„Mocny temat” – film Netflixa o wywiadzie, który wstrząsnął rodziną królewską

20.03.2024 |
| Clock Przeczytasz w < 1 Minuty
„Mocny temat” – film Netflixa o wywiadzie, który wstrząsnął rodziną królewską
Przeczytasz w < 1 Minuty
Zwiększ rozmiar tekstu

Na Netflixa zmierza film nawiązujący do niewygodnego rozdziału z historii brytyjskiej rodziny królewskiej – “Mocny temat”. Dramat z Gillian Anderson w roli głównej przedstawi kulisy głośnego wywiadu z księciem Andrzejem, który na dobre usunął go z życia publicznego. 

Mocny temat – nowy dramat Netflixa o brytyjskich royalsach

Jak czytamy w oficjalnym opisie nadchodzącej produkcji:

Godzinny występ w telewizji może wszystko zmienić. Ale jak do tego występu w ogóle doszło? Nowy film inspirowany wyemitowanym w programie »Newsnight« głośnym wywiadem z księciem Andrzejem. 

Wspomniany przedstawiciel rodziny królewskiej mierzył się niegdyś z ogromnym kryzysem wizerunkowym, do którego doprowadziła jego znajomość z oskarżonym o pedofilię i stręczycielstwo Jeffreyem Epsteinem. 

Mimo początkowego sceptycyzmu ostatecznie postanowił wystąpić przed kamerą i przedstawić własną perspektywę na swoje niebezpieczne związki. Efekt okazał się zgoła odmienny od zamierzonego – Andrzej nie tylko stracił królewskie i wojskowe tytuły, ale też zniknął na dobre z życia publicznego. 

Jak to możliwe, że hermetyczne otoczenie brytyjskiego dworu zezwoliło na taką PR-ową katastrofę? – Odpowiedzi na to pytanie udziela właśnie “Mocny temat”, który przenosi na ekran książkę “Scoops: Behind the Scenes of the BBC’s Most Shocking Interview” autostwa Sama McAlistera.

Zwiastun produkcji znajdziecie poniżej:

Mocny temat – obsada, twórcy 

W rolach głównych filmu wystąpili: Gillian Anderson, Keeley Hawes, Billie Piper i Rufus Sewell. Wyreżyserował go zaś Phillip Martin, pracujący wcześniej przy “The Crown”. 

Kiedy premiera na Netfliksie? 

“Mocny temat” na Neflix zadebiutuje 5 kwietnia 2024 roku. 

Źródło: Netflix

Może Cię zainteresować:

Z wykształcenia prawniczka i specjalistka ds. social mediów. Z zamiłowania pasjonatka podróży, kina i swojego królika. Na co dzień stara się otaczać wszystkim, co inspiruje i uwrażliwia, aby potem móc przelać (nie wylać!) to na klawiaturę swojego komputera.