webOS od LG uruchomimy też na monitorach smart

26.11.2023 |
| Clock Przeczytasz w 2 Minuty
webOS od LG uruchomimy też na monitorach smart
Przeczytasz w 2 Minuty
Zwiększ rozmiar tekstu

Kupując telewizor smart firmy LG dotychczas mogliśmy cieszyć się z obecności całkiem niezłego oprogramowania webOS. Teraz, w wersji webOS Hub 2.0S, trafi także na mniejsze ekrany monitorów komputerowych. Dzięki temu zamienimy mniejszy wyświetlacz w pełnoprawny telewizor.

Smart TV to dobra opcja dla rodziny. Single powinni zadowolić się mniejszym ekranem

Zdaniem LG duże telewizory sprawdzają się świetnie w przypadku rodzin lub gdy planujemy oglądać jakieś treści w kilka osób. Zdaniem Koreańczyków single powinni natomiast zadowolić się mniejszym ekranem. To między innymi z myślą o nich LG przygotowało monitory z funkcjami, jak w smart TV. Pozwoli na to oprogramowanie w postaci platformy LG webOS Hub 2.0S.

Dotychczas webOS Hub 2.0s instalowano wyłącznie na większych ekranach telewizorów.

Wygląda więc na to, że LG chce połączyć funkcję monitora komputerowego i telewizora. Istotnie, dziś monitory, czy to używane z komputerem stacjonarnym, czy jako dodatkowy ekran laptopa, mają często całkiem spore wymiary, jak 27″, czy nawet 32″. Coraz częściej mają też bardzo dobre parametry jeśli chodzi o rozdzielczość, częstotliwość odświeżania i ogólnie pojętą jakość obrazu. Dotychczas przydawało nam się to głównie w grach, czy do odtwarzania multimediów. Tu zgodzę się z LG – taki wyświetlacz doskonale sprawdzi się w roli nie tak małego w końcu telewizora. Oprogramowanie z funkcjami smart pozwoli zapewne na cieszenie się serialami i filmami VOD, czy na instalację różnych aplikacji.

LG webOS 2.0 S
webOS Hub 2.0S – oprogramowanie LG (Źródło: LG)

Jakie opcje ma platforma webOS Hub 2.0S dostępna teraz na monitorach LG?

webOS Hub 2.0S to oprogramowanie, które LG udostępnia na telewizorach i monitorach smart. Dzięki temu możemy zamienić ekran w inteligentny wyświetlacz. Na urządzeniu zainstalujemy jedną z wielu aplikacji, jak serwisy VOD (Disney+, Netflix i inne), YouTube, Spotify, czy nawet przeglądarkę internetową. Możemy odtwarzać multimedia (zdjęcia, filmy, muzykę) przez Internet, ale także z pendrive lub dysku podłączonego przez USB. Możemy łączyć się z ekranem bezprzewodowo, na przykład sterować nim z poziomu aplikacji w smartfonie, a nawet przesłać obraz ze smartfona do monitora z web OS Hub 2.0S.

Monitory LG z funkcjami smart pozwalają szybko przełączyć się między wyświetlaniem obrazu z komputera a funkcją telewizora.

Jeśli myślisz więc nad zakupem nowego monitora lub niedużego telewizora, warto rozważyć jeden z modeli LG. Dostępne są w różnych cenach, w zależności od parametrów sprzętu, rozmiaru, czy rodzaju matrycy.

Monitor LG z webOS
Monitor LG z webOS (źródło: LG)

Źródło zdjęcia głównego: LG.

Może zainteresują Cię także inne artykuły

TEMATYKA:
Telefonami komórkowymi interesował się jeszcze w czasach, gdy przedrostek “smart”-” oznaczał możliwość wysłania SMS-a. Przed dokonaniem jakiegokolwiek zakupu zawsze ogląda wszystkie recenzje i testy. W wolnych chwilach lubi grać w szachy i na gitarze basowej.