W aplikacji mObywatel ma być jeszcze VOD i transmisje sportowe

17.09.2023 |
| Clock Przeczytasz w 2 Minuty
W aplikacji mObywatel ma być jeszcze VOD i transmisje sportowe
Przeczytasz w 2 Minuty
Zwiększ rozmiar tekstu

Informatyzacja poszczególnych sfer otaczającej nas w Polsce rzeczywistości nie zawsze przebiega pomyślnie. Niejeden serwis jest miejscem wyjątkowo nieintuicyjnym w obsłudze i wyglądającym, jak pierwsza wersja Naszej-Klasy sprzed kilkunastu lat. Chlubnym wyjątkiem jest jednak aplikacja mObywatel 2.0. Nie dość, że jest bardzo funkcjonalna, przejrzysta i często pomocna, to regularnie pojawiają się w niej kolejne funkcje i nowości.

Minister Cyfryzacji zapowiada nową funkcję w mObywatel

Ministerstwo Cyfryzacji chce, aby aplikacja stała się prawdziwym „cyfrowym portfelem”, w którym wyświetlimy wszystkie dokumenty, czy wniesiemy opłaty urzędowe. Poszczególne funkcje mObywatel przydają się obywatelom, ci z kolej chętnie z nich korzystają. A co jeszcze lubią robić Polacy? Oczywiście: oglądać mecze piłkarskie Reprezentacji Polski! Jaki ma to związek z mObywatel?

Janusz Cieszyński zapowiada, że kolejną zmianą będą transmisje meczów polskiej kadry w aplikacji mObywatel.

Gdy pierwszy raz usłyszałem tę informację, pomyślałem, że to żart. Nawet śmieszny, biorąc pod uwagę to, jak ponura jest zwykle polityka. Jeśli taką deklarację przedstawił jednak sam Minister Cyfryzacji – rozważmy ją na poważnie.

Dziś mecze Reprezentacji Polski, nie tylko piłkarskiej, transmituje Telewizja Polska. Spotkania „Biało-Czerwonych” obejrzymy więc w telewizji (zwykle na TVP1 lub TVP2), a także w Internecie. Aby obejrzeć mecze w sieci, wystarczy wejść na stronę internetową TVP Sport.

mObywatel to dziś funkcjonalny, cyfrowy portfel Polaków

Mecze piłkarskie Polaków w aplikacji mObywatel

Na stronie TVP Sport i w aplikacji mobilnej możemy dziś uruchomić player z transmisją meczu na żywo. Wcześniej obejrzymy kilka reklam, a stream dostępny jest jedynie z terenu Polski (a za granicą z użyciem VPN-a). Wyświetlenie podobnego okna w ramach aplikacji mObywatel nie wydaje się więc być zadaniem bardzo skomplikowanym, czy kosztownym w realizacji.

Choć pomysł może się wydawać nieco kuriozalny, mecze piłkarskie w mObywatel mogłyby z miejsca stać się najczęściej używaną funkcją rządowej aplikacji. Polacy mogliby więc zapoznać się wtedy także z innymi – uczciwie przyznając: bardzo przydatnymi w codziennym życiu – funkcjami i zacząć ich używać. Dla polityków byłaby to natomiast okazja do pochwalenia się, jak wielu z nas korzysta z aplikacji mObywatel.

Robert Lewandowski

mTV – polska telewizja w mObywatel-u

Trzeba jeszcze dodać, że nie tylko wydarzenia sportowe miałyby pojawić się w mObywatel. Janusz Cieszyński zapowiedział wzbogacenie rządowej aplikacji mobilnej o funkcję nazwaną roboczo „mTV. Plan zakłada wprowadzenie playera, gdzie wyświetlimy również wyprodukowane za publiczne pieniądze filmy, dokumenty, czy seriale.

Powstaje jednak pytanie, czy tak poważna aplikacja, w której znajdują się najbardziej wrażliwe dane i informacje o nas – od dowodu tożsamości po recepty, powinna zawierać rozrywkowe treści?

Może zainteresują Cię także inne artykuły

Telefonami komórkowymi interesował się jeszcze w czasach, gdy przedrostek “smart”-” oznaczał możliwość wysłania SMS-a. Przed dokonaniem jakiegokolwiek zakupu zawsze ogląda wszystkie recenzje i testy. W wolnych chwilach lubi grać w szachy i na gitarze basowej.