Search icon

“Mroczna materia” – zwiastun i data premiery nowości sci-fi w Apple TV+

17.04.2024 |
| Clock Przeczytasz w 2 Minuty
“Mroczna materia” – zwiastun i data premiery nowości sci-fi w Apple TV+
Przeczytasz w 2 Minuty
Zwiększ rozmiar tekstu

Do Apple TV+ zmierza kolejna już, dobrze zapowiadająca się seria sci-fi – “Mroczna materia”. Co już o niej wiadomo? 

Mroczna materia – zwiastun serialu Apple TV+

Po świetnie przyjętych “Silosie”, “For All Mankind”, “Fundacji” i “Nowej konstelacji” Apple TV+ zapowiada kolejny serial science fiction. Mowa o “Mrocznej materii” (“Dark Matter”), która przenosi na ekran bestsellerową powieść Blake’a Croucha o tym samym tytule. 

Nad całością będzie czuwał sam autor – fani pierwowzoru nie powinni więc obawiać się nadto o ewentualne wypaczenia przy próbie ekranizacji. A czego możemy się po niej spodziewać? – O tym poinformował już serwis w swojej zapowiedzi:

Okrzyknięta jedną z najlepszych powieści science-fiction dekady, »Dark Matter« to opowieść o drodze, której się nie obrało. Serial śledzić będzie losy Jasona Dessena (w tej roli Joel Edgerton), fizyka, profesora i człowieka oddanego rodzinie, który pewnej nocy podczas spaceru po ulicach Chicago zostaje uprowadzony do alternatywnej wersji swojego życia. Cud szybko zamienia się w koszmar, gdy próbuje powrócić do swojej rzeczywistości pośród oszałamiającego krajobrazu życia, które mogło być jego udziałem. W tym labiryncie rzeczywistości wyrusza we wstrząsającą podróż, aby wrócić do swojej prawdziwej rodziny i uratować ją przed najbardziej przerażającym, niepokonanym wrogiem, jakiego można sobie wyobrazić: samym sobą.

Pierwszy zwiastun produkcji jest już dostępny i trzyma w napięciu do samego końca:

Mroczna materia – obsada i twórcy

Pierwszoplanowymi gwiazdami serialu są Joel Edgerton (“Dar”, “Wielki Gatsby”, “Wymazać siebie”) oraz Jennifer Connelly („Piękny umysł”, “Top Gun: Maverick”, “Snowpiercer”). W obsadzie znaleźli się także Alice Braga („Jestem legendą”, „Elizjum”, „Legion samobójców: The Suicide Squad”) i Jimmi Simpson („House of Cards”, „Westworld„).

Showrunnerem produkcji został zaś autor książkowego pierwowzoru, Blake Crouch.

Kiedy premiera w Apple TV+?

“Mroczna materia” w Apple TV+ zadebiutuje 8 maja 2024 roku pierwszymi dwoma odcinkami. Kolejne będą dodawane do biblioteki serwisu co tydzień, w środę.

Pamiętaj o odebraniu darmowego dostępu do Apple TV+ przy zakupie nowego iPhona

Źródło: Apple TV+

Może Cię zainteresować:

Z wykształcenia prawniczka i specjalistka ds. social mediów. Z zamiłowania pasjonatka podróży, kina i swojego królika. Na co dzień stara się otaczać wszystkim, co inspiruje i uwrażliwia, aby potem móc przelać (nie wylać!) to na klawiaturę swojego komputera.