Search icon

Monitor zdrowia Oppo OHealth H1 zmierzy saturację, EKG, a nawet osłucha płuca i serce

24.12.2022 |
| Clock Przeczytasz w 3 Minuty
Monitor zdrowia Oppo OHealth H1 zmierzy saturację, EKG, a nawet osłucha płuca i serce
Przeczytasz w 3 Minuty
Zwiększ rozmiar tekstu

Niedawno odbyło się wydarzenie Oppo – NNO DAY 2022. Chiński producent jak zwykle zaprezentował sporo urządzeń, nie są to jednak smartfony. Wśród wielu pokazanych sprzętów znalazł się bardzo ciekawy monitor zdrowia. Jak działa Oppo OHealth H1?

Oppo OHealth H1

Dziś wiele urządzeń posiada możliwość sprawdzania stanu zdrowia. To między innymi zegarki smart, nawet podstawowe opaski sportowe. Także smartfony mogą pomóc w ocenie Twojego stanu zdrowia. Oppo postanowiło natomiast zająć się tą sprawą bardziej na poważnie.

Oppo OHealth H1 to urządzenie skupiające się na monitorowaniu stanu zdrowia.

Monitor zdrowia dostał sześć zaawansowanych funkcji do mierzenia parametrów ludzkiego organizmu. EKG działa tu na podobnej zasadzie do specjalistycznego sprzętu medycznego. Pozwoli na wczesnym etapie wykryć zagrożenie związane z nieprawidłową pracą serca. Specjalne sensory są tu też w stanie badać saturację krwi – wystarczy przyłożyć palec do odpowiedniego miejsca. Jednocześnie producent twierdzi, że czujnik fotopletyzmograficzny PPG jest o wiele bardziej skuteczny, niż te zamontowane w smartwatchach.

Monitor zdrowia Oppo OHealth H1

Dzięki współpracy z marką Omron (branża związana ze sprzętem medycznym) Oppo udało się stworzyć dodatkową opaskę na ramię. Pozwoli zmierzyć dokładne ciśnienie krwi. Oppo OHealth H1 posiada też funkcję tradycyjnego termometru zbliżeniowego. Trzeba umieścić czujnik kilka centymetrów od ciała badanego, aby odczytać dokładny wynik.

Funkcje medyczne, jakich nie znajdziemy w zegarkach i smartfonach

Kładziemy Oppo OHealth H1 w niedalekiej odległości od głowy śpiącej osoby, aby dokładnie przeanalizować jakość snu. Czułe sensory wychwytują ruchy łóżka, nawet te związane z biciem serca, czy oddechem. To znacznie bardziej zaawansowany monitoring snu, niż funkcja, którą mamy w naszych smartfonach.

Oppo monitor zdrowia

Monitor zdrowia Oppo może też osłuchać płuca oraz serce. Działa na podobnej zasadzie do stetoskopu, lecz zainstalowane oprogramowanie może od razu przeanalizować otrzymane w ten sposób dane.

Jak długo trzeba czekać na wyniki badana?

Algorytmy i czujniki wykorzystane w Oppo OHealth H1 są bardzo sprawne. Po uruchomieniu urządzenie jest gotowe do pracy już w pół minuty. Komplet dokładnych badań wykonamy natomiast w kilka minut. Po chwili otrzymujemy wyniki, w czym duży udział ma zaawansowana sztuczna inteligencja.

Monitor zdrowia Oppo OHealth H1

Oppo jest przekonane o wysokiej jakości swojego sprzętu. Ich zdaniem może być ciekawą propozycją nie tylko dla osób prywatnych, ale także ośrodków zdrowia, a nawet szpitali.

Obsługa Oppo OHealth H1

Dane pozyskane przez monitor zdrowia Oppo OHealth H1 są wysyłane do smartfona i tam przechowywane. W przyszłości możliwe będzie m.in. wykorzystanie takich danych w trakcie teleporad lub zdalnych wizyt lekarskich.

Monitor zdrowia Oppo OHealth H1

Póki co Oppo OHealth H1 jest wizją i prototypem. Chiński producent nie deklaruje, czy i kiedy wejdzie na rynek.

nano google news

Może zainteresują Cię także te artykuły

TEMATYKA:
Telefonami komórkowymi interesował się jeszcze w czasach, gdy przedrostek “smart”-” oznaczał możliwość wysłania SMS-a. Przed dokonaniem jakiegokolwiek zakupu zawsze ogląda wszystkie recenzje i testy. W wolnych chwilach lubi grać w szachy i na gitarze basowej.