Moonage Daydream ujawni nieznane materiały archiwalne o Bowiem (w kinach i na HBO Max)

07.09.2022 |
| Clock Przeczytasz w 2 Minuty
Moonage Daydream ujawni nieznane materiały archiwalne o Bowiem (w kinach i na HBO Max)
Przeczytasz w 2 Minuty
Zwiększ rozmiar tekstu

Do polskich kin zmierza “Moonage Daydream” – rodzący niemałe oczekiwania, pierwszy autoryzowany przez rodzinę Bowiego dokument o artyście. Premiera kinowa jeszcze w tym roku!

Moonage Daydream – polska premiera jesienią

Polska premiera “Moonage Daydream” doczekała się zapowiedzi na łamach oficjalnego konta na Twitterze, sygnowanego nazwiskiem Bowiego. Jak widać, poszczególne premiery krajowe zróżnicowano w czasie. W naszych kinach tytuł zadebiutuje 25 listopada. W streamingu zobaczycie go zaś wiosną 2023 roku w serwisie HBO Max.

Moonage Daydream – David Bowie bez tajemnic

Jest to pierwszy autoryzowany przez rodzinę Bowiego film dokumentalny o artyście. Współpracując z nią, reżyser Brett Morgen uzyskał dostęp do archiwum, na które składa się aż pięć milionów różnych obiektów, w tym m.in. nagrania, filmy, fotografie, obrazy, rysunki i dzienniki – następnie wykorzystane przy realizacji produkcji. 

Autentyzmu ukazanemu obrazowi dodaje również współpraca z Tonym Viscontim – producentem muzycznym, odpowiedzialnym za końcowy kształt 13 płyt Bowiego.

Wszystko to znalazło pożądany odbiór po drugiej stronie ekranu. “Moonage Daydream” zadebiutował w Cannes w 2022 roku, spotykając się z pozytywnymi recenzjami krytyków. Ton ten podtrzymują również oceny w agregatorach opinii, takich jak Rotten Tomatoes (93% pozytywnych opinii krytyków) czy Metacritic (85% pozytywnych opinii krytyków). 

Ten pierwszy stał się platformą do sformułowania następującego konsensusu na temat nadchodzącej premiery:

»Moonage Daydream«  to audiowizualna uczta dla fanów Bowiego, która ma odpowiednio charakterystyczne podejście do jednego z najbardziej nieprzewidywalnych artystów współczesnej muzyki.

O czym ta historia?

“Moonage Daydream” ma ukazać życie i geniusz Davida Bowiego, którego własna narracja prowadzi widza przez jego twórczą, muzyczną i duchową podróż. Ten pełnometrażowy film dokumentalny ma stanowić swoisty kalejdoskop dotychczas niepublikowanych materiałów, dając wgląd do intymnej historii jednego z najbardziej wyrazistych artystów XX wieku. 

Źródło: Collider

Może Cię zainteresować:

Z wykształcenia prawniczka i specjalistka ds. social mediów. Z zamiłowania pasjonatka podróży, kina i swojego królika. Na co dzień stara się otaczać wszystkim, co inspiruje i uwrażliwia, aby potem móc przelać (nie wylać!) to na klawiaturę swojego komputera.