Nie tylko Galaxy S22 Ultra ma rysik. Nadchodzi Motorola Edge 30 Pro

14.02.2022 |
| Clock Przeczytasz w 3 Minuty
Nie tylko Galaxy S22 Ultra ma rysik. Nadchodzi Motorola Edge 30 Pro
Przeczytasz w 3 Minuty
Zwiększ rozmiar tekstu

Samsung Galaxy Note przez wiele lat uchodził za najlepszy smartfon biznesowy. Jego funkcjonalność znacznie rosła dzięki wykorzystaniu rysika S-Pen. Chociaż oficjalnie linia seria Note nie jest już produkowana, to zastąpiły ją telefony Galaxy S22, a dokładniej model S22 Ultra. Osoby szukające biznesowego telefonu z rysikiem nie są na szczęście skazane wyłącznie na urządzenia koreańskiego producenta. Do sieci trafiły właśnie informacje, że wkrótce na rynek trafi Motorola Edge 30 Pro, którą obsługiwać będzie można za pomocą rysika. Czy będzie w stanie konkurować z Galaxy S22 Ultra?

Motorola Edge 30 Pro – flagowiec z rysikiem

Motorola już na początku lutego 2022 roku pokazała swój model z rysikiem. Mowa o modelu Moto G Stylus, który jest jednak sporo mniej wydajnym telefonem. Teraz producent pokazał natomiast swój model z segmentu hi-end. Edge 30 Pro posiada bowiem topowe podzespoły i specyfikację, która może postawić go na równi z Samsungiem Galaxy S22 Ultra.

Premierę biznesowej Motoroli Edge 30 Pro w Europie zaplanowano na 24 lutego 2022.

Telefon skierowany do najbardziej wymagających użytkownikiem pojawi się w Europie oraz USA. Premiera jest dowodem na to, że tradycyjne telefony i znane już rozwiązania mogą wciąż być atrakcyjne. W przeciwieństwie do składanych telefonów, Edge 30 Pro z pewnością trafi w gusta konserwatywnych użytkowników.

Motorola Edge 30 Pro
Motorola Edge 30 Pro (fot. Motorola)

Ze zdjęć udostępnionych przed producenta w sieci wynika, że poza rysikiem nowy model otrzyma także ciekawe etui, które posłuży jednocześnie za podstawkę do telefonu.

Specyfikacja Motoroli Edge 30 Pro

Aby móc konkurować z Samsungiem Galaxy S22 Ultra nie wystarczy dodać do telefonu rysik. Telefon powinien mieć także topowe podzespoły, tak jest właśnie w przypadku nowej Motoroli.

Producent wyposażył Motorolę Edge 30 Pro w procesor Snapdragon 8, 8-12 GB LPDDR5 RAM i 128-256 GB pamięci UFS 3.1.

Skąd wiemy, jakie podzespoły znajdą się w nowej Motoroli? Wiele wskazuje na to, że Edge 30 Pro będzie bliźniakiem modelu Motorola Edge X30 oferowanego już jakiś czas w Chinach.

Nowa Motorola Edge 30 Pro z rysikiem
Motorola Edge X30 – bliźniaczy model biznesowej Motoroli Edge 30 Pro (fot. Motorola)

Jeżeli tak będzie, we flagowej Motoroli zobaczymy też ekran 6,7″ FHD+ OLED z odświeżaniem 144 Hz. Ekran posiada wsparcie dla HDR 10+. Ustępuje rozdzielczością topowym modelom innych producentów, jednak dla większości użytkowników różnica jest niemal niezauważalna. Niższa rozdzielczość wpływa natomiast pozytywnie na wydajność i czas pracy na baterii.

Duża bateria i szybkie ładowanie

Bateria w Motoroli Edge X30 ma pojemność 5000 mAh i ładowanie z prędkością 68 W. Pracuje pod kontrolą systemu Android 12 i posiada niezły zestaw aparatów.

Aparat w Motorola Edge 30 Pro

Główna kamera ma obiektyw 50 MP z optyczną stabilizacją i przysłoną f/1.8. Kamera szerokokątna ma pole widzenia 114 stopni, jasność f/2.2 i także 50 MP. Producent dodał także 2 MP obiektyw makro. Przednia kamera ma aż 60 megapikseli i przysłonę f/2.2.

Motorola Edge 30 Pro konkurencja dla Galaxy S22 Ultra
Motorola Edge 30 (fot. Motorola)

Telefon posiada oczywiście komplet niezbędnych czujników i łączność Wi-Fi, Bluetooth 5.2, NFC, wsparcie 5G i GPS.

Alternatywa dla Galaxy S22 Ultra?

Czy Motorola Edge 30 Pro będzie konkurencją dla Samsunga Galaxy S22 Ultra? Jeżeli zastosowane aparaty będą wykonywały najwyższej jakości zdjęcia, a funkcjonalność rysika okaże się równie dobra – być może tak. Obecnie biznesowy Samsung kosztuje 6000 złotych w podstawowej wersji. Motorola może okazać się wiec nieco tańszym odpowiednikiem. Bliźniaczy model Edge X30 kosztuje bowiem w Chinach od 1900 do 3000 złotych (w zależności od wariantu).

Zobacz także inne artykuły na temat topowych smartfonów

TEMATYKA:
Telefonami komórkowymi interesował się jeszcze w czasach, gdy przedrostek “smart”-” oznaczał możliwość wysłania SMS-a. Przed dokonaniem jakiegokolwiek zakupu zawsze ogląda wszystkie recenzje i testy. W wolnych chwilach lubi grać w szachy i na gitarze basowej.