Moto X40 bez tajemnic! Motorola ma topowego Snapdragona 8 Gen 2

11.11.2022 |
| Clock Przeczytasz w 2 Minuty
Moto X40 bez tajemnic! Motorola ma topowego Snapdragona 8 Gen 2
Przeczytasz w 2 Minuty
Zwiększ rozmiar tekstu

Dzięki informacjom pochodzącym z chińskiego urzętu TENAA poznaliśmy nie tylko wygląd nowej Motoroli, ale też jej specyfikację. Moto X40 posiada naprawdę potężną specyfikację, jak przystało na flagowy model tego znanego producenta.

Motorola moto X40 ze Snapdragonem 8 Gen2

Choć nie zostało to przedstawione wprost, o procesorze Motoroli moto X40 wiemy, że ma osiem rdzeni i taktowanie 3 GHz. Bez trudu domyślamy się więc, że mowa o najnowszym układzie Qualcomm Snapdragon 8 Gen2. W najnowszym modelu będzie współpracował z 8, 12, a nawet 16 gigabajtami szybkiej pamięci RAM. Kto wie, być może we flagowcu Motoroli pojawi się superszybka pamięć Samsung LPDDR5X?

W zależności od wersji moto X40 może posiadać baterię o pojemności 4450 lub 4950 mAh.

Nieco mniejsza pojemność może oznaczać zastosowanie układu wyjątkowo szybkiego ładowania. Mowa o ładowaniu z mocą 65 W, a także ładowaniu bezprzewodowym i zwrotnym. Podobny zabieg stosowali już inni producenci. Nowe urządzenie waży niecałe 200 gramów (196 g) i ma wymiary 161 x 74 x 8.5 milimetra. Z pewnością flagowy model zostanie wyposażony w najnowszy system operacyjny Android 13.

Wygląd Motoroli moto X40
fot. TENAA

Flagowy zestaw aparatów w nowej Motoroli

Następca Motoroli X30 będzie posiadał równie dobry, a zapewne nawet lepszy zestaw obiektywów aparatu z tyłu. Główne „oczko” oraz obiektyw szerokokątny mają matryce 50 MP, natomiast teleobiektyw posiada sensor 12 MP. Możemy się tu spodziewać optycznej stabilizacji obrazu, być może nie tylko w głównym obiektywie. Przednia kamerka ma 60 MP. Zestaw aparatów pozwoli na nagrywanie filmów 4K.

Zdjęcia obejrzymy na wysokiej klasy ekranie OLED 6,7″ z rozdzielczością Full HD+.

Po tak świetnie wyposażonym smartfonie możemy się spodziewać, że będzie miał podniesioną częstotliwość odświeżania obrazu – 120, 144 lub nawet 165 Hz. W kwestii wyświetlacza moto X40 mamy jeszcze jedną zagadkę. Pewne źródła informują, że być może w jednej z wersji pojawi się kamerka selfie ukryta pod ekranem.

Pojemność pamięci to zapewne 128-256 GB i 512 GB w odmianie z 16 GB RAM. W smartfonie zapewne znajdą się głośniki stereo, czytnik odcisku palca w ekranie, być może obudowa zostanie także uszczelniona. Model ten oczywiście posiada 5G, NFC i zestaw modułów łączności.

Dokładna data premiery telefonu Motorola moto X40 nie jest jeszcze oficjalnie potwierdzona.

Może zainteresują Cię także

TEMATYKA:
Telefonami komórkowymi interesował się jeszcze w czasach, gdy przedrostek “smart”-” oznaczał możliwość wysłania SMS-a. Przed dokonaniem jakiegokolwiek zakupu zawsze ogląda wszystkie recenzje i testy. W wolnych chwilach lubi grać w szachy i na gitarze basowej.