku, ponieważ to właśnie wtedy przypada 10. rocznica prezentacji pierwszego modelu. Gurman zaznaczył jednak, że premiera Apple Watch X może odbyć się również w 2025 roku. Dodajmy bowiem, że oryginalny Apple Watch został zaprezentowany w 2014 roku, a na rynek wprowadzono go rok później.

Nietrudno zgadnąć, że nazwa Apple Watch X odnosi się do wydanego w 2017 roku iPhone’a X. Smartfon także pojawił się po 10 latach od premiery pierwszej generacji.

Mówi się, że Apple pracuje nad cieńszą obudową oraz różnymi sposobami mocowania pasków do urządzenia.

Obecnie stosowane rozwiązanie nie zmieniło się od 9 lat, ale zapewnia kompatybilność pasków ze wszystkimi generacjami. Jednym z pomysłów jest podobno magnetyczne mocowanie, które pozwoli na zwolnienie sporej ilości przestrzeni wewnątrz obudowy i wykorzystanie jej na przykład na montaż bardziej pojemnej baterii.

Kolejnymi nowościami mogą być wyświetlacz wykonany w technologii microLED oraz czujnik służący do monitorowania ciśnienia krwi użytkownika.

A co z Apple Watch Series 9?

Gurman wspomniał także o zegarkach Apple Watch Series 9. Zmianą w porównywaniu do Series 8 ma być jedynie nowy, bardziej wydajny procesor oraz nowe wersje kolorystyczne. Według niego ma to być najmniejsza aktualizacja sprzętowa w historii tych zegarków.

Źródło: Newsletter Power On, Grafika: Ian Zelbo. Na zdjęciu głównym Apple Watch Ultra.

Może Cię zainteresować:

TEMATYKA:
Bloger technologiczny z zamiłowania. Od 2011 roku korzysta z urządzeń marki Apple i interesuje się perypetiami tej firmy, ale nie straszne mu inne tematy związane z nowoczesną technologią użytkową.