Search icon

Jeszcze przed premierą poznaliśmy wygląd Motoroli Edge 40 Pro oraz część specyfikacji

06.12.2022 |
| Clock Przeczytasz w 2 Minuty
Jeszcze przed premierą poznaliśmy wygląd Motoroli Edge 40 Pro oraz część specyfikacji
Przeczytasz w 2 Minuty
Zwiększ rozmiar tekstu

Motorola Edge 40 Pro będzie topowym modelem w gamie smartfonów. Marka należąca do chińskiego koncernu Lenovo wyposaży ją w topowe podzespoły. Design także jasno wskazuje na pozycjonowanie modelu – to telefon premium pełną gębą.

Motorola Edge 40 Pro

Prawdopodobny wygląd poznajemy dzięki renderom opublikowanym w serwisie MySmartPrice. Z tyłu obudowy znajdujemy charakterystyczną wyspę aparatów w kształcie „kuchenki indukcyjnej”. Niemal cały przód wypełnia natomiast ekran z nieco zaokrąglonymi rogami i zakrzywionymi krawędziami.

Motorola Edge 40 Pro dostanie ekran 6,7″, zapewne w technologii OLED 120 Hz.

W dolnej części wyświetlacza znajdujemy oczywiście czytnik linii papilarnych. Na górze jest natomiast niewielkie wycięcie na kamerkę do selfie. Co ciekawe, to właśnie ten aparat będize miał najwięcej megapikseli w całym smartfonie – aż 60 MP.

Motorola Edge 40 Pro

Możemy się spodziewać, że aparat główny będzie miał około 50 MP. Podobna znalazła się m.in. w najnowszym Vivo X90 Pro – to 1-calowy sensor Sony IMX989. Wiele osób jest zdania, że to najlepszy aparat dostępny dziś w smartfonach. Jak widać, sama liczba megapikseli nie gra aż tak dużej roli, jak wysokiej klasy sensor i dobra optyka. Nie bez znaczenia są też wykorzystane w oprogramowaniu algorytmy i AI.

Obiektyw szerokokątny również powinien mieć 50 MP, a uzupełnieniem jest teleobiektyw z czterokrotnym zoomem – 12 MP.

Szybkie ładowanie i topowy procesor

Obudowa Motoroli, której debiutu możemy się wkrótce spodziewać, ma elementy wykonane z metalu. Na prawym boku mamy trzy przyciski – do wybudzenia oraz sterowania głośnością. Złącze to oczywiście standardowe dziś USB typu C. Grzechem byłoby nie wyposażyć smartfona tej klasy w głośniki stereo.

Motorola Edge 40 Pro dostanie najprawdopodobniej flagowy procesor Qualcomm Snapdragon 8 Gen 2.

Do tego możemy się spodziewać 12, a nawet 16 GB RAM. Nikt z pewnością nie będzie więc narzekał na wydajność urządzenia. O odpowiedni zapas energii zadba natomiast bateria o dość standardowej pojemności – 5000 mAh. W telefonie znajdziemy szybkie ładowanie 68 W.

Motorola Edge 40 Pro

Kiedy premiera Motoroli Edge 40 Pro?

Oficjalna data premiery Motoroli Edge 40 Pro nie jest potwierdzona. Wszystkie doniesienia wskazują jednak, że odbędzie się pod koniec 2022 roku.

Zdjęcia pochodzą z serwisu MySmartPrice.

nano google news

Może zainteresują Cię także te artykuły

TEMATYKA:
Telefonami komórkowymi interesował się jeszcze w czasach, gdy przedrostek “smart”-” oznaczał możliwość wysłania SMS-a. Przed dokonaniem jakiegokolwiek zakupu zawsze ogląda wszystkie recenzje i testy. W wolnych chwilach lubi grać w szachy i na gitarze basowej.