Morderczynie to pierwszy polski serial oryginalny Viaplay. Co o nim wiemy?

19.08.2022 |
| Clock Przeczytasz w 2 Minuty
Morderczynie to pierwszy polski serial oryginalny Viaplay. Co o nim wiemy?
Przeczytasz w 2 Minuty
Zwiększ rozmiar tekstu

Skandynawski serwis VOD – Viaplay – znany jest głównie z szerokiej oferty, kierowanej do fanów sportowych wrażeń. Warto jednak pamiętać, że w jego bibliotece znajdziemy również filmy i seriale, w ramach których szczególnie liczną reprezentacją mogą pochwalić się produkcje z północy. Platforma rozwija swoją ofertę także o lokalne tytuły, czego przykładem jest pierwsza polska serialowa nowość od Viaplay. Morderczynie, bo o tym tytule mowa, doczekał się swojej pierwszej zapowiedzi. Co już o nim wiadomo?

Morderczynie Viaplay to pierwszy polski serial własny platformy. O czym opowie?

Morderczynie Viaplay czerpią inspirację z bestsellerowej, opartej na faktach książki autorstwa Katarzyny Bondy pt. Polskie morderczynie. Odpowiada ona na pytanie, skąd bierze się agresja wśród kobiet. Wskazówką na drodze do poznania motywów zabójczyń, będących bohaterkami tytułu, były przeprowadzone z nimi, wielogodzinne wywiady. 

Morderczynie - Viaplay Iza Kuna

O serialowej odsłonie opowiedzianej tam historii, Viaplay mówi:

„W »Morderczyniach« walka nie toczy się pomiędzy dobrem a złem. To nie jest kolejna opowieść o nieskazitelnych bohaterach ratujących świat. Dotyczy zwykłych ludzi, pokazuje, że świat nie jest czarno-biały i jak niewiele trzeba, żeby przejść na ciemną stronę mocy. Widzowie będą mogli obejrzeć fascynujące historie kobiet od strony, którą zazwyczaj chce się przemilczeć”.

Serial Morderczynie w centrum akcji umiejscawia Karolinę (Maja Pankiewicz) – młodą, aspirującą policjantkę – zmagającą się z doświadczeniem zaginięcia ojca. Informacje o jego śmierci i powiązaniach ze zdarzeniem jej najbliższych sprawiają, że kobieta traci grunt pod nogami, kwestionując wszystko, co do tej pory uznawała za pewne. 

Morderczynie Viaplay – obsada i twórcy nowego polskiego tytułu 

Na stołku reżyserskim nadchodzącego serialu zasiadł Kristoffer Russ (Żywioły Saszy – Ogień), który o produkcji wypowiada się następująco:

Już po raz drugi przekładam książkę Katarzyny Bondy na język filmowy. Tym razem inspirujemy się prawdziwymi wydarzeniami. To ma ogromną siłę i wywołuje skrajne opinie na temat dobra i zła. Wierzę, że razem z naszą fantastyczną obsadą, zabierzemy widzów w poruszającą podróż w głąb psychiki kobiet w skrajnych sytuacjach, gdzie widz będzie zmuszonym zadać sobie pytanie: jak ja bym postąpił(a) w takiej sytuacji?

Skoro zaś o obsadzie mowa, na ekranie zobaczymy Maję Pankiewicz, Izabelę Kunę oraz Elizę Rycembel.

Morderczynie - Viaplay - Eliza Rycembel

Morderczynie Viaplay – kiedy premiera?

Tytuł ma zadebiutować na Viaplay w 2023 roku. 

Źródło: Viaplay 

Przeczytaj również:

Z wykształcenia prawniczka i specjalistka ds. social mediów. Z zamiłowania pasjonatka podróży, kina i swojego królika. Na co dzień stara się otaczać wszystkim, co inspiruje i uwrażliwia, aby potem móc przelać (nie wylać!) to na klawiaturę swojego komputera.