Na noże 2 – są już pierwsze zdjęcia z planu i oficjalna data premiery na Netflix

26.08.2022 |
| Clock Przeczytasz w 2 Minuty
Na noże 2 – są już pierwsze zdjęcia z planu i oficjalna data premiery na Netflix
Przeczytasz w 2 Minuty
Zwiększ rozmiar tekstu

Podczas gdy jedni odchodzą od kosztownych premier VOD, inni upatrują w nich swojej szansy. Popularna komedia kryminalna “Na noże” z Danielem Craigiem w roli głównej doczeka się swojej kontynuacji… na Netfliksie. Ujawniono już pierwsze zdjęcia i datę premiery.

Na noże 2 – dokąd zabiorą nas twórcy filmu?

Pierwsza odsłona filmowej serii okazała się wielkim sukcesem kinowym. Na swoim koncie zgromadziła bowiem przeszło 300 milionów dolarów, o nominacji do Oscara za scenariusz nie wspominając. Jakiś czas temu pałeczkę przejął Netflix, wykupując prawa do kontynuacji produkcji pt. “Glass Onion” (taki brzmi oficjalny tytuł) za niebagatelne 450 milionów dolarów!

W jakiej historii upatruje szans na zwrot tak olbrzymiej inwestycji? Fabuła ”Na noże 2” wciąż pozostaje niemałą zagadką. Wiadomo już, że w roli Benoita Blanca powróci Daniel Craig, stając tym samym przed kolejną kryminalną zagadką: 

W drugiej części filmu »Na noże« detektyw Benoit Blanc udaje się do Grecji, aby rozwikłać zagadkę morderstwa i wytypować sprawcę z barwnego grona podejrzanych. 

Poza tym zdradzono naprawdę niewiele – taka jednak natura kryminałów. Tutaj każdy szczegół ma znaczenie, a wszechobecna tajemnica stopniuje napięcie. 

Aby jednak nakreślić, czego możemy się spodziewać, warto rzucić okiem na historię znaną z pierwszej odsłony serii. Prowadzone wówczas śledztwo skupiało się wokół tajemniczej śmierci słynnego autora powieści kryminalnych – Harlana Trombleya – tuż po jego 85. urodzinach. 

Dzień wcześniej w należącej do denata posiadłości miała miejsce impreza z tej okazji, w której uczestniczyła jego rodzina. Podejrzanych więc nie brakuje. Złożoność relacji rodzinnych podsuwa zaś coraz to nowsze motywy. Detektyw Blanc nie odpuści, póki nie wskaże winnego.

Na noże 2 – obsada aktorska

Jako reżyser „Na noże 2” powróci Rian Johnson, będący też, wraz z Ramem Bergmanem, współtwórcą scenariusza do filmu. Oprócz wspomnianego już Craiga na ekranie zobaczymy również: Edwarda Nortona, Kathryn Hahn, Kate Hudson, Janelle Monáe, Lesliego Odom Jr., Jessicę Henwick, Madelyn Cline, oraz Dave’a Bautista.

Na noże 2 – kiedy premiera?

“Na noże 2” zadebiutuje na Netfliksie jeszcze w tym roku. Premiera filmu zaplanowana jest na 23 grudnia. Co więcej, wiadomo już, że powstanie trzecia część serii! 

Źródło: Netflix

Może Cię zainteresować:

Z wykształcenia prawniczka i specjalistka ds. social mediów. Z zamiłowania pasjonatka podróży, kina i swojego królika. Na co dzień stara się otaczać wszystkim, co inspiruje i uwrażliwia, aby potem móc przelać (nie wylać!) to na klawiaturę swojego komputera.