Legitymacja zawodnika i trenera PZPN trafią do aplikacji mObywatel

17.10.2023 |
| Clock Przeczytasz w 2 Minuty
Legitymacja zawodnika i trenera PZPN trafią do aplikacji mObywatel
Przeczytasz w 2 Minuty
Zwiększ rozmiar tekstu

Aż ciężko uwierzyć, w jak dobrym kierunku rozwijana jest aplikacja mObywatel. Dopiero co była aktualizowana o nowe funkcje, a już znamy plany kolejnych zmian. Tym razem nowości będą wprowadzone z myślą o… sportowcach!

Aktualizacja mObywatel

Możliwości rozwoju rządowej aplikacji mObywatel są całkiem duże. Najnowszy pomysł polega natomiast na kooperacji z Polskim Związkiem Piłki Nożnej. Dla osób zrzeszonych w PZPN, czyli trenerów i zawodników, pojawi się ciekawa, zapewne dość przydatna opcja.

Piłkarze i trenerzy zrzeszeni w PZPN znajdą wkrótce w aplikacji mObywatel cyfrową wersję legitymacji zawodniczej lub trenerskiej.

Nowość zapowiedział Janusz Cieszyński w towarzystwie Łukasza Wachowskiego. Minister Cyfryzacji oraz Sekretarz Generalny Polskiego Związku Piłki Nożnej wspólnie uczestniczyli w zwołanej z tego powodu konferencji prasowej.

mobywatel legitymacja trenerska PZPN

Najpierw w aplikacji mObywatel 2.0 pojawią się legitymacje trenerskie. Można się ich spodziewać jeszcze w 2023 roku. Następnie dedykowane dla siebie funkcje w popularnym programie znajdą też piłkarki i piłkarze.

mobywatel legitymacja zawodnika PZPN

Poza legitymacją zawodniczą i trenerską, do mObywatel trafią też informacje na temat uczestnictwa w rozgrywkach.

PZPN i Ministerstwo Cyfryzacji szykują zmiany w aplikacji mObywatel

Aby wprowadzenie zmian było możliwe, Ministerstwo Cyfryzacji skorzysta z bazy danych Extranet PZPN. W bazie znajdują się wszelkie informacje o posiadanych licencjach, czy uprawnieniach trenerskich. Są tam również dane na temat meczów, czy strzelonych goli. Zawodnicy i zawodniczki być może w przyszłości także i je znajdą w swoim profilu rządowej aplikacji. Na taką opcję muszą jednak poczekać do jednej z kolejnych aktualizacji mObywatel, nie została też oficjalnie potwierdzona.

Robert Lewandowski

Planowane zmiany powinny przydać się zawodnikom, zawodniczkom i trenerom. Z poziomu swoich smartfonów będą oni mogli łatwo potwierdzić, że posiadają odpowiednie uprawnienia i licencję.

Minister Cieszyński zapowiada też nowość dla kierowców – aktualizacja mObywatel

Doniesienia o zmianach w aplikacji mObywatel często są pozytywnym zaskoczeniem. Niejednokrotnie dowiadujemy się z nich o nie jednej, a kilku zmianach w programie. Teraz jest podobnie. Janusz Cieszyński napisał na platformie X (dawniej: Twitter), że kierowcy będą mogli wyświetlić swoje mandaty w mObywatel.

Taka opcja pojawi się dzięki zaciągnięciu danych gromadzonych przez Ministerstwo Finansów. Już teraz kierowcy mają w aplikacji wgląd w swoją liczbę punktów karnych. Kolejne dane na temat historii wykroczeń są więc naturalnym rozwinięciem funkcjonalności.

Może zainteresują Cię także inne artykuły

Telefonami komórkowymi interesował się jeszcze w czasach, gdy przedrostek “smart”-” oznaczał możliwość wysłania SMS-a. Przed dokonaniem jakiegokolwiek zakupu zawsze ogląda wszystkie recenzje i testy. W wolnych chwilach lubi grać w szachy i na gitarze basowej.