Po flagowcach przyszedł czas na budżetowy telefon. Premiera Motorola moto e22

16.09.2022 |
| Clock Przeczytasz w 2 Minuty
Po flagowcach przyszedł czas na budżetowy telefon. Premiera Motorola moto e22
Przeczytasz w 2 Minuty
Zwiększ rozmiar tekstu

Kilka dni temu informowaliśmy o premierze trzech nowych telefonów Motorola Edge 30. W zależności od wariantu mogą z powodzeniem konkurować wśród urządzeń w przedziale cenowym 2-5 tysięcy złotych. Równocześnie z całkiem niezłymi i wydajnymi smartfonami producent planuje jednak uzupełnienie swojej oferty o tańsze modele. Wkrótce do sprzedaży może więc trafić między innymi budżetowa Motorola moto e22.

Motorola moto e22 – czy warto zainteresować się tym tanim smartfonem?

W Internecie są już dostępne rendery ukazujące wygląd najnowszego modelu. Motorola moto e22 wygląda, jak… inne telefony. Przypomina nie tylko pozostałe smartfony Motoroli, ale też niektóre urządzenia konkurencji. Zgodnie z panującą modą dwa sporej wielkości oczka aparatów znajdują się na wydzielonej wyspie, a telefon dostępny jest w kilku efektownie wyglądających kolorach.

motorola moto e22
Motorola moto e22 w trzech wersjach kolorystycznych

Tak jak moglibyśmy się spodziewać po budżetowym urządzeniu, Motorola moto e22 posiada kamerkę do selfie umieszczoną we wcięciu ekranu w kształcie łezki. Także dość szerokie ramki sugerują niską cenę urządzenia.

Motorola moto e22 może się podobać, przypomina nieco znacznie droższe smartfony Motorola Edge 30.

Za wydajność urządzenia odpowiedzialny jest prawdopodobnie procesor MediaTek Helio G37. Podstawowy układ wykonany jest w technologii 12 nm i ma osiem rdzeni, z których cztery najszybsze rozpędzają się do 2,3 GHz. Pozostałe rdzenie odpowiadają za energooszczędność i są wolniejsze (1,8 GHz). Procesor nie obsługuje 5G, co nie dziwi w tej półce cenowej.

Jaki ekran w moto e22?

Wyświetlacz Motoroli moto e22 będzie miał 6,5″ wielkości. Zgodnie z zapowiedziami jest to ekran IPS LCD z odświeżaniem 90 Hz, co byłoby miłym zaskoczeniem w tanim smartfonie. Rozdzielczość wyświetlacza prawdopodobnie wynosić będzie HD+. Dwa aparaty z tyłu obudowy mają mieć 16 MP.

Motorola moto e22 ma posiadać dość standardowej wielkości baterię – 5000 mAh. Przy dość energooszczędnych podzespołach i niskiej rozdzielczości ekranu powinna wystarczyć na dwa dni użytkowania. W przeciekach dowiadujemy się też o obecności złącza słuchawkowego 3,5 mm, jak również obsługę technologii Dolby Atmos. Smartfon będzie pracował pod kontrolą systemu operacyjnego Android 12.

Kiedy premiera Motoroli moto e22?

Premiera urządzenia prawdopodobnie odbędzie się w najbliższy piątek – 16 września 2022 roku. Od razu trafi na rynek w trzech kolorach. Obudowa może być biała, ciemno-granatowa lub błękitna. Nie znamy jeszcze ceny urządzenia, ten budżetowy smartfon powinien jednak kosztować około 600 złotych.

Motorola E22


Wciąż musimy jednak trochę poczekać na potwierdzenie specyfikacji oraz oficjalne ceny. Nieznana jest też dostępność urządzenia na poszczególnych rynkach – nie wiemy, czy Motorola moto e22 trafi do sprzedaży w Polsce.

Źródło: 91mobilesPricebaba 

Wciąż musimy jednak trochę poczekać na potwierdzenie specyfikacji oraz oficjalne ceny. Nieznana jest też dostępność urządzenia na poszczególnych rynkach – nie wiemy, czy Motorola moto e22 trafi do sprzedaży w Polsce.

Źródło: 91mobilesPricebaba 

Może zainteresują Cię także te artykuły

TEMATYKA:
Telefonami komórkowymi interesował się jeszcze w czasach, gdy przedrostek “smart”-” oznaczał możliwość wysłania SMS-a. Przed dokonaniem jakiegokolwiek zakupu zawsze ogląda wszystkie recenzje i testy. W wolnych chwilach lubi grać w szachy i na gitarze basowej.