Motorola RAZR 40 Lite – co wiadomo o „tanim” składaku?

28.04.2023 |
| Clock Przeczytasz w 2 Minuty
Motorola RAZR 40 Lite – co wiadomo o „tanim” składaku?
Przeczytasz w 2 Minuty
Zwiększ rozmiar tekstu

Gdy wydawało się, że producenci smartfonów nie są w stanie wymyślić już nowego, na rynku pojawiły się „składaki”. Ich popularność wciąż nie jest zbyt duża, choć modele takie jak Samsung Galaxy Z Flip, czy Motorola RAZR zdobyły uznanie wielu klientów. Powód, dla którego telefony ze składanym ekranem nie są zbyt częstym wyborem jest prosty – chodzi o ich wysoką cenę. Ciężko znaleźć takie urządzenie poniżej 4000 złotych, a typowy koszt zakupu to nawet dwukrotnie więcej. Jeden z producentów chce nieco zmienić ten stan rzeczy. Motorola RAZR 40 Lite ma być najtańszym „składakiem” w gamie. Czy odniesie sukces?

Motorola RAZR 40 Lite – zapowiedź tańszej wersji składanego modelu

Dotychczas Motorola posiadała w swojej ofercie tylko jeden składany model. RAZR 2022 debiutowała z ceną od 5499 do 5999 złotych. Dziś możemy ją jednak znaleźć za nieco poniżej 4000 złotych, W podobnej cenie oferowany jest jeden z największych konkurentów – Samsung Galaxy Z Flip 4. Dopisek „Lite” w nazwie najnowszego modelu może więc oznaczać jeszcze tańsze urządzenie.

Motorola RAZR 40 Lite

Póki co nie jesteśmy jednak nawet pewni, jaką nazwę otrzyma najnowszy model. Prawdopodobnie producent doda nawiązującą do innych modeli nazwę „40”.

Motorola RAZR 40 Lite ma być najtańszym, składanym modelem w gamie. Nie znaczy to, że będzie tanim urządzeniem.

Gamę powinny uzupełnić modele Motorola RAZR 40, RAZR 40 Plus i topowa Motorola RAZR 40 Ultra.

Motorola RAZR Lite

Przecieki na temat wyglądu pojawiły się na jednym z indyjskich kont na Twitterze. Widzimy na nich dość skromnej wielkości ekran zewnętrzny. Przy przekątnej około 1,5 cala wyświetlimy tam zegar, czy bardzo skrócone powiadomienia. W topowym RAZR 40 Ultra, podobnie jak w najnowszym Galaxy Z Flip 5, ekran ten ma być sporo większy. Mowa o przekątnej nawet 3,5″.

Ile będzie kosztowała Motorola Razr Lite 2023?

Dziś każdy składany telefon jest wciąż pewnego rodzaju nowinką technologiczną. Producenci stają na głowie, aby ulepszyć zarówno zginany ekran, jak i zawias w konstrukcji. Ile może więc kosztować najtańsza, składana Motorola? „Budżetowy” model powinien zadebiutować z ceną między 4500 a 4900 złotych. Jeśli po pewnym czasie, co jest dość typowe, stanieje, będzie prawdziwą okazją. Cena poniżej 4000 złotych oznaczałaby, że klienci mogą dostać najtańszy model ze składanym ekranem wśród nowoczesnych smartfonów.

Kiedy premiera Motorola Razr 40 Lite 2023?

Wiele wskazuje na to, że premiera Motoroli RAZR 40 Lite odbędzie się już niedługo. W sieci znajdziemy doniesienia wskazujące na to, że premierę zaplanowano jeszcze na maj.

Źródło zdjęć: MySmartPrice

Może zainteresują Cię także inne artykuły

TEMATYKA:
Telefonami komórkowymi interesował się jeszcze w czasach, gdy przedrostek “smart”-” oznaczał możliwość wysłania SMS-a. Przed dokonaniem jakiegokolwiek zakupu zawsze ogląda wszystkie recenzje i testy. W wolnych chwilach lubi grać w szachy i na gitarze basowej.