Search icon

Logi AI Prompt Builder – skrót do ChatGPT w klawiaturach i myszkach Logitech

28.04.2024 |
| Clock Przeczytasz w 3 Minuty
Logi AI Prompt Builder – skrót do ChatGPT w klawiaturach i myszkach Logitech
Przeczytasz w 3 Minuty
Zwiększ rozmiar tekstu

Najnowsze modele urządzeń wskazujących marki Logitech dostaną bardzo ciekawą i innowacyjną funkcję. Mowa o dodatkowym przycisku, który trafi do najnowszych modeli myszek i klawiatur tej marki. Jego zadanie jest zaskakujące, ale… pokochamy to rozwiązanie.

Myszki i klawiatury Logitech z dodatkowym klawiszem dla funkcji AI

Nie da się ukryć, że jesteśmy w trakcie rewolucji związanej ze sztuczną inteligencją. Premiera ChatGPT pokazała, że nowoczesne oprogramowanie przyda się nam na wiele sposobów. Inteligentne narzędzie pozwala szybko tworzyć podsumowania dłuższych treści, generować teksty, czy tłumaczyć coś na inny język. Zainteresowanie tym i podobnymi narzędziami wykorzystują producenci sprzętu. Ostatnio informowaliśmy choćby o nowych słuchawkach Nothing Ear z obsługą ChatGPT. Dziś dowiadujemy się, że przycisk uruchamiający narzędzie AI pojawi się też w myszkach i klawiaturach Logitecha.

Mając nową myszkę lub klawiaturę marki Logitech odpalimy chatbota OpenAI jednym kliknięciem.

Takie działanie może znacznie przyspieszyć pracę, wyszukanie jakiejś informacji, czy dostęp do innych inteligentnych funkcji ChatGPT. Nowość nie kończy się jednak jedynie na dodaniu kolejnego guzika. Jeszcze ważniejsza jest funkcja Logi AI Prompt Builder. Nowe narzędzie to de facto skrót do chatbota z możliwością wpisywania swojego zapytania. Aby uruchomić funkcję, musimy zainstalować narzędzie Logi Options+. Po wciśnięciu nowego przycisku na myszce lub klawiaturze Logitech, od razu przejdziemy do wpisywania polecenia do ChatGPT.

Logitech SIGNATURE AI EDITION M750 WIRELESS MOUSE
Logitech SIGNATURE AI EDITION M750 WIRELESS MOUSE

Oczywiście, opcji jest tu sporo. Użytkownik może skorzystać z opcji domyślnej lub dostosować działanie Logi AI Prompt Bileter do swoich preferencji. Możemy choćby zaznaczyć tekst i jednym klikiem skopiować go do wiersza poleceń chatbota OpenAI. Możemy dopasować wyniki otrzymywane z ChatGPT do swoich upodobań, w tym stylu i tonu (np. formalny, żartobliwy, itp.), czy przetłumaczyć na inny język.

Logi AI Prompt Builder

Najnowsze oprogramowanie działa na komputerach z systemem operacyjnym Microsoft Windows oraz na macOS (w wersji 12 lub wyższej). Działanie narzędzia może zależeć od tego, czy posiadamy wykupioną płatną opcję ChatGPT Plus. Jeśli tak, dostajemy lepszy model językowy GPT-4, a także m.in. opcję generowania obrazów przez AI. Skróty do wszelkich opcji możemy zaprogramować z użyciem naszej nowej myszki lub klawiatury Logitech.

Logitech SIGNATURE AI EDITION M750 WIRELESS MOUSE
Logitech SIGNATURE AI EDITION M750 WIRELESS MOUSE

Ile kosztuje nowa myszka Logitech Signature AI Edition Mouse?

Logitech Signature AI Edition Mouse – oto nazwa nowej myszy Logitech, która posiada wspomniany klawisz skrótu do ChatGPT. Co ciekawe, sprzęt jest dość niedrogi. Cena to 49.99 dolarów, ale dostępność póki co ograniczono do klientów ze Stanów Zjednoczonych. W końcówce kwietnia trwa przedsprzedaż, a Logitech wyśle zamówione „inteligentne myszki” do klientów w pierwszych dniach maja.

Logitech SIGNATURE AI EDITION M750 WIRELESS MOUSE

Świetną wiadomością jest natomiast fakt, że nie tylko myszki i klawiatury wyposażone w odpowiedni (dodatkowy) przycisk dostaną nowe opcje związane z uruchomieniem ChatGPT. Również posiadacze innego sprzętu Logitech dostaną Logi AI Prompt Builder. Musimy jednak przypisać do tej opcji inny klawisz, czy stworzyć nowy skrót. Opcje będą dostępne na urządzeniach z serii:

  • Logitech MX
  • Logitech Ergo
  • Logitech Studio Series
  • Logitech Signature

Klawiatury Logitech

Myszki Logitech

Zestawy mysz i klawiatura Logitech

Może zainteresują Cię też inne artykuły

Telefonami komórkowymi interesował się jeszcze w czasach, gdy przedrostek “smart”-” oznaczał możliwość wysłania SMS-a. Przed dokonaniem jakiegokolwiek zakupu zawsze ogląda wszystkie recenzje i testy. W wolnych chwilach lubi grać w szachy i na gitarze basowej.